Медитативна лірика латиського фольклору

29.06.15 14:04 2578

Медитативна лірика латиського фольклору

Родзинкою концертної програми на честь Дня Молоді, що відбулась вчора у центральному парку, на Майдані Водограю, став виступ латвійського гурту Бірути Озолині. Концерт відбувся за підтримки Посольства Латвії в Україні та Вінницької міської ради і став ще однією культурною подією в рамках програми головування Латвії в Раді ЄС.

 Медитативна лірика латиського фольклору

Дещо джазової нотки у виступ співачки привносив трубач Магнусс Баугіс. Його пронизливі соло сповнювало пісні ще більшої емоційності. А ритму сучасності усьому виступу додавали вкраплення електронної музики Давіса Озолиньша, сина співачки.

 Медитативна лірика латиського фольклору

Медитативна лірика латиського фольклору

Сама Бірута Озолиня не лише співала, а й грала на старовинному струнному інструменті, символові латиської музики – кокле. Цікаві звуки інструменту, ніжний голос виконавиці та автентична манера виконання причарували слухачів.

Медитативна лірика латиського фольклору

Близьке знайомство з старовинними латиськими піснями справило неабияке враження на вінничан. Пані Бірута Озолиня щиро вітала зі сцени волелюбний український народ і кілька пісень присвятила хлопцям, що боронять зараз наші східні рубежі.

А найемоційнішим моментом виступу стало виконання пісні, яку пані Бірута почула від людей, що записали її в українки в Сибіру. Це тужлива пісня «Верховино, ненько…». Цю пісню на відомий український мотив сумної коломийки одразу підхопили слухачі. Так, мовою музики вінничани спілкувались з латиськими виконавцями.

виступ латвійського гурту Бірути Озолині у Вінниці

Недаремно назвою концерту слугував рядок з латиської дайни (народної поетичної мініатюри) – «Одне Сонце, одна Земля». Послання співачки з Латвії просте: для всіх нас світить одне сонце, тож жити народам потрібно у мирі та злагоді.

Концерт відбувся за підтримки Посольства Латвії в Україні та Вінницької міської ради у рамках проекту «Відкритий культурний простір» і став ще однією культурною подією в рамках програми головування Латвії в Раді ЄС.

Фото

Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору Медитативна лірика латиського фольклору

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Лариса Тимченко
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)