Вінниця стала останнім містом, де американський журналіст з російським корінням Сергій Лойко презентував свій роман «Аеропорт», присвячений героїчним захисникам Донецького аеропорту. Автор книги, який працює кореспондентом і фотографом Los Angeles Times, був єдиним іноземним журналістом, який побував у Донецькому аеропорту в жовтні 2014 року. З "кіборгами" він провів чотири дні, зробивши сотні фотознімків. У Вінниці він розповів, як народжувався роман та які емоції хотів передати.

Презентація роману відбулась у залі обласної філармонії, яка була вщент заповнена. Були присутні і вінницькі кіборги. Сергій Лойко розповів, що він виношував роман дев’ять місяців, а потім за місяць трансформував всі свої думки у книгу.

Події в книзі побудовані на документальних фактах. 90% того, що описується в романі – це реальні події та люди, автор лише змінив імена та позивні.

«Ця книга про велич духу українського народу, який перед лицем наглої, підлої, зрадницької агресії об’єднався, захищаючи свою країну. Те, що я бачив у донецькому аеропорті, це було продовженням майдану. Було таке враження, що бійці захищали повітря, тому що сховатись там не було де, вони захищали своє повітря свободи. І агресор «зламав зуби» на аеропорті», - розповів Сергій Лойко.

В Україні книга вийшла у світ двома мовами: українською і російською. Для автора це була принципова позиція. Сьогодні триває її переклад на польську, литовську, естонську та інші мови, а також перемовини з американськими кіностудіями про її екранізацію

Консультантами роману стали військові, додавши в художню книгу деталі документалістики: операції в аеропорту, назви позицій і навіть деякі позивні - все, як було і є в українській національній трагедії.

Сергій Лойко - кореспондент і фотограф Los Angeles Times, що спеціалізується на війнах і збройних конфліктах. За цей час він написав більше тисячі статей і опублікував понад 600 фотографій. Його статті та фотографії передруковувалися в сотнях газет і журналів по всьому світу. Висвітлював збройні конфлікти, революції та війни в Нагірному Карабахі, Румунії, Таджикистані, Чечні, Грузії, Афганістані, Іраку. У 2004 році написав документальну книгу «Шок і Трепет. Війна в Іраку ». Українську революцію і подальшу війну Сергій висвітлював практично без перерви з першого дня 30 листопада 2013 по лютий 2015.Переглядів: 2747
Поширень: 0