До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці

22.04.16 17:00 1987

До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці

8 великиформатних робіт виконаних акрилом плюс відео-інсталяція авторства талановитої латвійської художниці, актриси Еліни Дзелме складають виставку, що носить назву «Орландо». За участі самої художниці експозицію відкрили у АртШик два дні тому. Назва експозиції відсилає до однойменного роману Вірджинії Вулф про героя, що прожив три з половиною століття – спочатку будучи чоловіком, а потім жінкою. Основним задумом творчості Еліни, навіть її епіцентром є жінка. Своїм своєрідним баченням художниця відкриває її природу і глибоку самотність у світі чоловіків.

«У моїх роботах моє життя, мій біль, як жінки, як матері, мої питання, мої пріоритети… Чому я є в цьому світі? Чому він такий, який він є? Моя творчість – призма крізь яку я дивлюсь на світ і на саму себе», – говорить латвійська художниця та актриса.

Як художниця Дзелме відкрилась чотири роки тому. Але навіть за такий короткий проміжок вона встигла презентувати кілька виставок своїх робіт. Її персонажі живуть, переживають і страждають в порожніх приміщенях, в середині «ніде». «Я – мов маленька мураха, у світі-мурашнику. Мої героїні існують в умовному просторі, акцент я роблю на емоції, на фігуру. І вони зовсім не депресивні, хоч і намальовані на чорному фоні», – стверджує Еліна Дзелме.

До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставка латвійської художниці

Головною темою творів Еліни є жінка, її природа, самотність, біль, але водночас й гротескна та іронічна посмішка, легке самомилування та очевидне бажання бути на подіумі. Виставка доводить тему творчої і сексуальної свободи жінок до апогею.

«Радію з того, що можу показати свою творчість не лише жителям своєї країни. Адже там мене сприймають більше як актрису», – розповідає вінничанам мисткиня. До того її виставку вже бачили у Києві. Еліні Дзелме подобається в Україні, а Вінниця справді причарувала художницю, вона гуляла вулицями нашого міста кілька днів.

Фото

До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці До 10 травня вінничани можуть переглянути провокаційну виставку латвійської художниці

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Лариса Тимченко
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)