Відкрилося ІІ Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка»

10.04.10 13:00 5585

В концертній залі обласної філармонії «Плеяда» 9 квітня відбулося урочисте відкриття ІІ Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка»

Відкрилося ІІ Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка»

Останнім часом на Вінниччині значно зріс інтерес до цього виду народного мистецтва і утворилась плеяда народних майстрів писанкарства, навколо якої гуртується молодь. Великодня писанкаЗважаючи на це, для підтримки і розвитку української національної культури, відродження, збереження і популяризації писанкарства та зміцнення творчих зв’язків між майстрами народного мистецтва регіонів України, Міністерством культури і туризму України у 2007 році було прийняте рішення започаткувати на Вінниччині Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» з періодичністю проведення – раз у три роки у м. Вінниці.

Те, що можна було спостерігати в холі, не залишило байдужим жодного відвідувача. Були представлені роботи багатьох майстрів, серед яких особливо виділялися писанки, вироби з лози, бісеру та українські вишиванки.

Під час відкриття свята сцену прикрасили Великодніми кошиками, наповненими духмяними пасками та різнокольоровими писанками.

Великодня писанкаЗа словами заступника голови облдержадміністрації Любові Спірідонової, - Великдень - найсокровенніше зі свят в календарі! В писанках виявляється любов, повага, терпіння та віра в Бога. В різні часи кожна родина завжди знаходила можливість відвідати церкву для очищення своєї душі.

Гості свята висловили глибоку вдячність усім писанкарям, які з’їхалися на цей захід. Загалом в урочистостях взяли участь найкращі майстрині із 12 областей України, а саме: Київської, Луганської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської, Рівненської, Одеської, Полтавської, Запорізької, Херсонської та Волинської. Приємно вразила велика кількість дитячих творчих колективів, яким змалку прищеплюють українські традиції, адже місія молодого покоління – зберегти розмаїття дивовижної культури.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)