Випливуть чи потонуть банки і підприємства у вінницькому«човні»?

16.12.08 02:44 3280 6

Стосункам двох основних «гравців» на економічному полі області було присвячене четверте засідання антикризової ради при облдержадміністрації.

Випливуть чи потонуть банки і підприємства у вінницькому«човні»?

Саме два сектори економіки: реальний сектор виробництва та банківська система нині є головними індикаторами економічних процесів.

— У ситуації фінансової кризи не буде ні переможців, ні переможених, — сказав голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, — ми разом витримаємо або разом загинемо. Бо нікому не потрібні банки, якщо немає реального виробництва. А тому влада не дозволить одним виживати за рахунок інших. Ми усі є заручниками неефективної політики Нацбанку, яка стосується управління на валютному ринку і девальвації національної валюти. Адже політика доларизації банків у 2008 році була заздалегідь підготовлена. Нашу область банки на 50% накачали валютою, а не гривнями! Якщо врахувати, що кредити брали за одним курсом, а повертати потрібно за більшим, то це виходить, щоб повернути кредити, потрібно продати два урожаї, які зібрала область за два роки! Позичили 7,9 млрд. грн., а повернути потрібно 11,2 млрд. грн. … Надзвичайно висока ціна! Ми не збираємось миритись із тим, що в угодах одні відсотки ставок по кредитах, а банки в односторонньому порядку переглядають їх у бік збільшення. І що на цих уламках може залишитись?

Банкіри ж мають свою точку зору. Її висловив керуючий справами Райффайзен банк «Аваль» Сергій Зарічнюк:
— На вартість кредитних ресурсів впливає вартість кредитних ресурсів населення, і залишити старі ставки на депозити – економічно недоцільно. Звичайно, потрібна розумна межа у їхньому піднятті. Банки зацікавлені в платоспроможності клієнтів, позичальників.

Виступали із «криком душі» і керівники підприємств, які найбільше потерпають від нинішньої ситуації: маючи в банках свої гроші, вони не мають права їх забрати, та ще й гасять банку відсотки. Мільйони гривень підприємств, які навіть кредитів не брали, «заморожені» у «проблемних» банках. Відсутність обігових коштів і доступу до кредитів змушує їх скорочувати обсяги виробництва (загалом скорочено їх вдвічі), переводити робітників на «чотириденку», і «триденку».

Різко критикував позицію Вінницького управління Нацбанку у Вінницькій області і голова облРади Григорій Заболотний:
— Управління Нацбанку у нашій області проводить аморфну, інертну політику. Не відчуваємо, що тут є управління. Адже воно повинне виконувати роль щуки – тієї, що швидко плаває і знає всіх «карасів». У області немає жодного «свого» банку, а є 54 філії комерційних банків, і ми повинні знати, який банк кращий, а які просто паразитують, які «голі», а живуть за рахунок брехні. Збирають на Вінниччині гроші і «качають» їх за «бугор», за межі області. Зі всіх 54 комерційних банків лише 20 кредитують економіку області. Ми робимо все можливе, щоб підтримувати виробників і ефективні банки. І зробимо все можливе, щоб банки, які паразитують, які псують фінансово-кредитний клімат, пішли подобру-поздорову або загинули. Як «впарять» кредит під 27 відсотків, а це 40% рентабельності – то хто ж такий кредит витягне? Ми з труднощами створювали і підтримували машинобудівні підприємства не для того, щоб вони загинули! Виробництво – це основа життя, і якщо воно загине, то виздихають і банки, як сірі миші, — по черзі, не одразу.

Зрештою, антикризова рада вирішила, що управління Нацбанку у Вінницькій області повинне щодня вести моніторинг по кредитних відсотках усіх комерційних банків, а також приймати керівників підприємств, аби спільно вирішувати їхні проблеми. Олександр Домбровський сказав:
— Хочу, щоб Вінницька дирекція Нацбанку перейшла на «воєнне положення» — в режим прийому керівників підприємств. Разом із Нацбанком потрібно реорганізувати систему юридичного супроводження, аби убезпечити банки від рейдерських атак. Ми сформулюємо пропозиції до Нацбанку, щоб відходити від доларизації економіки.

Втім, ні ОДА, ні облРада не мають інструменту впливу на банки. Тому, певно, прозвучала і прихована погроза – оприлюднювати оцінки стану справ у тих чи інших банках.
Отож, вінницька економічна субмарина ще тримається на плаву, хоча її розхитують не лише хвилі фінансової кризи…
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Cергій
  Cергій
  17-12-08, 09:01 | IP:193.243.158...
  Треба построїти Юлю, Ющенка, адмыныстрацію президента і кабінет міністрів,верховну раду і всіх розстріляти. Тоді ті, що прийдуть
  на їх місце не будуть таке робити з народом, а будуть
  боятися.Наароде Україне! НЕвже ти не розумієшь,що це вже кінець?
 • 5. Юхим
  Юхим
  16-12-08, 16:48 | IP:89.21.79...
  Шановні,треба знати що народ грабують нові хитрі Украінці.
  А жиди давним давно в США,Ізраілі і Німеччині.А Стельмахи та Порошенки грабують цей народ, як цуцеків.Для цього і зробили помаранчеву революцію і памятника в Вінниці поставили.А керувати областями поставили минулих комсомольців та комуністів,які крім балачків,роботи на свою кишеню, нічого не вміють і не знають.
 • 4. Клієнт
  Клієнт
  16-12-08, 15:38 | IP:194.44.50...
  Бо потрібно не мовчати як бидло, а показати що ще ми є. Влаштувати погром. Рознести декілька банків та заодно пів міста, а то ця жидня навіть не почухаеться.
 • 3. Позичальник валюти у банку
  Позичальник валюти у банку
  16-12-08, 13:36 | IP:91.124.125...
  А чому влада мовчить відносно проблем людей, які мають валютні кредити? Чим платити по кредиту, доларом по 8,5 грн., а де брати ці гроші? Хіба люди не це розраховували? А, ще ця морда в телевізорі заявляє про те, що банки не збираються втрачати своїх "кровних" 10 млр. доларів... Чого чекаєте,бунту?
  Якщо, жидівські банки будуть забирати у вкладників житло, то мабуть реакція громадян буде відповідною, хіба це не зрозуміло?
 • 2. Іван
  Іван
  16-12-08, 12:07 | IP:89.21.79...
  Треба місцевій владі прорахувати паразитуючі філіі банків і іх позакривати.І не боятись скорочення працівників паразитуючих філій банків.Іх існування принесе набаго більше урону єкономічному стану області,ніж скорочення працівників цих філій.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)