Тепер підприємцям за відмову прийняти оплату карткою загрожує штраф у 8,5 тисяч гривень

03.10.13 10:29 2578

Уряд запроваджує адміністративну відповідальність за відмову споживачу в розрахунку електронними картками.

Тепер підприємцям за відмову прийняти оплату карткою загрожує штраф у 8,5 тисяч гривень

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке є ініціатором відповідних змін, повідомляє "Українська правда".

Напередодні Кабінет міністрів підтримав підготовлений міністерством проект постанови КМУ, яким, з метою захисту прав споживачів при використанні платіжних засобів, вносяться зміни до Положення про порядок накладання та стягнення штрафів.

Відповідно до документу, за обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо можливості розраховуватись платіжними картками на підприємців чекає стягнення у вигляді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тисячі гривень).

Згідно із Законом України "Про захист прав споживачів", споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця форм розрахунків.

"З прийняттям зазначеної постанови споживачі можуть вимагати у всіх суб'єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати в оплату електронні засоби платежу", - відзначив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)