НБУ ввів в обіг монети номіналом 50 копійок з нового матеріалу

05.10.13 20:30 2106 0

Нові 50 копійок прослужать 30 років

НБУ ввів в обіг монети номіналом 50 копійок з нового матеріалу

З жовтня 2013 року Національний банк України вводить в обіг монети номіналом 50 копійок з нового матеріалу – низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям.

До сих пір для карбування розмінних монет номіналом 50 копійок використовувались заготовки зі сплаву алюмінієва бронза.

Основна передумова зміни матеріалу заготовок – використання новітніх технологій під час виготовлення заготовок та карбування монет, а також зменшення вартості матеріалу, через відмову від кольорових металів (і сплавів), вартість яких на міжнародному ринку підвищується і призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет.

«Нові монети уводяться в обіг в межах планового випуску», – наголосив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національного банку України Віктор Нестеренко.

Аналіз сучасної світової монетної продукції свідчить, що для виготовлення розмінних монет у світі використовується близько 10-ти металевих сплавів на основі міді, алюмінію, нікелю, цинку тощо. Монети ж з гальванічним покриттям в обігу мають близько 40 країн світу, наприклад, країни Європейського Союзу, Великобританія, Аргентина, Канада тощо.

Використання нового матеріалу для виготовлення монет номіналом 50 копійок зберігає високий рівень захищеності розмінних монет від підробок.

Нові монети більш стійки до зношування. Вони прослужать щонайменше 30 років.

Національний банк України планує і надалі вести роботу з оптимізації технічних характеристик грошових знаків, зокрема розмінних монет середніх номіналів.

Нові 50 копійок є законним платіжним засобом на території України і функціонують в обігу разом із відповідними монетами попередніх років карбування. Тобто монети “старого” зразка вилучатися з обігу не будуть.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:НБУ
Теги: НБУ
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)