Завдяки змінам у бюджетному та податковому законодавстві до бюджету Вінниці за девять місяців додатково надійшло більше 200 млн. грн.

26.11.15 19:20 2248

Завдяки змінам у бюджетному та податковому законодавстві до бюджету Вінниці за девять місяців додатково надійшло більше 200 млн. грн.

Сьогодні виконком Вінницької міської ради схвалив проект рішення про виконання міського бюджету за девять місяців поточного року. Надходиження до міської казни склали 1 млрд. 497 млн. грн., видатки - 1 млрд. 390 млн.грн. Завдяки реформі міжбюджетних відносин та внесених змін до Бюджетного та Податкового кодексів за звітний період до міського бюджету додаткового надійшло 319 млн.грн., з яких 205 млн.грн. є результатом саме законодавчих змін.

Надходження до міського бюджету за девять місяців поточного року склали майже 1,5 млрд. грн. За словами директора департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталії Луценко порівняно з цим же періодом минулого року доходи зросли на 21%.

Суттєво на структуру доходів бюджету вплинули нещодавні зміни, внесені до Бюджетного та Податкового кодексів. В результаті обсяг загального фонду зріс в 1,5 рази або на 52,6%, спеціальний фонд зменшився майже в 3,3 рази, в основному за рахунок того, що єдиний та екологічний податки, а також податок на нерухоме майно з 1 січня 2015 року зараховуються до загального фонду бюджету. «Щодо додаткового фінансового ресурсу, який отримали місцеві бюджети в результаті реформи міжбюджетних відносин та внесених змін до Податкового і Бюджетного кодексів, то за звітний період до міського бюджету додаткового отримано 319 млн.грн. із зростанням на 44% до минулого року. Із цих 319 млн.грн. 205 млн.грн. є результатом законодавчих змін, 113,9 млн.грн. – надійшло як результат впливу інших факторів», - зазначає Наталія Луценко.

Загалом до загального фонду бюджету надійшло 1,4 млрд. грн., в тому числі 621,1 млн.грн. за рахунок власних і закріплених доходів і це вдвічі більше за надходження минулого року та 779,5 млн.грн. – за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів із зростанням на 28% до минулого року. Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб (340 млн.грн.), єдиний податок (104 млн.грн.), плата за землю (76 млн.грн.), акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (68 млн.грн.) та ряд інших. По більшості власних і закріплених доходів загального фонду досягнуто значного зростання порівняно з минулим роком.

Доходи спеціального фонду склали 96,5 млн.грн. Їх сформовано з власних надходжень бюджетних установ, доходів бюджету розвитку, надходжень до ЦФМР.

Видатки бюджету за звітний період склали 1 млрд. 390 млн.грн. Завдяки чому забезпечено стабільне функціонування галузей бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та транспорту

Щодо видатків спеціального фонду, то їх обсяг складає 267 млн.грн. Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість, що підтверджується досить високим відсотком видатків, які направляються на соціальний захист населення, соціальне забезпечення, утримання закладів соціально-культурної сфери. Пріоритетними при фінансуванні залишаються захищені статті бюджету. Їх частка у видатках бюджету складає майже 85%. Основними споживачами бюджетних коштів є такі галузі, як соціальний захист, освіта, охорона здоров’я, на їх утримання направлено 871 млн.грн. або 78% всіх видатків. Динаміка видатків по цих галузях до минулого року складає від 116 до 124%, що вказує на їх суттєве зростання. У звітному періоді в повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, проведено оплату за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти та по інших захищених статтях бюджетної сфери.

Наряду з поточними видатками бюджету, які забезпечують стабільне функціонування галузей, частина коштів міського бюджету направляється на розвиток. З бюджету розвитку на капітальні видатки направлено 221,2 млн.грн., що становить 15,9%. Порівняно з минулим роком видатки бюджету розвитку зросли вдвічі, а їх частка у видатках бюджету також збільшилась вдвічі - з 8,5% до 15,9%.

Із загального обсягу видатків бюджету розвитку 27% використано на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності, 23,6% - на капітальні видатки житлово-комунального господарства, 7,5% – на капремонт і придбання обладнання для закладів бюджетної сфери.

За рахунок коштів бюджету розвитку та частково коштів інвестора відкрито нове приміщення дитячої школи мистецтв «Вишенька»; в рамках реалізації Меморандуму із Швейцарською Конфедерацією завершуються роботи з будівництва на території котельні по вул.Баженова,15 нової твердопаливної котельні; збудовано 7 багатофункціональних дитячих та спортивних майданчиків та 12 дитячих; в мікрорайонах приватної забудови на умовах співфінансування прокладено 4,05 км мереж водопостачання та каналізування та здійснено асфальтування 15 вулиць (кошти бюджету 2,4 млн.грн.); придбано 14 одиниць спецтехніки, спеціального обладнання для потреб житлово-комунального господарства.

На сьогодні активно проводяться роботи по ремонту приміщення садка по вул.В.Порика на 270 місць; реконструкція проспекту Космонавтів; реконструкція частини приміщення по вул.Винниченка під центр «Гармонія»; будівництво вставки між трамвайними коліями біля ринку «Урожай»; реконструкція будівлі школи №25.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)