За несплату податків головбуха засудили до п’яти років позбавлення волі

12.01.10 02:36 2364 4

Головний бухгалтер великого підприємства паливно-енергетичного комплексу на Вінниччині умисно ухилилася від сплати податків на загальну суму більше 11,5 мільйона гривень. Факт злочину викрили співробітники податкової міліції ДПА у Вінницькій області.

За несплату податків головбуха засудили до п’яти років позбавлення волі

Величезні суми коштів головбух проводила в обхід бюджету, умисно вносячи неправдиві дані до бухгалтерських документів та податкових декларацій. Так, багатомільйонні борги підприємства, що надає послуги населенню, бухгалтер за законом мала відносити до валових доходів, на відповідні суми непогашених боргів мали зростати також і податкові зобов’язання підприємства. Цієї операції бухгалтер не проводила (хоча факт наявності постійно наростаючого боргу перед державними структурами регулярно підтверджувався рішеннями судів двох областей). У свою чергу це призвело до неправильного нарахування та неповної сплати податків підприємством.

Не зважаючи на зібрані податківцями докази, головбух уперто не визнавала власну провину у скоєному. Однак проведені експертизи, показання свідків у ході слідства і на суді, а також неспростовна доказова база однозначно довели, що посадовець надавала завідомо неправдиву інформацію до податкової служби, а відтак дії чинила умисно.

Суд кваліфікував дії головного бухгалтера за ч.3 ст. 212 – ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та ч.2 ст. 366 Кримінального кодексу України – складання та видача службовою особою завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки. Призначене покарання – п’ять з половиною років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків на 2 роки та з конфіскацією всього особистого майна.

Ольга Шишківська, прес-офіцер управління
податкової міліції ДПА у Вінницькій області

 

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Олександр
  Олександр
  17-02-10, 14:12 | IP:93.183.232...
  Разве она налоги себе забрала ??? 11,5 мільйона гривень. ??? сомневаюсь что руководитель был невкурсе... Да Наказать нужно но так ли и вопрос кого ?
 • 3. Земляк
  Земляк
  15-01-10, 08:54 | IP:85.159.0...
  Це тільки в нашій країні ти виконав роботу, "крутые пацаны" з тобою не розрахувались, "потому что ты лох", а тебе ще й посадили за несплату податків, тому що відбулась перша подія - ти виконав роботу!
 • 2. Пересічний громадянин
  Пересічний громадянин
  12-01-10, 13:23 | IP:95.134.81...
  Шановний Олександр! А Ви самі коли небудь пробували займатися бізнесом в наших умовах чи все життя, нічим не ризикуючи, протирали штани в бюджетній сфері? Чи відомо Вам, що за даними американського дослідного центру Heritage Foundation та ділової газети Wall Street Journal , які представили черговий щорічний рейтинг за 2009 рік по рівню економічної свободи ( 10 ключових факторів, серед яких свобода в бізнесі, торгівлі, інвестиціях та на ринку праці , податкове навантаження, захист прав власності, а також гарантії з боку держави при її невтручанні в приватний бізнес) Україна знаходиться на 152 місці серед 179 включених в рейтинг країн? А відомо Вам, що згідно з останніми даними міжнародної організації Transparency International Україна за рівнем корупції відкотилася до 146 позиції зі 180 країн світу ? Якщо Вам відомо то як у Вас язик повертається говорити таке? Вам що невідомо як ліплять діла продажні правоохоронці і приймають рішення судді-зваричі ? Ви що не розумієте, що в цій ситуації з людини зробили стрілочника? Плакати треба, а не торжествувати з цього приводу.


 • 1. Олександр
  Олександр
  12-01-10, 11:44 | IP:95.134.116...
  Вирок дуже слушний і справедливий, але погодьтесь це є крапля в морі, коли справу доведено і доказано до кінця.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)