ГУ ДФС у Вінницькій області інформує, що порядок ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначений ст. 376 Митного кодексу України (далі – МКУ). Відповідно до норм цієї статті громадяни мають дотримуватись певних правил та обмежень:

Насамперед, не допускається ввезення на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку. Ті ж, хто перетнув цю межу, тобто досяг віку 18 років, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування із розрахунку на одну особу у таких кількостях:

  • 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
  •  5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Зауважимо, що на громадян, які не досягли 18-річного віку, поширюється і заборона вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів (ч. 4 ст. 373 МКУ).

Загальні правила вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України визначено ст. 371 МКУ.Переглядів: 2440
Поширень: 0