Вжитими заходами податкового контролю з виявлення найманих працівників, праця яких використовується суб’єктами господарювання (працедавцями) без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування, підрозділами фіскальної служби Вінниччини виявлено 706 найманих осіб. Ще 1337 громадян, які надавали різні послуги без сплати податків, виявлено та залучено до оподаткування. Після легалізації та оподаткування цих осіб бюджет отримав 2 млн 799,9 тис. грн. податкових платежів.

Про це під час брифінгу заявив начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський та додав: „Робота, спрямована на детінізацію доходів населення, підвищення рівня заробітної плати та збільшення, в результаті цього, надходжень податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску, – один із пріоритетних напрямків діяльності органів фіскальної служби Вінниччини”.

За словами посадовця, задля підвищення рівня заробітної плати, протягом січня-травня 2018 року на комісії, створені спільно з органами влади, було запрошено для співбесіди керівників 172 юридичних осіб та 116 підприємців. Крім того, за цей же час проведено індивідуальну роз’яснювальну робота з посадовими особами 342 підприємств та 395 фізичними особами-підприємцями. У результаті проведеної роботи надходження податку на доходи фізичних осіб у звітних місяцях зросли на 957,9 тис. грн.

Також на засіданнях робочих груп, що функціонують спільно з органами влади, при податкових інспекціях, заслухано 25 суб’єктів господарювання-боржників, які погасили заборгованість із заробітної плати на 4 млн 656,7 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб –  239,0 тис. грн. та єдиного внеску – 2 млн 593,6 тис. грн.

Триває і контрольно-перевірочна робота. За результатами 96 перевірок із дотримання суб’єктами господарювання діючого законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів, проведених у січні-травні звітного року, до бюджету донараховано 20 млн 240,9тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафних санкцій.

Принагідно Руслан Осмоловський звернув увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб, роботодавцю загрожує штрафна санкція у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.Переглядів: 1388
Поширень: 0