Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС

25.11.11 09:16 5077

У технічному ліцеї триває велика економічна гра

Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС

У технічному ліцеї триває тиждень фінального етапу великої економічної гри. Учні 8- 11 класів відкрили справжні підприємства, які змагаються - хто більше “заробить” грошей. Для цього їм довелось відкрити банк, створити податкову службу, центр зайнятості, роздрукувати внутрішню валюту — ВТЛки...

- Напередодні діти 14 груп писали бізнес-плани і разом з керівником підраховували їх рентабельність, - говорить заступник директора з виховної роботи ВТЛ Лариса Бондарчук. - Чого тільки у нас зараз немає: і фотостудія, і масажний салон, і SPA-центр, підприємства громадського харчування, які виробляють і продають пиріжки, навіть РАЦС... Фізичні особи пішли на громадські роботи, які пропонує центр зайнятості. Це прибирання, набір тексту на комп’ютері, пересадка вазонів, оновлення стендів... Або заробляють гроші власним умінням — малюють шаржі, карикатури, гадають. За виконану роботу заповнювався чек, який учні у банку ліцею міняють на гроші — ВТЛки.

Фінальна частина гри розпочалась на початку цього тижня. У вівторок всі підприємства реєструвались, у середу — активно агітували і рекламували власну продукцію чи послуги, у четвер — кожному учню роздали валюту — по 20 ВТЛок, для того, щоб економіка запрацювала.

І підприємства, а таких, що отримали ліцензії, сертифікати 42, і фізичних осіб контролювала податкова і служба порядку. При цьому, за інформацією Лариси Бондарчук, переможе той, хто перерахує найбільше коштів до податкової служби. Бо кожне приватне підприємство до податкової приносить 30% прибутку, а фізична особа — 20%.

У п’ятницю - завершальний етап гри. Окрім дипломів перші три підприємства-переможці отримають подарунки, а решту відзначать у номінаціях “за оригінальність послуг”, “за високий професіоналізм”, “за позитивне ставлення до клієнтів”, “за стиль, смак і вишуканість”, “за креативну рекламу”, “за творчий підхід”. Кандидат останньої номінації уже є. Це учень із написом на короні “Я король”, якого носять на троні з поверху на поверх слуги.

Як розповіла Лариса Бондарчук, така гра проходить, у рамках проведення тижня природничих наук, до яких належить економіка і все це заради того, щоб діти ознайомились з правилами ведення бізнесу, здобули економічні навички, проявили творчість і креативність.

При цьому навчання у Вінницькому технічному ліцеї ніхто не відміняв, лише скоротили кожен урок на половину.

 

Фото

Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС Вінницькі школярі зробили бізнесом навіть РАЦС

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Олександра МРУГ
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)