Домбровський іде з посади губернатора. І це остаточно

17.10.08 11:15 3278 2

Але він не покидає Вінниччини

Домбровський іде з посади губернатора. І це остаточно

Він виглядає так, як на моє переконання, має виглядати чоловік, який зробив кардинальний та рішучий крок - спокійний, виважений, немає розпачу, розгубленості, тільки трішки суму в очах (що теж цілком зрозуміло). Олександр Домбровський звик бути лідером, а значить - першим. Він виявився і першим із губернаторів Вінниччини, який сам подав у відставку, його попередників - „уходили". Для більшості вінничан це стало шоком. Хтось зрозумів, хтось просто жалкує, дехто і зрадів, що посада звільняється. Люди різне кажуть: вчинок мудрий, крок емоційний, це - зрада.
 
Чому цей крок, як його не назви, було зроблено, може сказати тільки Домбровський. На початку нашої розмови він пообіцяв бути щирим. Здається, таким і був...

- Олександре Георгійовичу, Ви пояснили своє рішення піти з посади голови Вінницької ОДА дуже напруженими стосунками із Секретаріатом Президента. Однак, на посаду Вас призначав Президент, і догану оголосив він, а не його Секретаріат. До того ж, усі пам'ятають слова Ющенка: „Балога - це я". То з ким у Вас склалися напружені стосунки?
- Є питання, на які так одразу мені буде не етично і не коректно відповідати. Я постараюся, щоб ви і читачі могли самі робити висновки. У мене нормальні робочі стосунки з Президентом України. І більше трьох років, а точніше - три роки і вісім місяців - я чесно і щиро робив усе, щоб ввірена мені область розвивалася швидкими темпами і в економіці, і в соціальній сфері. Тому догана, яку, наскільки я розумію, готував Секретаріат Президента і підписав Президент, - це остання крапля, яка наклалася на систему стосунків особистих, і це все не відповідає моїм внутрішнім переконанням і моїм принципам.

- Чи була після цього розмова з Президентом?
- Не було.

- Ця заява Ваша була письмовою і пішла в Київ, чи тільки усною, озвученою у Вінниці?
- Заява моя була озвучена у Вінниці. Я вважав, що йдеться не просто про Домбровського, йдеться про Вінницьку область, про команду, яка тут працює. І егоїстично було б написати заяву і нікому про це нічого не сказати і нічого не пояснити. Тому я вважав за свій обов'язок запросити всю команду. Перед цим я, звичайно, провів низку консультацій із лідерами цієї команди, і чесно і відверто людям сказав, чому я роблю такий крок, що лежить в основі цього кроку. Я написав заяву про своє звільнення за власним бажанням і відправив Президенту. І написав аргументи, про які я говорив з трибуни.

- Реакція з Києва послідувала?
- Я повинен сказати, що багато дзвінків було. Від різних людей і від різних політиків. В основному, зі схваленням кроку, який я зробив. Деякі - нібито зі співчуттям, деякі - з розумінням, що в таких умовах працювати практично неможливо. Однак, я думаю, 99%   людей, з якими я спілкувався, підтвердили правильність мого кроку.

- Це були особисті дзвінки?
- Звичайно, особисті.

- А реакція із Секретаріату? Яка доля заяви?
- Доля заяви... Розмова із Секретаріатом була. На рівні заступника голови Секретаріату. Тезіс базовий - не треба поспішати, що ми можемо перевернути сторінку, що продовжуй працювати...

- Ви очікували саме такої реакції, хотіли, щоб перед Вами вибачилися і Вас попросили залишитися?
- Я не очікував, я не прораховував для себе реакції. Я вирішив, я ще раз можу коротко це сформулювати. Я вважаю, що публічна догана, яка принижує губернатора Вінницької області на тлі всієї країни і попереджує всіх інших губернаторів, це необ"єктивно та несправедливо. І найголовніше - неправильно. Якщо називати речі своїми іменами, вона була фактично сфабрикована, підстав для цієї догани не було. Тому, яка буде реакція Секретаріату, я приблизно знав. Я впевнений, що моя заява буде підписана.

- А якщо її таки не підпишуть, Ваші дії? Пам'ятаєте, як у „Першому мільйоні", рішення остаточне?
- Для мене рішення остаточне. Я не приймав його для того, щоб мене вмовляли. Я його приймав, бо ситуація протирічить моїм внутрішнім принципам.

-Таке рішення визріло боляче?
- Такі рішення просто не даються. Можна дуже багато говорити і пояснювати. Тут перемішані якоюсь мірою і прагматична оцінка ситуації між усіма гілками влади в країні, є доля емоцій, прагматизму втоми. За сім років я жодного разу не дозволив своєму організму хворіти, розслабитися. Навантаження було досить велике. Думаю, що є і прагнення отримати свободу, можливість творчості, не бути прикутим політичними наручниками до батереї, не маючи свободи виїзду за межі області, аби розв"язувати проблеми самої Вінницької області. Бажання віддати борг своїй родині - дружині і дітям. Є багато складових.

- Дехто розцінив Ваш крок як мужній вчинок, інші назвали зрадою, мовляв, переважили особисті амбіції: у складний період перед виборами господар області йде від керма.
- Я думаю, що зрада, це тоді, коли напередодні виборів губернатору публічно ні за що виносять догану. Це я розцінюю як зраду. Що стосується позиції Домбровського, я хотів би акцентувати на тому, що йдучи, Домбровський, по-перше, залишається у Вінницькій області. Я продовжуватиму робити все на благо людей, які тут живуть, і на благо соціально-економічного розвитку області. Більше того, мине певний період, і ви побачите, що ефективність моєї роботи для області буде не меншою, ніж моєї роботи на посаді голови облдержадміністрації. Тому що свободи і можливості для цього буде значно більше. Друге, я залишаю команду суперпрофесіональних людей в облдержадміністрації, своїх замів.

- Вони не підуть за Вами?

- Я не хочу, щоб за мною йшли. Я вважаю, що ця команда потрібна Вінницькій області. І якщо прийде розумна людина, вона буде їх просити, щоб вони залишилися з ним працювати. А якщо прийде, вибачте, дурень, то він буде робити „зачистку", яка, повірте, не піде на користь області. Якщо ж буде „зачистка", в мене є достатньо хороші пропозиції, стратегічні проекти, в яких знайдуться достойні місця для цих людей. Їх з руками -з ногами на хороших умовах запросять на роботу. З точки зору комфорту та рівня життя, вони почуватимуться набагато краще, ніж вони відчувають себе в облдержадміністрації. Час покаже...
На місці ж залишається обласна Рада на чолі з головою, залишається міськрада на чолі з молодим мером. І залишається Домбровський у Вінницькій області. І ми будемо робити все, щоб наша область була і надалі стабільним та процвітаючим регіоном. І сьогодні дострокові вибори не є тим, що треба вважати  критерієм чогось. За великим рахунком, я не хочу давати оцінки різним політичним партіям та різним рішенням, але в умовах фінансової кризи, з моєї точки зору, треба було б державній еліті сконцентруватися на мінімізації цих потрясінь для економіки країни. Вибори приходять і йдуть, дуже часто.

- До речі, щодо виборів... Подейкують, що Ви переходите з Нашої України до БЮТ, і Вам уже забезпечено місце у виборчому списку...
- Оцінка мого кроку з боку БЮТ неоднозначна. Я розумію, чому. Тому що політичні лідери на місцевому рівні переживають мою заяву з точки зору конкуренції. Але я хотів би їх усіх заспокоїти. По-перше, я нікуди не збираюся переходити - ні в яку політичну партію, у тому числі і в БЮТ. Друге, я не планую брати участь у дострокових парламентських виборах. Я залишаюся у Вінницькій області, як я говорив, якщо не помиляюся, тричі. Я не буду балотуватися за списком жодної політпартії, у тому числі - Нашої України та БЮТ. Отже, всі можуть спати спокійно, а у мене свої плани. Я людина досить послідовна, ви знаєте мій девіз: мінімум політики, максимум економіки. Сьогодні я його трішки змінюю: максимум науки, максимум економіки. Я не планую займатися політикою, не планую переходити на посади в облРаду. Я буду серйозно займатися наукою, у мене практично готова докторська дисертація з економіки. І я хочу реалізувати декілька дуже сильних науково-економічних проектів в Україні. Левову частку цих проектів я спробую реалізувати у Вінницькій області, тому що це - залучення дуже великих інвестицій. Продовжуватиму проект, пов"язаний з вінницьким аеропортом, створенням у Вінниці першого науково-технологічного парку. Ми будемо продовжувати займатися індустріальним парком у Вінницькій області. Повірте, моє плече завжди буде поруч - і з головою облРади, і з мером міста, з міськрадою, і з тією командою, яка працює сьогодні в районах.

Фото status.net.ua
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Калединський
  Калединський
  18-10-08, 12:47 | IP:91.124.78...
  Чи відбувся в області після „помаранчевої революції”, одним із апологетів якої (чи з власної волі чи ні) був Домбровський, бодай якийсь розрив із попереднім станом ? Ясно, що ні. Область, як і Україна в цілому, розвивалася за латиноамериканським сценарієм. До звичного списку мільйонерів – колишніх рекетирів, контрабандистів, а то й просто відвертих злодіїв, добавилася такого ж ґатунку „еліта” з числа керівних чиновників, суддів та правоохоронців. Середній клас не виріс ні кількісно, ні якісно. Усі продовжують працювати в тіні, одержувати гроші в „конвертах”, звикли мати „кришу” в контролюючих органах, судово-правовій системі, органах державної влади. Бізнес ще тісніше переплівся з владою, мафія тепер у нас не лише в обласному місті, а в кожному районі. Бо як казав ще в 1872 році прокурор апеляційного суду Палермо Дієго Тайані : „ Мафія – це інструмент місцевого самоврядування” . На захист закону, який би оберігав людину, її сім'ю та ділові інтереси покластися не можна, бо в правовому полі править бал не Закон, а гроші. Щоб вирішити питання по Закону треба платити гроші. І це не Сицилія – це Вінницька область, якою заправляє так звана „партія вінничан”, настільки впевнена в своїй безкарності, що не намагається цього приховувати. Ще кілька років тому багато хто в області й уяви не мав , що таке рейдерство, а зараз це явище стало ледь не нормою бізнесових стосунків. „Партією вінничан” створено чимало власних неперсоніфікованих фірм, якими заправляють підставні , але вірні люди. Майже все, що робиться в місті та області за рахунок бюджету, виконується цими фірмами за принципом : фірмам прибутки - витрати населенню. Останнє ж змушене покривати їх, в тому числі шляхом оплати підвищених тарифів на комунальні послуги. Тому, ні в кого вже не викликають подиву навіть такі , дійсно шокуючи повідомлення, що статки „почившого в бозі” непримиренного борця зі злочинністю, дніпропетровського прокурора Шуби, сягають півмільярда доларів. Знаємо, що й наші „наступники славних традицій” в цій сфері теж не пасуть задніх. То що ж зробив губернатор й очолювана ним команда суперпрофесіоналів для того, щоб припинити „безпредєл”, очистити правосуддя і правоохоронні структури від тотальної корупції, повернути владу під контроль людей, створити однакові для всіх прозорі і чесні правила ведення бізнесу та справедливий і вільний від корупції захист прав простого люду, чи то пак електорату, в судах ? Чи виконані майданні обіцянки відносно того, що бізнес буде відділений від влади, бюджет ні для кого не буде годівницею, а на державних посадах працюватимуть лише ті у кого видатки відповідають задекларованим доходам ? Позитивну відповідь можуть дати лише ті , хто присмоктався до „корита”. Це в них наступив шок від заяви губернатора, бо засвітилася реальна можливість втрати місця біля „корита”, і в першу чергу, „суперпрофесіоналами”, які безпосередньо організовують „дерибан”. То ж тричі дурнем буде той наступник Домбровського, який таких „суперпрофесіоналів” залишить у владі. А основній масі населення області заява губернатора про відставку „по – барабану”, бо як влучно підмічено народом „де бізнес і влада, там кримінал і зрада”. Ясно ж , що причина догани , не в виїзді Домбровського за межі області, бо для цього не потрібно було б секретаріату Президента два тижні з”ясовувати обставини перебування вінницького губернатора в Києві. Про дійсні причини, що спонукали Президента винести Домбровському догану , можна лише здогадуватися. Однак, рано чи пізно все таємне стає явним.


 • 1. Олександр
  Олександр
  17-10-08, 21:12 | IP:92.112.60...
  Мій тезка НЕПОГАНО працював на посаді міського голови, на посаді Губернатора, я вважаю що і на науковій роботі Георгійович покаже себе, як завжди, НЕПОГАНО. Хай йому ЩИРО щастить.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)