Вловлювач пилку та спор рятує від алергії вінничан

24.04.12 16:52 3494

Науковці за допомогою вловлювача пилку та спор виявляють, цвітіння якого дерева чи рослини зараз спричинює алергію.

Вловлювач пилку та спор рятує від алергії вінничан

Медики переконують, якщо люди вчасно дізнаються про небезпеку, проходять діагностику і вакцинацію, недуга їм не страшна.

Цикл активності дерев буває раз на 2 роки, кажуть вінницькі науковці. Торік люди найбільше потерпали від спор вільхи, граба та дуба.

«Коли людині вистачає вдихнути до 100 кубометрів пилку у повітрі, то уже в березні реєстрували до 300 зерен в кубометрі повітря, наприклад вільхи, яка є дуже важливим алергеном, і зараз, зараз з 20-х чисел квітня очікуємо появу пилку, теж в великих кількостях пилку берези», - заявила керівник аеробіологічної дослідної групи Вінницького національного медичного університету Вікторія Родінкова.

У самій лише Вінниці від цвітіння дерев та злакових потерпає до 17 тисяч людей. У кожного 5-го недужого бронхіальна астма. Починається все з алергії.

«Хворому, можливо, сьогодні і треба цю хворобу контролювати, щоб ця сама алергія на пилок, яка проявляється алергічною нежитю, не переросла в реальну бронхіальну астму», - заявляє головний алерголог м. Вінниця Борис Стремідловський.

Світлана Губа уже 5 років бореться з недугою. Жінка каже, з настанням весни її життя перетворюється на суцільні страждання.

«Зараз починається весняний період, потім пізніше травень, в мене починається уже друга алергія, і для мене липень – це проблематично. Я зацікавлена в тому, щоб попередити себе, це дуже важко, ці приступи», - розповідає пацієнтка Світлана Губа.

Аби вчасно попередити про небезпеку тисячі вінничан, місцеві науковці розробили систему прогнозів з точністю до 80%. Ці прогнози фахівці безкоштовно розсилають усім охочим на електронну пошту чи мобільний телефон.

Вінниця поки що єдине місто в Україні, представлене у спеціальній європейській алергічній мережі, яке може здійснювати відповідні дослідження. Вже наступного року науковці зможуть робити такі прогнози для алергіків інших міст України.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Факти ICTV
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)