Велика подільська рідня вшанувала Михайла Стельмаха

28.05.12 12:21 2742 1

З нагоди 100-літнього ювілею українського письменника, драматурга, фольклориста, випускника Вінницького педагогічного інституту 1933 року Михайла Стельмаха у його alma mater відбулась Всеукраїнська науково-теоретична конференція, організована кафедрою української мови.

Велика подільська рідня вшанувала  Михайла Стельмаха

На засіданні, в якому взяли участь науковці з Інституту української мови НАН України (м. Київ), викладачі кафедри української літератури педуніверситету йшлося про лексикон майстра відомих прозових та поетичних творів («Дума про тебе», «Над Черемошем. Гуцульські мотиви», «Гуси-лебеді летять»); з’ясовувалися об’єкти поетизації, концепт «малої батьківщини» в мовній картині світу М. Стельмаха; розглядалися питання концептуалізації дитячого «я» в повісті «Щедрий вечір», розкривалися аспекти ієрофанії в романі «Правда і кривда», розгадувалися етнокоди художнього мовосвіту в поетичних текстах письменника тощо.

Із доповідями виступили: проф., чл.-кор. НАН України С. Єрмоленко, проф., чл.-кор. НАН України В. Німчук, проф. Н. Сологуб, проф. К. Голобородько, проф. І. Завальнюк та ін.

Доцент кафедри журналістики С. Гальчак поділився спогадами про особисту зустріч з відомим земляком у столиці після того, як написав у Літинській районній газеті «Радянське життя» рецензію на п’єсу «Кум королю» (1968 р.). Він також показав гостям автограф письменника у книзі «Хліб і сіль», яку автор презентував у рідному селі Дяківці.

Після наукового форуму його учасники побували на малій батьківщині М. Стельмаха у Літинському районі, де проходило обласне літературно-мистецьке свято «Велика рідня».

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Віталій Гандзюк
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1. Анатолий
    Анатолий
    03-10-13, 08:18 | IP:87.255.29...
    Моя родственница хочет передать безвозмездно музею Михаила Стельмаха рукописный альбом украинских народных песен,составленный М.Стельмахом и Музыченко. Альбом содержит калиграфически выполненные тексты песен оформлен цветными национальными узорами и нотными строками мелодий песен. В Москву, по всей вероятности, он попал в 30-х годах 20 века. Со слов известна история альбома лишь периода войны.Если вопрос интересен звоните 8-916-659-03-17

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)