У Вінниці закривається єврейська школа

17.11.08 12:05 5548 14

Діяльність приватної єврейської школи у Вінниці, яку відвідують 39 дітей, опинилась під загрозою в зв'язку із нестабільною фінансовою ситуацією.

У Вінниці закривається єврейська школа

Ця школа безкоштовна і утримувалась на кошти спонсорів.

Днями на засіданні батьківського комітету було прийнято рішення, що батьки здаватимуть на потреби школи 150-200 гривень щомісяця. Але це, кажуть у батьківському комітеті, не рятує ситуацію. Поки тривають пошуки стабілізаційного фонду, аби вберегти школу батьки планують звернутися до вінницького міського голови.

- Погано, коли закривається будь-яка школа. Ми не фінансуємо приватних шкіл і цього робити не будемо, зазначив міський голова Володимир Гройсман. -  Ми сьогодні готові забезпечити якісну освіту для усіх вінничан.

Володимир Гройсман зазначив, що проблем з місцями у вінницьких школах немає. Тож без освіти діти не залишаться.
Вінницьку приватну єврейську школу в основному відвідують діти з багатодітних та неповних сімей. Школа знаходиться у приміщенні колишнього санаторію "Хімпрому", що на Старому місці. Підвіз дітей забезпечується шкільним автобусом.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 14. САША
  САША
  10-02-12, 17:41 | IP:178.95.186...
  Школу не закрили.А сам рабин став власником цієї школи.Хоча він в освіті розуміється ,як баран в біблії.Не треба возвеличувати цю школу.Про неї вже писали в газеті "Реал".Побори з дітей теж мали місце.Та мати одного хлопчикарозповіла в газеті як її син отримав травму а швидку допомогу не викликали.Там тепер не має ні медсестри ні дитячого лікаря.
 • 13. РІА
  РІА
  29-11-08, 03:15 | IP:94.248.116...
  Після статті думаю все всім стане зрозуміло

  Єврейська школа не закривається
  "Кожен учень знає - наша школа, учні, вчителі, працівники - це сім'я, а в сім'ї мають бути сімейні відносини. У сім'ї немає поганих чи хороших. Ми не кривдимо менших, у нас немає конфліктів"

  Інформація про закриття приватної єврейської школи виявилася звичайними чутками. У навчальному закладі є фінансові труднощі, але мова про закриття не йде.

  - Я, наприклад, люблю урок математики, тому що у мене в зошитах багато гарних оцінок. Математика у мене виходить краще від усіх інших предметів. А нелюбимих предметів у мене немає, - жваво розповів Ваня Матвієнко, що навчається у четвертому класі приватної школи "Яд Веєзер"

  З Ванею у класі вчиться ще п'ятеро однокласників. Це один з найбільших класів у школі. Всього у цьому навчальному закладі здобуває освіту 39 вінничан. Та, незважаючи на малочисельність учнів, у школі є всі класи з першого по одинадцятий. Знаходиться вона у приміщенні колишнього профілакторію на Старому Місті. Зранку дітлахів з усіх куточків міста звозить туди шкільний автобус. Навчаються діти за затвердженим управлінням освіти планом. Крім обов'язкової програми, єврейські діти вивчають іврит, історію та традиції єврейського народу. Кожен ранок в школі починається з ранкової молитви.

  У школі діти перебувають майже цілий день з дев'ятої і майже до шістнадцятої години. Протягом дня вони тричі харчуються. За все це їх батьки не платять ні копійки. Утримання ж школи обходиться недешево - 15 тисяч доларів щомісяця. Нещодавно по місту поширилися чутки, що ця оаза благополуччя має закритися.

  - Я навіть не знаю, звідки взялися такі чутки. Школа є, я надіюсь, що і буде. Зараз криза відображається на всіх, та я не думаю, що це дуже боляче вдарить по нас. Хоча ми у великій залежності від спонсорів, - каже директор школи Єва Богомольна. - Утримує школу релігійний благочинний фонд, але зараз засновники його зазнали великих збитків. Та ми залежимо не тільки від цих спонсорів. У нас є свої, українські, які підтримують нас.

  Коли пройшла інформація, що школа закривається, Єва Йосипівна електронною поштою отримувала по 40 листів у день від випускників та небайдужих людей. Усі вони пропонували свою допомогу. Підтримати школу у скрутний час готові і батьки.

  Донедавна, у місті діти мали змогу навчалися у шести приватних школах. На сьогодні їх залишилося всього три.

  За словами заступника міського голови Миколи Гунька, закриття приватних шкіл пов'язане з фінансовими проблемами даних закладів, що виникають через нестачу учнів.

  - Та я у цьому не бачу проблеми. У загальноосвітніх закладах міста достатньо місць для учнів. І якісну освіту ми можемо забезпечити для усіх вінничан, - запевнив Микола Гунько.

  - Школа наша - унікальна. Не може така справа просто так заглухнути, - впевнена директор школи.

  Довідка: "Яд Веєзер" перекладається як "рука допомоги"
 • 12. таки-да Павлова для Мастера
  таки-да Павлова для Мастера
  24-11-08, 11:06 | IP:193.243.158...
  А з тобою, маленький, мабуть ніхто не дружить, тому ти такий злючий. Купи собі велика, може попустить
 • 11. Ірина ЖУК для Master
  Ірина ЖУК для Master
  24-11-08, 10:19 | IP:81.30.174...
  Дуже приємно мати такого читача, який уважно стежить за тематикою та стилем написання моїх статей, а також - за моїм особистим життям. Це свідчить про те, що ви людина небайдужа, що нині рідкість. :)
 • 10. Вадик
  Вадик
  22-11-08, 10:41 | IP:194.6.197...
  Хто підтримає єврейську школу?

  “Ви тільки уявіть цей жах, коли ми скажемо випускникам,
  що школа закривається, а у них залишається шість місяців
  до випускного вечора,” — директор школи Єва Богомольна
  Навчання у єврейській школі триває у звичному ритмі. Але навколо відчувається якась розгубленість. Така невизначеність у завтрашньому дні з’явилась після приїзду до школи представника спонсорів (школа ж бо безкоштовна для учнів та батьків й існує на благодійні пожертви). Гість розповів батькам, що нині у спонсорів справи йдуть нелегко, мовляв, разом шукаймо вихід із ситуації... Після цього миттєво поширились чутки, що вінницьку єврейську школу “Яд Веєзер” можуть закрити у зв’язку з економічно-фінансовою кризою. Тим паче, що таку ж школу вже закрили у Хмельницькому. Там сумно жартують: “Потрапили під скорочення...”
  — Дуже неприємно, коли люди телефонують і питають: “Вас ще не закрили?” Чомусь ця тема викликає якщо не ажіотаж, то якісь нездорові чутки, — каже Єва Богомольна, директор школи. — Я так розумію, що погано не тільки нам одним. І з тією лише різницею, що інші школи виживають за рахунок поки що бюджету. Ми ж ні з міського бюджету, ні з державного ніколи нічого не отримували. Школа поки що труднощів не відчула. Щодо забезпечення продуктами харчування діти абсолютно не обділені. В інших аспектах — не знаю, що відповісти. Зараз наш равін уживає усіляких заходів у пошуках ще інших спонсорів, аби покрити витрати на утримання школи.
  Єва Йосипівна не приховує, що утримання школи обходиться недешево — близько 15 тис. доларів на місяць. Це і харчування дітей, і зарплата вчителям, і чималі комунальні послуги (приміщення належить школі, і його потрібно утримувати), і підвезення дітей... Загалом, на одного учня на місяць витрачається близько 500 доларів. У вінницькій єврейській школі навчається 39 дітей, працює 16 вчителів.
  Батьки вирішили: якщо потрібно, здаватимуть гроші. Але оптимізму це не додає.
  — Обговорювали суму 150-200 гривень на місяць, — розповідає Олена Павлова, голова батьківського комітету. — Однак це не рятує ситуацію. До того ж, у школі багато дітей з малозабезпечених сімей. На зборах вирішили звернутись ще й до міського керівництва за посильною допомогою.
  Мер Володимир Гройсман каже, погано, коли закривається будь-яка школа. Але, за його словами, фінансування будь-яких приватних структур не входить в їх плани.
  — Ми не фінансуємо приватних шкіл і цього робити не будемо, — зазначив мер. — Ми сьогодні готові забезпечити належну освіту для усіх вінничан. Що стосується місць у школах — проблем немає.
  Однак звернення від батьківського комітету у мерії прийняли. А адміністрація школи продовжує шукати небайдужих людей. Власне, вінницькі спонсори ніколи єврейську школу увагою не балували. За словами пані Богомольної, з першого дня їх навчальний заклад підтримував лише Дмитро Дворкіс. Він вже погодився зустрітися з директором. Був іще один телефонний дзвінок з пропозицією допомоги. Самі подзвонили люди, які готують благодійні обіди для малозабезпечених, сказали, що приготували для школи тонну картоплі.
  — Ми знали і гірші часи, — каже Єва Йосипівна. — За 15 років існування школи спонсори мінялись, але справа жива. Зараз припинити цю роботу — страшне блюзнірство.
  Ірина ЖУК

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)