Вінницю відвідав Міністр закордонних справ Польщі

16.01.09 16:08 3425

15 січня у Вінниці з офіційним візитом перебував Міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорський.

Вінницю відвідав Міністр закордонних справ Польщі

Спільно із головою обласної державної адміністрації Олександром Домбровським та міським головою Володимиром Гройсманом міністр вшанував пам'ять польського політичного і державного діяча, засновника польської армії Юзефа Пілсудського, покладавши квіти до меморіальної дошки. Після чого в приміщенні облдержадміністрації очільники регіону та представники Польщі обговорювали перспективи подальшої співпраці та питання відкриття Генерального консульства у Вінниці, яке заплановано на кінець першої половини 2009 року, адже Польща є одним з найбільших бізнесових партнерів Вінницького регіону. Міністерство закордонних справ Польщі прийняло рішення про відкриття дипломатичної установи у Вінниці восени минулого року.

Під час короткого брифінгу Радослав Сікорський розповів журналістам, що протягом минулого року було закрито біля 20 польських консульств по всьому світу (в тому числі у Страсбурзі, Ріо-де-Жанейро та Касабланці), натомість у 2009 році відкриється три нових консульства на території України, в тому числі у Вінниці. «Ми прагнемо до того, щоб між нашими державами був кращий обмін, - каже пан Сікорський, - Польща хоче допомогти Україні інтегруватися в європейське суспільство». Наразі польській стороні надані офіційні листи щодо пропозицій про розміщення консульства на території міста, рішення має прийняти спеціальна комісія з боку Польщі. «Важливим є те, щоб створення консульства на території Вінниці було корисним і для міста, і для регіону, і для людей, які будуть приходити до консульства», - переконаний Радослав Сікорський.

Візит очільника МЗС Польщі завершився зустріччю із представниками польських товариств та організацій Вінниччини.

Довідка:
Близько двох років Вінниця боролась за право розташування польського консульства. Переговори на цю тему між Вінницьким міським головою Володимиром Гройсманом та польськими дипломатами розпочались ще восени 2006 року, а у березні 2007 року - Генеральний консул Польщі в Україні отримав від вінницької влади офіційну пропозицію щодо відкриття польського консульства у місті. На той момент було прийнято проміжкове рішення - у Вінниці відкрився перший в Україні консультаційний консульський центр. Рішення польської сторони щодо позитивного вирішення питання створення консульства на території міста Вінниці було озвучено в листопаді 2008 року Генеральним консулом Польщі в Україні Гжегожем Опалінські під час його прощального візиту на Вінниччину. Мер міста Володимир Гройсман назвав цю подію вінницьким вікном до Європи.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)