Замість ринку "Супутник" на Грушевського буде торговельно-офісний центр

21.02.13 04:49 10453 12

Уже до кінця цього року ринок по вулиці Грушевського може щезнути

Замість ринку "Супутник" на Грушевського буде торговельно-офісний центр

На громадських слуханнях, що відбулися 15 лютого 2013 року, присутні мешканці будинків № 56 та 66 по вул. Грушевського та працівники ринку більшістю голосів підтримали ідею побудови сучасного торговельно-офісного центру.

замість ринку Спутник по вулиці Грушевського у Вінниці торгово-офісний центр

На сьогоднішній день ринок "Супутник" залишається одним з останніх явищ так званої стихійної вуличної торгівлі в обласному центрі. Формально він "узаконений", але, по суті, мало чим відрізняється від того, з чим так завзято боролася мерія ще 5 років тому - торгівлею "з землі", кіосками біля тротуару.

Так як мова йде про серце міста, то це ще більше зобов'язує до суворого дотримання регламенту при проведенні всіх процедур, необхідних для зносу нинішніх конструкцій і будівництва капітальної будівлі. Тому допустити нарікання до порядку проведення громадських слухань його організатори просто не мали права. І, схоже, із завданням впоралися.

Директор НВПП "Анкор" Андрій Неківайко представив схему майбутнього комплексу і його основні параметри. Так, на місці нинішніх торговельних рядів його проектна організація пропонує спорудити двоповерхову будівлю з похилим дахом і підвальним поверхом шириною 12 метрів і довжиною 33,6 метра. Питання висоти виявився одним з найбільш спірних. Присутнім архітектор говорив про 6 метрів, а журналісту "Реала" пояснив, що від нульового рівня до верхньої точки буде все ж таки 9 метрів. Таким чином, фасад будівлі буде виходити на вулицю Грушевського, а тил з під'їзними шляхами - до вул. 1-го Травня. Крім МАФів на території ринку знесуть і "вуличний" туалет. Санвузли передбачені в самому комплексі. Від нової споруди до одного з житлових будинків буде 6 м, до іншого - 10 м. Як запевнив А. Неківайко, будівельні норми "сусідства" дотримані, хоча і "впритул".

Проектант пропонує будувати комплекс з монолітного залізобетону з подальшим облицюванням стін цеглою. Оскільки підвал буде відданий одному операторові, перегородки там не передбачені. На першому поверсі розмістяться торгові ряди, як на звичайному ринку, і бутіки під однією зі стін. Другий поверх займуть тільки продовольчі бутіки. За рахунок зменшення висоти стелі на другому поверсі в дальній від фасаду частині планується зробити технічний третій поверх.

Деякі жителі навколишніх будинків до цієї ідеї поставилися без ентузіазму. Перш за все, з причини "перезагруженності" території. Одних цікавило - чи буде паркінг? Проектом не передбачено. Сьогодні ця ділянка вулиці і так "забита" автотранспортом, з появою нового комплексу є надія, що проблема стане не такою гострою. Жителі скаржилися, що "швидка допомога" і пожежна машина сьогодні не можуть заїхати до них у двір. Ширина двору не збільшиться. Деякі були шоковані висотою. Мовляв, торговий комплекс "закриє" від сонячних променів три поверхи житлових будинків ...

І останнє. Вінничани щиро побоюються за "збереження" своїх будинків. Люди розповідають, що під їх житлом проходять катакомби. Якщо порушити цілісність цих порожнин, стіни можуть провалитися під землю. На це Андрій Неківайко відповів, що заглиблюватися за проектом будівельники будуть приблизно на 3,3 метра, а всі порожнечі заповнять бетоном. Ясна річ, що "поведінку" катакомб передбачати не можливо. Вони можуть "просісти" і без будівництва.

Слід зазначити, що деякі пропозиції мешканців хоча і були конструктивні, але нереальні. На жаль. Одні пропонували зменшити висоту комплексу, другі - нічого не будувати, а розбити на місці ринку сквер, треті - знайти місце для стоянки авто. У підсумку з урахуванням зауважень громадське обговорення отримало позитивну оцінку у присутніх. "Проти" будівництва проголосували 27 осіб, а "за" - більше 100. Це не тільки мешканці і торговці, яким вже пообіцяли віддати в оренду бутіки, а також невелика група хлопців у дутих куртках і джинсах. Як вдалося з'ясувати, це були представники фірми-забудовника. Журналіст "Реала" одягнений був точно так само, тому легко "затесався" серед десятка цих "свідомих" хлопців. До речі, ніхто з них голосувати не намагався.

Що стосується термінів, то, за словами Андрія Веніаміновича, проектна організація підготує містобудівний розрахунок, а департамент архітектури, містобудування та кадастру видасть умови і обмеження. Орієнтовно до червня-липня проектно-кошторисна документація може бути готова, а на будівництво такого комплексу потрібно приблизно півроку. Тому не виключено, що до кінця 2013-го або на початку 2014 року він буде зданий в експлуатацію.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Вінницькі РЕАЛії
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 12. 1234
  1234
  25-02-13, 13:00 | IP:37.19.189...
  Сквер? З одного боку за 100 метрів Центральний парк, з другого за 50 метрів - сквер Козицького. Невже недосить? Хто хоче в лісі жити без сусідів - села Літинського району зачекалися вас давно
 • 11. Сергій
  Сергій
  22-02-13, 18:03 | IP:37.72.43...
  Незацікавленість у думці мешканців прилеглих до будівництва територій та житлових будинків - це найбільша помилка нашої влади, і не тільки Вінниці. Але невже мешканці сусідніх з Супутником будинків дали згоду? Якщо ні, то будівницто не може розпочатися...
 • 10. мешканка
  мешканка
  22-02-13, 13:41 | IP:178.93.233...
  ви кажете що буде так краще ніж ринок але самі там не живете, як ви гадаєте напевно дуже класно дивитись у вікно і бачити там стіну, що з одної сторони дому що з іншої, це просто кошмар роблять що хотять!!!! а будинок старий якщо сусіди роблять ремонт то все тріщить і з’являються тріщини на стінах і потолку а якщо ше будуть строїти щось поруч мені навіть страшно подумати у що це може вилитись) в Горесполкомі кажуть шо ви пишіть не пишіть все одно все уже вирішино що буде строїтись - ЦЕ ЖАХ!!!! напевно всі вже отримали свої відкати!!!! на людей всім наплювати, така в нас Країна
 • 9. Чувак
  Чувак
  22-02-13, 11:22 | IP:79.143.41...
  Хот-доги не трогайте, это святое! Это что и есть великое историческое наследие Винницы ;-)
 • 8. Сергій
  Сергій
  22-02-13, 04:52 | IP:37.72.43...
  Сама майбутня будівля, наскільки я зрозумів, належатиме певному власникові, а не муніципаліткту, а одноразовий продаж землі ніяких надходжень до бюджету не дасть, крім одноразового, як і оренда тих 6 соток, у чому я дуже сумніваюсь. В такому разі давайте перетворимо всі вільні земельні клаптики у торгові точки за прикладом вулиці Коцюбинського і будемо жити як в Індії, і думати, що місто багатіє на цьому.
  Всі ті статті видатків, перераховані вами, шановний Rst, до мене не мають ніякого відношення, як і до більшості городян, тому що я не працюю на державній посаді, не користуюсь тепломережами, лише послугами Водоканалу та Вінницяобленерго, безаварійність роботи яких гарантується виключно результатами їхньої господарської діяльності, а не міського бюджету. Освітлення вулиці відсутнє майже цілу ніч, лише вмикають звечора та зранку. А на рахунок шляхового управління вам сказати чи ви самі зрозумієте?
  Наостанок додам - у Вінниці є кілька великих державних підприємтсв, і якби за них взятися та покращити їхню діяльність, то всі базари разом узяті не дадуть такого доходу, як може дати підприємство з робочими місцями.
  А людям, особливо, які проживають поряд, ви вважаєте за краще не сквер, а черговий критий базар? Мені їх шкода, наприклад, особливо старших, яким немає де сісти фактично. Тим більше, на кількість мешканців міста замало тих зелених зон, що є на сьогодні, їх катастрофічно не вистачає, я вже мовчу про їхню захаращеність.
  По моєму місто Вінниця достойне кращої долі.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)