У Вінниці з'явиться муніципальна поліція

27.03.13 10:33 10248 6

Нова структура буде підпорядкована громаді міста

У Вінниці з'явиться муніципальна поліція

Проект рішення "Про створення комунального підприємства міськради - "Муніципальна поліція" вже розданий на розгляд депутатів Вінницької міськради. До документа, підготовленого виконавчим комітетом міськради, додається статут пропонованого комунального підприємства.

- Муніципальна поліція не є чимось новим, такі підрозділи діють у ряді європейських міст і цілком виправдовують витрати, передбачені на їх утримання, - каже міський голова Вінниці Володимир Гройсман. - Наявність такого підрозділу ще й посприяє роботі правоохоронців.

За задумом, вінницька муніципальна поліція буде підпорядковуватись Департаменту міського господарства міськради. Тож і перші питання до його директора - Василя Броварника.

- Необхідність утворення такої структури назріла давно, - каже Василь Броварник. - У деяких містах - Ужгороді, Тернополі - вже діють структури зі схожими, але не тотожними функціями. А назва "поліція" відображає одне з найважливіших завдань цієї структури - створення безпечних та комфортних умов для городян.

За словами Василя Броварника, підзвітність муніципальної поліції громаді Вінниці стане сприятливим фактором.

- Зауважу, ми в жодному випадку не прагнемо підмінити діяльність тієї ж міліції, - уточнює Василь Броварник. - Своє завдання ми бачимо у допомозі правоохоронним органам, комунальним службам і звичайним мешканцям.

Муніципальну поліцію у Вінниці створять на основі нині діючої інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом. При цьому нинішній керівник цієї структури Василь Гайовик обіцяє, що з перейменуванням інспекції у поліцію її функції кардинально не зміняться, хіба що дещо розширяться.

Статутний капітал комунального підприємства "Муніципальна поліція" запропоновано на рівні 1,3 млн. грн. Принаймні, саме таку цифру затвердив виконком разом із іншими установчими документами. Наразі усі обов'язки і повноваження, які будуть покладені і якими будуть наділені вінницькі муніципальні поліцейські, ретельно виписані в Статуті. Як-не-як - така новація потребує ґрунтовного підходу. Крім того, своє слово мають сказати ще й депутати міськради, адже питання створення у Вінниці муніципальної поліції обов'язково розглядатиметься на сесії.

А тим часом у Хмільнику пробують відродити дружинників, які допомагатимуть місцевій міліції.

До речі

Торік необхідність заснування муніципальної поліції обговорювали у Києві. Загалом в Україні так звана муніципальна поліція діє або ж діяла у Житомирі, Луцьку, Виноградові (Закарпатська обл.). По факту це були структурні підрозділи МВС, забезпечення діяльності яких (фінансове та матеріальне утримання) на себе взяла місцева рада й адміністрація. У свою чергу ці підрозділі були зорієнтовані на виконання завдань щодо недопущення незаконної торгівлі, слідкування за дотриманням правил благоустрою та охорони майна місцевої територіальної громади.

У світі муніципальна поліція є у США, Великобританії, Австрії, Німеччині, Нідерландах, Франції, Бразилії, Литві, Естонії, Польщі, Чехії та інших країнах.

Британська модель функціонування муніципальної поліції передбачає слабкий взаємозв'язок і взаємодію між центральними та муніципальними правоохоронними органами. По суті, це два самостійних рівнозначних органи державної влади з чітко визначеними і розмежованими функціями. Ради кожного міста Великобританії мають у розпорядженні місцевий поліцейський загін (муніципальна поліція), яка обирається самою радою.

У Німеччині муніципальний штат поліцейських виконує широкий спектр завдань: від чергування патрульної служби до створення й обладнання місць для ознайомлення населення із правилами дорожнього руху та залученням до цього засобів масової інформації.

У Франції муніципальні підрозділи поліції нечисленні, їх функції більш обмежені та зведені до виконання обов'язків щодо підтримання громадського порядку. До того ж утворюються вони лише в середніх і відносно невеликих містах із населенням понад десять тисяч чоловік.

У Литві поліція самоврядування фінансується з республіканського бюджету і бюджету самоврядування. Утворення поліцейських дільниць, визначення території обслуговування є винятковим правом органів самоврядування верхнього рівня (округів). Керівництво поліцією самоврядування здійснюється Департаментом поліції МВС Литовської Республіки, а керує поліцейськими дільницями, що на території міста (району), комісар поліції самоврядування, який одночасно є заступником комісара поліції міста.

Статут комунального підприємства Вінницької міської ради "Муніципальна поліція" взято з сайту Вінницькі РЕАЛії

Фото

У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція У Вінниці з'явиться муніципальна поліція

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:газета Місто
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6.
  29-03-13, 09:53 | IP:81.30.173...
  Я взагалi проти цього i якби спитали людей,не думаю,що бiльшiсть з них була б у захватi вiд такоi iдеi. Як тiльки влада починае створювати власне вiйсько(охорону чи то як не назви- а тi ж яйця,тiльки в профiль), то потiм постраждалi вiд перевищення iх повноважень навряд зможуть щось довести у судах,так як i юрвiддiл захищае тiльки владу у всiх ii ганебних та антизаконних проявах, а тепер ще й власна мiлiцiя людям роти затулятиме,iгноруючи будь-якi закони i вiдносячись до людей,як до тупорилого бидла( на жаль,але це дiйснiсть.Тi,хто постiйно читае на цьому сайтi переписку громадян з мером i його вирiшення питань про порушення законiв що до особи, явно помiтили це у вiдповiдях та небажаннi захистити права громадян,особливо трудовi,майновi та споживачiв послуг).
 • 5. Оксана
  Оксана
  27-03-13, 20:20 | IP:91.124.245...
  Повністю згодна з Владом Дарменко. Це виходить "ті самі яйця,тільки в профіль",бо якійсь купці людей так вигідно
 • 4. Illia
  Illia
  27-03-13, 17:43 | IP:146.185.31...
  Дуже приємна новина! Насилу наша влада знайшла метод виплутатися з корупційної схеми роботи теперешніх правоохоронців. Головний фактор - підзвітність! Наснаги Вам в здійсненні задуманого!
  На рахунок витрат - зрозуміло, що не все зразу, але бажаю Вам стати самоокупними!
 • 3. Лариса
  Лариса
  27-03-13, 15:56 | IP:91.124.62...
  Олександре, є таке поняття як "цільове" і "нецільове" використання коштів. Міська влада все одно не має права направити ці кошти замість поліції на благоустрій і дороги.
  Крім того, за 1 млн. все одно нереально відремонтувати більше кілометра дороги.

  З іншого боку, написано що вона буде займатися охороною майна, благоустрою і т.д. Тобто скоріше вона допоможе у розвитку доріг і благоустрою і завадить.

  Вікторіє, на відміну від звичайної міліції, цей підрозділ просто не матиме повноважень щодо "найбрудніших" сфер діяльності правоохоронців, тому не зможе "служити владі" чи творити "бєспрєдєл", як ви того боїтесь.

  Крім того, НАЙГОЛОВНІШЕ! СКОРІШЕ ЗА ВСЕ, ВОНИ БУДУТЬ ДОПОМАГАТИ ШТРАФУВАТИ ЗА КУРІННЯ, ПСУВАННЯ ГАЗОНІВ, ПІДКАЗУВАТИ ДОРОГУ ІНОГОРОДНІМ І Т.Д
  А ТАКОЖ, НА ВІДМІНУ ВІД "ЗВИЧАЙНОЇ",ВОНА БУДЕ ПІДЗВІТА ГРОЙСМАНУ.
 • 2.
  27-03-13, 15:29 | IP:81.30.173...
  Олександре,Ви правий на всi 100%. Я взагалi вважаю,що це питання утримання ще одного департаменту потрiбно вирiшувати референдумом мiсцевим, а не на сессii мiськради. Влада вже прагне охороняти сама себе за нашi кошти, не витрачаючи iх на бiльш несущнi проблеми мiста. А так,як я знаю на 100%,що багато чого у владi робиться протизаконного i як порушення законодавства сходить з рук всiм можновладцям,то вважаю утримання цiеi структури- прямою розтратою бюджетних коштiв. А в людей хтось питав,чи iм це потрiбно? НI!!!.
  Це потрiбно владi.Тому хай i не прикриваеться "людськими потребами".

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)