Як навчатимуться їхні діти, батькам пояснював мер Володимир Гройсман

19.08.13 18:12 8583

Сьогодні, 19 серпня, біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10. До них приєднались батьки учнів гімназії №1, яку запропонована реорганізація торкається в першу чергу.

Як навчатимуться їхні діти, батькам пояснював мер Володимир Гройсман

Про зміни, які з 1 вересня очікують учнів трьох вінницьких шкіл, минулого тижня повідомили журналістам заступник мера Валентина Балицька і директор департаменту освіти міської ради Володимир Буняк. Підгрунтям стало навчання майже семи тисяч вінницьких школярів у другу зміну. У департаменті освіти кажуть, що аналізували, як виправити ситуацію. І знайшли рішення, яке до того ж може допомогти місту отримати ще й один дитячий садочок.

біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10.

Зміни ж торкнуться вінницьких шкіл №1, №25 та школу №10. Учнів початкової школи гімназії №1 запропоновано перевести у новий навчальний заклад першого ступеня (1-4-ті класи), який буде створений на базі школи №25. У новоствореному закладі залишаться і початкові класи школи №25 . Учнів середніх і старших класів школи №25 запропоновано перевести до школи №10. Разом з учнями на навчання до інших шкіл переходять і їх учителі.

Сьогодні початкова школа гімназії №1 розташована у приміщенні колишнього дитячого садочка, який свого часу через ненаповнення, віддали гімназії. Після створення у місті нової початкової школи і переведення туди дітей - цей садочок вдасться відродити. А там 300 місць для до школяриків.

У новій початковій школі навчатимуться 938 дітей. Школа буде спеціалізованою – з поглибленим вивченням іноземних мов.

біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10.

Саме ці зміни, а також те, що гімназія №1 залишається без початкової школи і привели деяких батьків у понеділок о 8-мій ранку під міську раду. Але, здається, найбільше батьків обурило те, що чиновники з ними не порадились.

- Звичайно, не хотіли б, щоб діти переходили в іншу школу. Якби було завчасне попередження… Деякі батьки навіть досі не знають, що наших дітей переводять у 10-ту школу, - каже Тетяна Єгорівна, мати учня 25-ї школи. – У нас були збори в п’ятницю, там сказали, що буде перехід в іншу школу.

- Про це я дізналась з новин. Нам подзвонили сказали, що наша школа закривається, наш клас залишається, а усі середні класи будуть довчатися у 10-тій школі, - пояснює Наталя Олександрівна, чия дитина теж відвідувала 25-ту школу. - Мене це дуже обурило, тому що ми йшли у 25-ту школу, нам там все подобається, я в цій школі я сама училась. Та й не робиться це за два тижні до початку навчального року.

Позицію батьків гімназії №1, які не згодні з переходом в іншу школу, озвучив Валерій Лук’янчук, його донька перейшла до 4-го класу:

- Ми будемо намагатися скасувати це рішення, бо вважаємо, що воно порушує і права батьків, і права дітей. Ніхто з офіційних осіб, з вчителів, мені не телефонував. Нас просто поставили до відома. Нас обурила сама форма, те, що з нами взагалі ніхто не порадився. Ми школу вибирали за рівнем знань, за інфраструктурою, і в тому числі за близькістю. Нам сказали, що у департаменті освіти просто математично порахували, що в тому районі на Квятека менше дітей, ніж у цьому. Тобто математично поділили, що їм треба туди перемістити дітей. Якщо нас не почують, ми будемо закликати батьків зірвати навчальний процес 1 вересня. Ми захищаємо своїх дітей!

За словами Валерія Лук’янчука, питання реорганізації мало б супроводжуватися діалогом. І якби більшість батьків погодилася на запропоновані умови, меншість би підкорилась більшості.

Здається, хмизу у вогонь підкинув саме брак інформації, яку чомусь не доніс міський департамент освіти ні до вчителів, ні до батьків, обмежившись тією самою констатацією факту. Бо крім малоприємних слуху чиновників думок звучали й інші. Наприклад, «ідея, можливо, і хороша, але…» Або ж «нас запевняють, але…» Щоб дати відповіді на ці «але» до батьків вийшов міський голова.

біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10.

- Ми з Вами живемо у місті, де є майже 400 тисяч людей. І щоб приймати рішення, потрібно думати не тільки про себе. Іноді буває так, що не все те добре, що є саме тут і зараз, воно є добре взагалі і на майбутнє, - пояснював мер. - Немає жодних жертв насправді. Є рішення, яке просто вас не влаштовує. У першій школі навчаються діти в три зміни…

Пристрасті то розжарювались, то втихали. Але хтось для себе таки почув відповіді на запитання, які хвилюють.

Так, одна з мам з юрби запитала:

- Сказали, що коли не подобається це рішення, можна перевести дитину в іншу школу, але ні школа №2, ні школа №4 дітей з першої – не приймає.

- Це уже не проблема, розберемося, - запевнив Володимир Гройсман.

- Як бути з тим, що купували батьки? З облаштуванням класів? – ще одне запитання.

- Все те, що потрібно для навчального процесу, може буде розподілено і переміщено у новий навчальний заклад.

- Школа це не тільки стіни, це й атмосфера, це те, що створюється роками. Думаєте це легко?

- Це все нелегко, це все важко. І я це розумію.

- Не знищуйте мою школу, - це дівчинка Юля з маленьким плакатиком у руках звернулась до мера.

- Ніхто нічого не знищує, повір мені.

- А як діти добиратимуться до нової школи? Ви це врахували?

- Якщо потрібно ми поставимо шкільні автобуси…

Спілкування тривало більше години. Хтось з площі пішов не задоволений відповідями, хтось – у роздумах, хтось отримав відповіді на свої питання. А після зустрічі з батьками на площі у міського голови відбулось засідання з чиновниками, де обговорювались конкретні і чіткі питання, які щойно перед цим батьки поставили меру. Міський голова запевняє, ні діти, ні якість освіти від реорганізації постраждати не повинні.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)