Як навчатимуться їхні діти, батькам пояснював мер Володимир Гройсман

19.08.13 18:12 7324 14

Сьогодні, 19 серпня, біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10. До них приєднались батьки учнів гімназії №1, яку запропонована реорганізація торкається в першу чергу.

Як навчатимуться їхні діти, батькам пояснював мер Володимир Гройсман

Про зміни, які з 1 вересня очікують учнів трьох вінницьких шкіл, минулого тижня повідомили журналістам заступник мера Валентина Балицька і директор департаменту освіти міської ради Володимир Буняк. Підгрунтям стало навчання майже семи тисяч вінницьких школярів у другу зміну. У департаменті освіти кажуть, що аналізували, як виправити ситуацію. І знайшли рішення, яке до того ж може допомогти місту отримати ще й один дитячий садочок.

біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10.

Зміни ж торкнуться вінницьких шкіл №1, №25 та школу №10. Учнів початкової школи гімназії №1 запропоновано перевести у новий навчальний заклад першого ступеня (1-4-ті класи), який буде створений на базі школи №25. У новоствореному закладі залишаться і початкові класи школи №25 . Учнів середніх і старших класів школи №25 запропоновано перевести до школи №10. Разом з учнями на навчання до інших шкіл переходять і їх учителі.

Сьогодні початкова школа гімназії №1 розташована у приміщенні колишнього дитячого садочка, який свого часу через ненаповнення, віддали гімназії. Після створення у місті нової початкової школи і переведення туди дітей - цей садочок вдасться відродити. А там 300 місць для до школяриків.

У новій початковій школі навчатимуться 938 дітей. Школа буде спеціалізованою – з поглибленим вивченням іноземних мов.

біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10.

Саме ці зміни, а також те, що гімназія №1 залишається без початкової школи і привели деяких батьків у понеділок о 8-мій ранку під міську раду. Але, здається, найбільше батьків обурило те, що чиновники з ними не порадились.

- Звичайно, не хотіли б, щоб діти переходили в іншу школу. Якби було завчасне попередження… Деякі батьки навіть досі не знають, що наших дітей переводять у 10-ту школу, - каже Тетяна Єгорівна, мати учня 25-ї школи. – У нас були збори в п’ятницю, там сказали, що буде перехід в іншу школу.

- Про це я дізналась з новин. Нам подзвонили сказали, що наша школа закривається, наш клас залишається, а усі середні класи будуть довчатися у 10-тій школі, - пояснює Наталя Олександрівна, чия дитина теж відвідувала 25-ту школу. - Мене це дуже обурило, тому що ми йшли у 25-ту школу, нам там все подобається, я в цій школі я сама училась. Та й не робиться це за два тижні до початку навчального року.

Позицію батьків гімназії №1, які не згодні з переходом в іншу школу, озвучив Валерій Лук’янчук, його донька перейшла до 4-го класу:

- Ми будемо намагатися скасувати це рішення, бо вважаємо, що воно порушує і права батьків, і права дітей. Ніхто з офіційних осіб, з вчителів, мені не телефонував. Нас просто поставили до відома. Нас обурила сама форма, те, що з нами взагалі ніхто не порадився. Ми школу вибирали за рівнем знань, за інфраструктурою, і в тому числі за близькістю. Нам сказали, що у департаменті освіти просто математично порахували, що в тому районі на Квятека менше дітей, ніж у цьому. Тобто математично поділили, що їм треба туди перемістити дітей. Якщо нас не почують, ми будемо закликати батьків зірвати навчальний процес 1 вересня. Ми захищаємо своїх дітей!

За словами Валерія Лук’янчука, питання реорганізації мало б супроводжуватися діалогом. І якби більшість батьків погодилася на запропоновані умови, меншість би підкорилась більшості.

Здається, хмизу у вогонь підкинув саме брак інформації, яку чомусь не доніс міський департамент освіти ні до вчителів, ні до батьків, обмежившись тією самою констатацією факту. Бо крім малоприємних слуху чиновників думок звучали й інші. Наприклад, «ідея, можливо, і хороша, але…» Або ж «нас запевняють, але…» Щоб дати відповіді на ці «але» до батьків вийшов міський голова.

біля міської ради зібрались батьки учнів 25 школи, щоб заявити про свою незгоду з рішенням про переведення учнів 25-ї школи до школи №10.

- Ми з Вами живемо у місті, де є майже 400 тисяч людей. І щоб приймати рішення, потрібно думати не тільки про себе. Іноді буває так, що не все те добре, що є саме тут і зараз, воно є добре взагалі і на майбутнє, - пояснював мер. - Немає жодних жертв насправді. Є рішення, яке просто вас не влаштовує. У першій школі навчаються діти в три зміни…

Пристрасті то розжарювались, то втихали. Але хтось для себе таки почув відповіді на запитання, які хвилюють.

Так, одна з мам з юрби запитала:

- Сказали, що коли не подобається це рішення, можна перевести дитину в іншу школу, але ні школа №2, ні школа №4 дітей з першої – не приймає.

- Це уже не проблема, розберемося, - запевнив Володимир Гройсман.

- Як бути з тим, що купували батьки? З облаштуванням класів? – ще одне запитання.

- Все те, що потрібно для навчального процесу, може буде розподілено і переміщено у новий навчальний заклад.

- Школа це не тільки стіни, це й атмосфера, це те, що створюється роками. Думаєте це легко?

- Це все нелегко, це все важко. І я це розумію.

- Не знищуйте мою школу, - це дівчинка Юля з маленьким плакатиком у руках звернулась до мера.

- Ніхто нічого не знищує, повір мені.

- А як діти добиратимуться до нової школи? Ви це врахували?

- Якщо потрібно ми поставимо шкільні автобуси…

Спілкування тривало більше години. Хтось з площі пішов не задоволений відповідями, хтось – у роздумах, хтось отримав відповіді на свої питання. А після зустрічі з батьками на площі у міського голови відбулось засідання з чиновниками, де обговорювались конкретні і чіткі питання, які щойно перед цим батьки поставили меру. Міський голова запевняє, ні діти, ні якість освіти від реорганізації постраждати не повинні.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 14. доктор Борменталь
  доктор Борменталь
  23-08-13, 18:17 | IP:93.180.196...
  Коренной винничанин Макар. Ваша орфография выдает выпускника 4-классной начальной школы в Педынках. Такого образования врагу не пожелаешь
 • 13. Макар
  Макар
  21-08-13, 15:41 | IP:93.77.42...
  Шановні ір 94 ! Вінниця це 400000 місто ,столиця області з знищеним комунальним господарством,охороною здоров"я і вже сьогодні добрались і до освіти.Це завдяки тому,що в місто пересилились мешканці наших далеких сіл,зайняли керівні посади і тихенько наближають місто до рівня сіл.Те що мер корений Віничанин,але навкруги на керівних посадах представники сіл і містечек.І куплені рейтінги-це показуха для делітантів.В місті з кожним роком стає жити гірше і гірше.А міська влада робить усе щоб утворити нам дискомфорт в усіх важливих життевих галузях.
 • 12. Володимир
  Володимир
  21-08-13, 12:03 | IP:94.179.135...
  Олександру під 11 коментом.ЩО ВИ ЗРОБИЛИ ДЛЯ МІСТА ? окрім того щоб плескати своїм язиком ваші невдоволення
 • 11. Олексію - Олександр
  Олексію - Олександр
  21-08-13, 08:16 | IP:178.92.147...
  Шановний Олексію, ( IP:94.179.189) взагалі то ми живем у обласному центрі, і ставити в приклад якісь рідні тобі райцентри- просто не коректно. До твого відома майже офіційно повідомляю тебе що у нашому місті, обласному центрі, налічується 611 вулиць та провулків НЕ заасфальтованих, і серед них є вулиці які мають міжнародне значення. Не потрібно не по темі порівнювати небо з землею, і виказувати свою помилкову і хибну думку, яка нікому не цікава.
 • 10. Алексей
  Алексей
  20-08-13, 14:54 | IP:94.179.189...
  люди вы такие глупые или наивные ? просто бред х.з.что вас не устраивает все дети и мои втом числе выучатся если в не 25 школе так в 10 невижу в етом ничего проблемного учителя такие же самые что там что в любой из школ и я считаю нестоит пороть срачку.насчёт коментов захара кацуба такое впечетление что ты хочешь чтобы за чтобой руководство винницы бегало и подтерало тебе зад (извените) будте самостоятельны .посмотрите какой порядок в городе какое стабильное развитие .посмотрите что делается в той же ЖМЕРИНКЕ .ШАРГОРОДЕ С РАЗБИТИМИ ДОРОГАМИ И ПРОВИНЦЫАЛЬНЫМИ ЛАРЬКАМИ. МОГИЛЁВ с его просто ужасными дорогами который между прочим соединяет два государства ещё много примеров.P/S Я НЕ ЧИНОВНИК ПРОСТО ВЫРАЗИЛ СВОЕ СУБЕКТИВНОЕ МНЕНИЕ

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)