У Вінниці відкрили Державний міграційний центр

25.09.13 15:12 6063 4

Робота з біженцями у Вінниці буде вестись по-європейськи

У Вінниці відкрили Державний міграційний центр

Дотепер в Україні не було жодного центру європейського зразка по роботі з біженцями. Питання необхідності створення таких центрів піднімалось ще торік тодішнім головою представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою, який приїздив до Вінниці на відзначення Дня Європи. Минуло трохи більше року, і Вінниця стала першим містом в нашій країні, де його відкрито. 25 вересня з роботою центру ознайомився голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

Біженцями є люди, які змушені шукати прихисток в інших країнах, боячись стати жертвами переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або своїх політичних переконань. Робота із біженцями проводиться у багатьох країнах. В Україні цим займається Державна міграційна служба.

У Вінниці ще донедавна таких людей приймали у «Книжці», де приміщення не мали нормальних умов для ведення роботи (в тому числі для забезпечення конфіденційності). У новому приміщенні за адресою Соборна, 15 а, створені всі належні умови як для працівників міграційної служби, так і для іноземців.

У Вінниці відкрили Державний міграційний центр

У Вінниці відкрили Державний міграційний центр

Виконком Вінницької міської ради допоміг із проведенням ремонтних робіт, частково – із придбанням необхідної техніки та меблів. Дизайн нового приміщення нагадує вінницькі «Прозорі офіси». Відмінністю є те, що для роботи з біженцями обладнано спеціальні звукоізольовані кабіни, де проводяться інтерв’ю (так називається процес спілкування, під час якого працівники сектору у справах біженців та їх інтеграції отримують максимум інформації про іноземця). В результаті розгляду їх звернень, Державна міграційна служба приймає рішення щодо визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту. Тут іноземці мають можливість отримати посвідчення біженця (яке діє 5 років) або тимчасову довідку (ці документи засвідчують їх право вільно проживати на території України), а також документи для виїзду за кордон.

«Коли минулого року до нас приїздили посли восьми європейських країн із паном Тейшейрою, в ході зустрічі виникло питання відсутності в нашій державі якісних та сучасних центрів по роботі із біженцями, - розповів міський голова Володимир Гройсман. – Одразу після цього візиту ми обговорили, що нам потрібно зробити у нашому місті. Приємно, що за рік спільно із керівництвом обласної державної адміністрації та Державної міграційної служби у Вінницькій області нам вдалося реалізувати цей проект, і такий центр у Вінниці уже відкрито».

У Вінниці відкрили Державний міграційний центр

Сьогодні разом із першими особами області та міста із роботою центру познайомився голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, який перебував у Вінниці із робочим візитом. Він зазначив, що відкриття цього центру – дуже важливий крок: «Я відвідав міграційний центр у Вінниці. Зі свого боку хотів би подякувати вам за підтримку. Ми почули від громадян з Нігерії, Конго, які там були присутні, що вони дуже задоволені обслуговуванням. І треба робити такі структури, які допомагають людям і працюють на їх захист в складних ситуаціях».

У Вінниці відкрили Державний міграційний центр

За даними Державної міграційної служби, Вінниця знаходяться у п’ятірці міст за кількістю біженців. Тому відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України в подальшому тут планується створити Центр соціальної інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту. Таких буде три в Україні: у Вінниці, Києві та Харкові.

Для інформації:

Загалом з моменту створення міграційної служби (з 1996 року) у Вінниці звертались біженці з 30 країн світу. Кількість мігрантів в останні три роки значно більша ніж раніше (з 2010 р. до сектору звертається щороку понад 100 осіб). У 2012 році – їх було 132. Для порівняння: у 2005 – 26 іноземців, 2006 – 64, 2007 – 96, 2009 –44.

На даний час на обліку у Вінницькій області перебуває 38 біженців з 9 країн, а також 15 осіб, які потребують додаткового захисту.​

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Из США
  Из США
  02-10-13, 18:51 | IP:71.183.177...
  Коррект - "пошепки". Європа стонет от пришельцев всех мастей и вам навязывают тоже самое. Янукович предатель ещё больший чем Ющенко со своими помаранчами.
 • 3. Из США
  Из США
  02-10-13, 18:23 | IP:71.183.177...
  Відкривайте, відкривайте.., вони розплодяться і буде то що в Гамериці. Піпли першого гатунку - афроамериканці, другого - латиноси, а ми білий люд аж третього. Я живу 18 років серед негрів - покою немає ні вдень ні вночі. Ніде не працюють поколіннями. Сидять на програмах. До часу дня сплять, а всю нічь крутять музику і гуляють. Моя дружина має 68 років і з останніх сил ходить на тяжку роботу, щоб неграм було на програми. Молоді бабуїни і бабуїнші в 20 років мають все і ніде не працюють... плюс обізьяна з гранатою (Обамич) ім все дає. Я державну квартиру чекав 11 років а молоді негри одержують за дві неділі. Гоніть цю заразу поки не пізно, бо потім буде як в Гамериці... (слово негр будете говорити шепітом).
 • 2. American
  American
  27-09-13, 03:50 | IP:207.237.35...
  Мавпочки розмножуються як кролi;-)
  Скоро Вiнниця почорнiе
 • 1. георгій
  георгій
  26-09-13, 22:08 | IP:178.74.231...
  для 26 "мавпочок" зробили цілий офіс

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)