Площа Театральна, звідки розпочався вінницький Євромайдан, тепер носить назву майдан Небесної сотні

27.02.14 17:26 5181

Депутати міської ради схвалили рішення про надання матеріальної допомоги сім’ям вінничан, загиблих та постраждалих під час протистоянь на київському Євромайдані. А також, обговоривши ініціативу активістів громадського сектору «Євромайдан» і звернення 14 сотні «Самооборони Майдану», - прийняли рішення про перейменування площі Театральної на майдан Небесної сотні з подальшим встановленням на ньому пам’ятника.

Площа Театральна, звідки розпочався вінницький Євромайдан, тепер носить назву майдан Небесної сотні

27 лютого у міській раді відбулося спільне засідання депутатських комісій з подальшим проведенням сесії. «Місту була виділена субвенція з держбюджету на погашення заборгованості в різниці у тарифах на теплову енергію для населення. На завтра у нас була запланована чергова сесія міської ради, де і мало розглядатися це питання, але враховуючи, що завтра останнє число місяця, - є необхідність скликати позачергову сесію, щоб наші служби могли встигнути використати ці кошти по адресу», - зауважив секретар міської ради Сергій Моргунов. Але депутат Віктор Кривіцький запропонував чергову сесію провести вже сьогодні, адже крім цього питання є ще одне нагальне рішення – про виділення матеріальної допомоги сім’ям вінничан, загиблих та поранених на київському Євромайдані. Ця пропозиція одноголосно була підтримана всіма присутніми у залі депутатами.

Отож, сьогодні під час чергової сесії міськради депутатами було розглянуто та схвалено 49 рішень. Серед яких, зокрема, рішення про надання матеріальної допомоги сім’ям вінничан, які загинули у протистояннях на київському Майдані або отримали поранення під час сутичок. Серед десятків загиблих – 33-річний вінничанин Максим Шимко, в кінці минулого тижня його в останню путь проводжали сотні городян. Родині загиблого Героя Майдану з міського бюджету буде виділено 100 тисяч гривень. Пораненим у протистояннях в столиці вінничанам також буде виділено одноразову грошову допомогу в сумі 25 тисяч кожному для лікування та реабілітації. За словами Сергія Моргунова, поки що у співпраці та координації з київським Євромайданом уточнюється перелік вінничан, які були учасниками тих подій і отримали поранення та ушкодження. За попередніми даними таких осіб може бути близько двадцяти.


Днями громадський сектор «Євромайдан» виступив з ініціативою щодо встановлення у всіх регіонах країни пам’ятників Небесній сотні та перейменуванню площ, з яких відправлялися люди на київський Євромайдан. А сьогодні на ім’я міського голови Володимира Гройсмана поступило звернення з таким же проханням і від 14-ї сотні «Самооборони Майдану», в якій, зокрема, є і вінничани. Тому депутатами було розглянуто цю ініціативу і перейменовано площу Театральну, яка для вінничан протягом кількох місяців була місцевим Євромайданом, на майдан Небесної сотні. В подальшому тут буде встановлено і пам’ятник, проект якого буде обрано на конкурсній основі. Кошти на спорудження пам’ятника будуть збиратися усією громадою Вінниці, частину коштів буде виділено і з міського бюджету. «Потрібно провести конкурс на проект пам’ятника, розпочати збір коштів. Однозначно, буде підтримка і з міського бюджету. В інтересах всієї громади, щоб встановлення пам’ятника відбулося чим швидше, - каже Сергій Моргунов. - Важливо, щоб зараз навколо цієї теми не було ніяких конфліктних ситуацій і щоб героїчна смерть наших земляків не використовувалася будь-якими представниками політичних сил і громадських організацій для втілення якихось своїх амбіцій».

З ініціативи депутата Володимира Савельєва міська рада також обговорила і можливість присвоєння одній з вулиць міста імені Максима Шимка. Яку саме вулицю назвуть іменем вінницького Героя Майдану, - Іванова, звідки почалось прощання Вінниці із Максимом, чи Гладкова, де він жив, - буде вирішено на наступній сесії міськради.

Площа Театральна, звідки розпочався вінницький Євромайдан, тепер носить назву майдан Небесної сотні

Фото

Площа Театральна, звідки розпочався вінницький Євромайдан, тепер носить назву майдан Небесної сотні

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)