Якою нині бачать Вінницю іноземні студенти?

18.03.14 17:58 5353

Іноземні студенти-медики запевнили своїх батьків про спокій у Вінниці

Якою нині бачать Вінницю іноземні студенти?

Минулої суботи іноземні студенти-медики знялися у відеоролику, в якому розповіли про їх життя у Вінниці протягом останніх місяців. Напруга в країні, останні військові події на території Криму не могли не позначитись на житті усіх іноземців на території України. Хвилювання за рідних, які навчаються в Україні, досягло апогею, коли усі іноземні телеканали та друковані ЗМІ у своїх репортажах постійно згадували про стан в Україні.

«Першими, хто залишили Україну – іноземні футболісти команд південно-східних областей. Емоції та паніка сколихнули багатьох людей, а зокрема й іноземних студентів, - розповідає автор ідеї, Дмитро Слободянюк. - Вінниця – проєвропейське місто, сюди залюбки приїжджають навчатися іноземці і наше місто одне з найкращих для проживання не лише за версією журналу «Фокус», але і за версією іноземних-випускників, які рекомендують наше місто для проживання та навчання. В нас немає проявів расизму, Вінниця мультикультуральна, тому тут комфортно. Ми не могли не відреагувати на стан, коли нашим студентам телефонують батьки та кажуть забирати речі, лишати навчання та тікати з України. Цим відео ми показали, що відбувається у Вінниці і як це відображається на студентах-іноземцях».

Найбільше пожвавлення та хвилювання іноземних студентів відчув на собі деканат по роботі з іноземними студентами. «За останні декілька тижнів зросла кількість телефонних дзвінків, електронних листів на нашу адресу від батьків студентів, - розповідає проректор по роботі з іноземними студентами Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, д.м.н. Сергій Володимирович Заїка. - Ми розуміємо батьків та їх хвилювання, після перегляду ними новин. Важко переконати, що у Вінниці усе спокійно: транспорт ходить, магазини працюють, навчальний процес йде належним чином. Тому ми підтримали наших студентів у цій зйомці. Завдяки цьому відео батьки зможуть переконатися про стан у Вінниці безпосередньо з уст самих студентів. Так як на наш сайт щодня заходять близько 2-3 тисяч відвідувачів, а це в основному батьки наших студентів, студенти на відео говорили рідними мовами – тому аудиторія людей, які зрозуміють, що відбувається у Вінниці, доволі велика».

Загалом у зйомці взяло участь 14 іноземних студентів з 9 країн світу, які представляли 4 материки. Особливі слова вдячності за допомогу у реалізації даного проекту висловлюють Олексію Андрушко (Light Street production), Анатолію Комкову студенту Вінницького технічного коледжу та усім студентам, які долучились до створення цього відео.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)