У місті вперше буде проведено комплексний капітальний ремонт двох прибудинкових територійВ 2009 році було прийнято рішення про шляхи першочергового виконання капітальних ремонтів у багатоповерхівках, відповідно до якого, міський бюджет бере на себе фінансування 70% вартості робіт, решта – частка мешканців. У перший рік охочих виявилось не дуже багато – частка мешканців становила 27 тис. грн. Але з кожним роком люди все активніше долучаються до цієї програми. Так, у минулому році з міського бюджету на це було виділено 10,5 млн. грн., люди зібрали 1,2 млн. В цьому році заплановано на капітальні ремонти більше 15 мільйонів. Розуміння того, що вони є власниками не лише квадратних метрів своєї квартири (92,5 % квартир житлового фонду – приватизовані), а й території спільного користування, спонукає вінничан об’єднувати свої зусилля та разом із владою приводити висотки до належного стану.

Кілька років тому мешканці, окрім дахів, інженерних мереж, стиків та інших елементів будинку, почали зосереджувати свою увагу на зонуванні прибудинкових територій та впорядкуванні за рахунок співфінансування робіт. На прибудинкових територіях створюються місця для паркування автомобілів. Таким чином сусіди успішно вирішують конфліктне питання стихійних стоянок автівок на зелених зонах та роблять свій двір більш охайним, безпечним і функціональним.

У місті вперше буде проведено комплексний капітальний ремонт двох прибудинкових територійА цього року департаментом житлового господарства спільно із мешканцями було прийнято рішення провести комплексний капітальний ремонт двох прибудинкових територій, які розташовані між будинками з адресами вул.  Фрунзе, 65, 67, 69, 71 та вул. Стеценка, 48 та 50. Мешканці цих дев’ятиповерхівок вирішили взяти участь у співфінансуванні робіт та першими у місті побачити свої двори повністю оновленими.

«У пілотних дворах буде чітко відокремлені зони для дозвілля, занять спортом та відпочинку від територій для паркування автомобілів. Усі огородження і об’єкти благоустрою будуть єдиного зразка. Планується відремонтувати усі входи у під’їзди та підвали, відокремити зони для озеленення», - розповідає в.о. директора департаменту житлового господарства Олег Лаврик.

Сьогодні мешканцями пілотних проектів збираються кошти на капітальний ремонт своїх прибудинкових територій. Реалізувати ці два проекти планується у цьому році.Переглядів: 5457
Поширень: 0