Протистояння в «Геосистемі»: Хто переплутав власну кишеню з державною

29.09.15 11:01 6832 2

Протистояння в «Геосистемі»: Хто переплутав власну кишеню з державною

Останні декілька днів в Інтернеті, в соціальних мережах і просто в статусі чуток циркулює багато інформації щодо одного з ключових підприємств геодезичної галузі в державі – вінницької «Геосистеми».

У цих повідомленнях, як правило, фігурують представники колишнього менеджменту, які роблять гучні заяви та висувають звинувачення щодо некоректної процедури призначення нового керівника ДНВП Юрія Злотника та його професійних якостей. Незважаючи на те, що «Геосистема» – це державне підприємство, державі слова не дали.

Держгеокадастр, як центральний орган виконавчої влади, в управлінні якого знаходиться «Геосистема», озвучує офіційну позицію щодо подій, які відбуваються.

Перш за все, хочемо віддати належне колишньому керівнику підприємства Віктору Малову – своїми теперішніми позиціям на українському та міжнародному ринку «Геосистема» зобов’язана в першу чергу зусиллям команди, яка там працювала та працює. 

Однак у випадку з паном Маловим оборотна сторона цієї відданості – певна втрата зв’язку з реальністю, яку він демонструє. З його риторики складається враження, що він вважає себе власником підприємства,  підміняючи тим самим державу.

Одна з ключових функцій Держгеокадастру – управління профільними державними підприємствами на користь держави. Саме тому керівник відомства дав доручення про проведення аудиту на всіх державних підприємствах, які входять в систему управління Держгеокадастру. Серед перевірених, природньо, була і «Геосистема». Результати перевірки викликали серйозне занепокоєння та викликали багато питань, відповіді на які не роблять честі колишньому менеджменту. Зокрема, були встановлені тісні економічні зв’язки з приватною компанією «Аналітика», якою керують вихідці з «Геосистеми» та які пов’язані з колишнім керівником останньої. «Аналітика» за короткий термін замкнула на собі  значну частину послуг, які до цього виконувала «Геосистема». З тією лише різницею, що фінансовий результат від їх надання генерувався на користь приватних  власників, а не державного бюджету.

Сумарний дохід усіх держпідприємств у системі Держгеокадастру за 2014 рік склав 371, 55 млн грн, чистий прибуток – 2106 тис. гривень. З цієї суми 2,75 млн чистого прибутку отримала «Геосистема» – це найкращий результат. Однак це незадовільний результат у порівнянні з потенціалом самого підприємства. Втрати від передачі на користь приватної «Аналітики» виконання частини робіт та послуг оцінюються не менше ніж в 2,5 млн гривень, тобто «Геосистема» могла б заробляти вдвічі більше!

Саме тому Віктору Малову було поставлено чіткі умови: перша – всі послуги мають надаватись державним підприємством, а зиск від цього має отримувати державний бюджет.

Друга – для оптимізації економічної діяльності (та будемо відверті – щоб уникнути появи серед партнерів держпідприємства «Аналітики-2») в менеджмент має бути введений професійний управлінець-фінансист. Адже кожен має займатись своєю справою – фінансист рахувати кошти, а інженер – впроваджувати науково-технічні розробки.  Обидві умови були сприйняті в штики, а у відповідь були обіцяні неприємності. Зараз стає очевидним,  що погроза не була пустою. 

Позиція Держгеокадастру полягає в наступному:

 1. На пост керівника «Геосистеми» оголошений відкритий кадровий конкурс. Панові Малову ніщо не заважає прийняти в ньому участь. 
 2. Принципова позиція – державне підприємство не має ділитися підрядами з приватним «колегою». Це неприпустимо ні з точки зору чесної конкуренції, ні особливо з огляду на скрутний стан держбюджету.
 3. Інформація, яку розповсюджує колишній менеджмент «Геосистеми»  щодо корупційних умов, які  ніби-то висувались в обмін на призначення направлена до правоохоронних органів та буде ретельно перевірена. Сподіваємось, ніхто не відмовиться дати офіційні свідчення.

Також, Держгеокадастр, на жаль, не може назвати позицію колишнього керівника «Геосистеми» державницькою. Віктор Малов організує страйки, погрожує масовими звільненнями та фактично знищенням підприємства, якщо його особисті інтереси не будуть задоволені. Але Держгеокадастр поставлений захищати інтереси держави.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-служба Держгеокадастру
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Олена
  Олена
  30-09-15, 12:22 | IP:91.218.89...
  Мне вот интересно, а как господин Злотник из зама директора ООО "Центр муниципальных систем управления" (по простому расчетный центр)перекочевал в Держкомзем ? Почему никто не видит здесь корупционной схемы?

  И еще, самое главное, для всех не Винничан, работать или стажироваться на Геосистеме у нас в Виннице все 20 лет было Очень Престижно, и не потому что там можно оторвать что себе в карман (такого и в мыслях не было), а потому что там работают профессионалы, потому как о простых людях заботятся. Как слесаря работают в чистых почти стерильных цехах, а не по колено в масле машинном. Монтажники РЕА работают на современных паяльных станциях, а не совковым сантиметровым паяльником, как на других "выживающих" предприятиях. А личто для меня Честь сросить профессионального совета у бухгалтеров предприятия.

  Тут еще говорили об АТО, так вот сотрудники и руководство предприятия активно помогают нашим военным, не бравируя этим, как некоторые. И дело даже не в АТО. На Геосистеме всегда помогали и заботились о людях.

  Для тех, кто считает что коллектив это никто, и не имеет права решать кто будет руководителем. так вот: именно на Геосистеме коллектив делает предприятие тем что оно есть. Здесь каждый сотрудник Стив Джобс на своем участке, потому как именно их ум и навывыки делают Геосистему лидером в мире в своей отрасли. а насчет закидона что пусть валят и сами разрабатываю на частном предприятии, так я вас разочарую: государство у нас монополист и ни-ко-му не разрешает делать на експорт такую продукцию. Вы сначала поинтересуйтесь такими елементарными вещами, а потом уже рассуждайте со своей колокольни.

  Коллектив Геосистемы - мы с Вами. Мы Вас поддерживаем, Майтек .
 • 1. Леонід Анатолієвич Макаренко
  Леонід Анатолієвич Макаренко
  30-09-15, 10:47 | IP:79.143.44...
  Заказушна стаття і потерті коментарі як частина рейдерського захоплення.
  Якщо проаналізувати факсти, все стає очевидним, а саме:
  - підприємство найуспішніше в цій галузі, з бюджету грошей не отримує, а саме шукає контракти за кордоном, за рахунок чого і функціонуює, платить великі податки державі, а не балансує на грані виживання як інші підприємства.
  - підприємство дуже наукоємке і в країнах СНД практично немає аналогів
  - держава знімає директора - ок, має повне право на це. Але за неділю до прозорого конкурса на місце директора з'являється незрозуміла особа, фактично рейдер, яка каже що буже керувати підприємством. Ця тимчасова особа не подала заявки на державний конкурс директора. Відповідно вона буде керувати підприємством близько тиждня до проведення конкурсу. Питання - навіщо?
  - менеджмент компанії повинен постійно вести переговори з іноземними замовниками, для цього пострібна технічна освіта, знання хоча б англійської мови та досвіду в сфері геодезії хоча б років 5. А що ми бачимо: якусь особу, яка претендує на пост директора приводить відсторонений керівник геокадастру у вінницькій області. Хіба це не корупція? Причому приводить людину з сільсюкою шкільною освітою, купленим дипломом технікуму та купленим економічним дипломом з заочною освітою.
  - основний капітал такого підприємства становлять людські мізки, а не техніка, обладнання і т.п. Якщо народ з 20-річним досвідом звідти піде - підприємство може зникнути або функціонувати як інші в цій сфері - на грані виживання або в мінусі.
  - Тому не дамо рейдерам знищити та порізати підприємство як цукрові заводи в області

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)