Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги

09.11.15 19:48 2457

Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги

Сьогодні у вінницьких школах розпочалися навчання збірних команд учнів 10-11 класів з надання домедичної допомоги у рамках всеукраїнського проекту голови благодійного Фонду Порошенка, Дружини Президента України Марини Порошенко «Я можу врятувати життя!». Акція проходить у співпраці з «Українським фондом «Здоров’я» та спілкою парамедиків України.

Заняття розпочались за участю двох збірних команд старшокласників фізико-математичної гімназії №17. Навчання проходить у вигляді діалогу, під час якого інструктори, залучаючи до розповіді школярів, надають їм базові навички з надання першої допомоги людині, з якою трапилось лихо.

У рамках проекту п᾿ять фахових інструкторів-медиків «Ukrainian Paramedic Group» привезли до Вінниці необхідне спорядження та сучасні манекени, які імітують стан дорослої людини без свідомості.

За змодельованою ситуацією, медики демонструють на манекенах навички з проведення серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, відновлення прохідності дихальних шляхів. Наступний етап навчань – безпосередня участь школярів у «рятуванні людини» за допомогою інструкторів - спочатку на манекенах, а потім, залучаючи один одного.

ід патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги

Голова всеукраїнської спілки «Ukrainian Paramedic Group» Ярослав Вус  зазначив, що у розвинених країнах кожна п᾿ята людина володіє навичками надання першої допомоги, тому там майже немає смертей на вулицях, у той час як в Україні цими навичками володіє лише один із тисячі.

Учасниця проекту, учениця 10-Б класу Катерина Кушнір зазначила: «Важливо, що я не лише прослухала на словах, як надавати домедичну допомогу, а й сама спробувала відшукати точку реанімації й робити непрямий масаж серця, хоча спочатку не дуже правильно це робила, але за допомогою інструкторів мені вдалося врятувати життя», - розповіла Катерина.

Головний спеціаліст департаменту освіти Вінницької міської ради Наталя Перекрестенко зазначила, що цією програмою у Вінниці буде охоплено близько 500 учнів старших класів із 8 шкіл. «На сьогодні шкільна програма не може дати практичні навички такого рівня, але ці знання необхідні не лише школярам, а й дорослим», - зазначила вона.

Участь у проекті протягом цього тижня візьмуть ще 7 шкіл міста, після чого між учасниками проекту відбудуться фінальні змагання й буде визначено школу, яка представлятиме Вінницю у змаганнях всеукраїнського рівня.

Фінальні змагання у Вінниці відбудуться 13 листопада 2015 року об 11:00 по вул.Гоголя, 18 ЗШ №4 (актова зала)

ід патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги

Довідки: Благодійний Фонд Порошенка – заснований у 1998 році. Діяльність Фонду не обмежується територією, державою, нацією чи окремою релігією. Кожен громадянин має право на гідне і достойне життя та самореалізацію. Фонд спирається в своїй діяльності на християнське світосприйняття і християнську мораль. Вже 17 років Благодійний Фонд Порошенка активно працює за ключовими програмами: Європейської інтеграції, відродження традицій духовності, підтримки багатодітних родин, талановитих дітей та молоді, ветеранів та дітей сиріт. Окремими програмами Фонду є підтримка села, екологічні проекти та заходи, спрямовані на збереження та відродження православних традиції.

Ukrainian Paramedic Group (Всеукраїнська спілка парамедиків) - організація, діяльність якої спрямована на навчання наданню першої невідкладної допомоги пересічних громадян. Тренери спілки - фахові лікарі, які мають тривалий досвід постійної практичної роботи в медичних закладах та тренерської діяльності. Небайдужі лікарі об’єднались заради проведення навчань населення України, та за окремою програмою підростаючого покоління, базовим основам першої допомоги, що є звичною справою в багатьох країнах світу.

Всеукраїнська громадська організація «Український Фонд «Здоров᾿я»створена для покращення здоров'я українців. Діяльність Фонду спрямована на розробку та лобіювання законодавчих ініціатив, покликаних удосконалити систему охорони здоров’я та на популяризацію життя без шкідливих звичок.

Фото

Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги Під патронатом Дружини Президента Марини Порошенко у вінницьких школах розпочалися навчання з надання домедичної допомоги

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-служба Фонду Порошенка
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)