Сьогодні, 18 квітня, у вінницькій мерії відбувся технічний семінар щодо розвитку системи централізованого теплопостачання міста. Участь у ньому взяли представники вінницьких підприємств та їхні колеги з Данії. Іноземні фахівці з розвитку енергосистем ділились із вінничанами своїм досвідом, знайомились із роботою міських теплопостачальних організацій та говорили про стратегічне планування розвитку енергосистеми.

У грудні минулого року представники вінницьких підприємств, які працюють в системі централізованого теплопостачання, протягом тижня знайомились з роботою аналогічних компаній Королівства Данії. Представник Данської ради з питань теплопостачання Піа Циммерман, яка є одним із організаторів такої співпраці, розповіла, що сьогоднішня зустріч – це зворотній візит, який є продовженням діалогу і співробітництва.

Для участі в технічному семінарі до Вінниці приїздити фахівці з розвитку енергосистем ДаніїПредставник Данського енергетичного агентства Андерс Хасселагер розповів, що Данія почала розвивати централізовану систему теплопостачання практично з нуля в 70-их роках минулого сторіччя, коли різко виросла в кілька разів ціна на нафту. Країна почала шукати шляхи оптимізації витрат енергоресурсів, і одним з кроків стала побудова централізованої системи теплопостачання, яка почала використовувати надлишкову теплову енергію електростанцій. Побудова відповідної інфраструктури дала поштовх до розвитку централізованої системи теплопостачання по всій країні.

За словами Андерса Хасселагера, сьогодні ситуація в Україні схожа, адже ціна на газ наразі досить висока. Але Україна має розгалужену систему теплопостачання, яку потрібно реконструювати.

Заступник Вінницького міського голови Ігор Корольчук розповів, що вінницькі комунальні підприємства, які надають послуги теплопостачання мешканцям, завдяки співпраці із різними міжнародними організаціями вже мають певний досвід в модернізації систем централізованого опалення.

Для участі в технічному семінарі до Вінниці приїздити фахівці з розвитку енергосистем Данії«Сьогодні Вінниця з-поміж інших обласних центрів є лідером з організації роботи в напрямку енергоефективності. Підтвердженням цього є те, що ми минулого року першими серед міст пострадянського простору отримали Європейську енергетичну відзнаку і продемонстрували, що в сьогоднішніх умовах можна робити абсолютно конкретні кроки для того, аби зменшувати енергоспоживання. Нам у цьому допомагали швейцарські фахівці, які стали для нас друзями і партнерами, і ми раді, що до них тепер долучаються спеціалісти з Данії», - сказав Ігор Корольчук.

Загалом до Вінниці прибули представники більш ніж 10 компаній. Протягом дня вони будуть обмінюватись досвідом із вінницькими колегами щодо особливостей роботи систем централізованого теплопостачання в обох країнах.Переглядів: 3251
Поширень: 0