Міська рада пропонує управлінськими компаніям підписувати Меморандум про подальшу співпрацю

10.06.16 09:42 1642

Міська рада пропонує управлінськими компаніям підписувати Меморандум про подальшу співпрацю

Вчора виконком міської ради затвердив форму Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння між управителями багатоквартирних будинків, ОСББ та департаментом житлового господарства. Це дозволить убезпечити вінничан від управителів-«шахраїв» та підприємств, які не зможуть ефективно утримувати будинки. Серед переваг для управлінських компаній – допомога та підтримка міської ради у вирішенні проблемних питань у сфері житлово-комунальних послуг, участь у міських програмах та конкурсах тощо.

У Законі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено вибір форми управління. Співвласники можуть самостійно керувати своїм будинком (безпосередньо чи через ОСББ), або ж користуватися послугами професійного управителя, обраного на загальних зборах.

«На сьогодні ринок послуг з управління будинками є відкритим, зрозуміло, що на ньому є і буде конкуренція. Ми розуміємо потребу в забезпеченні мешканців, власників квартир, співвласників будинку в надійних управлінських компаніях, які спроможні надавати якісні послуги. Тому ми вважаємо за доцільне врегулювати ці взаємовідносини з всіма учасниками на ринку шляхом укладення Меморандуму. Мета цього документу – консолідація управителів багатоквартирних будинків, ОСББ для забезпечення спільно з міською радою співпраці, направленої на створення безпечних та комфортних умов проживання в багатоквартирних будинках. А також – соціального захисту споживачів житлово-комунальних послуг», – каже в.о. директора департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння підписуватимуться між департаментом житлового господарства (координатор) та управителями багатоквартирних будинків, ОСББ та підприємствами, які задіяні у створенні та супроводженні муніципальної бази даних житлово-комунального господарства.

Таким чином, мешканці будуть убезпечені від управителів-«шахраїв», підприємств–«одноденок» та тих, які не мають ресурсів, необхідних для ефективного утримання будинків. Жителі матимуть допомогу та підтримку Вінницької міської ради у вирішенні проблемних ситуацій з управителем будинку та інших питань в сфері надання житлово-комунальних послуг.

Як зазначив Роман Фурман, від укладання Меморандуму переваги отримають усі сторони. Управителі багатоквартирних будинків, ОСББ матимуть допомогу та підтримку міської ради у вирішенні проблемних питань у сфері надання житлово-комунальних послуг. Їх оперативно інформуватимуть щодо звернень громадян, які надходять до «Цілодобової варти». Також підписанти меморандуму отримуватимуть з уніфікованої бази даних житлово-комунального господарства інформацію, яка необхідна для управління будинком. А також – братимуть участь у міських програмах та проектах, в тому числі і щодо проведення капітальних ремонтів будинків та прибудинкових територій на умовах співфінансування з міського бюджету.

«Ми будемо проводити збір пропозицій від управлінських компаній незалежно від форми власності, які бажають надавати послуги з управління багатоквартирним будинкам у Вінниці. Також плануємо створити робочу групу, яка буде прозоро аналізувати надані пропозиції. До її складу пропонується включити громадськість, старших по будинках, голів ОСББ, постійні комісії міської ради з житлово-комунальних питань тощо. За результатами опрацьованих пропозицій управлінські компанії буде запропоновано укласти меморандум, як гарантію надання якісних послуг з управління будинків», – зазначив Роман Фурман.

«Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» є позитивним. Адже він буде створювати конкурентне середовище з надання послуг по утриманню житлових будинків і прибудинкових територій. Це дасть можливість людям вільно обирати управителя або більш інтенсивніше працювати над створенням ОСББ. Завдання Меморандуму – забезпечити людям право вибору та уникнути виходу на ринок міста Вінниці «нечесних на руку» компаній. Тому що зараз їх з’явиться дуже багато. А питання професійного відношення до утримання того чи іншого підприємства, до спілкування з людьми, проведення гарних ремонтів повинно зберігатися. У Меморандумі будуть передбачені певні індикатори для того, щоб ми могли відслідковуватися, як працюють компанії, чи чесно, якісно», – каже міський голова Сергій Моргунов.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)