Вінницька мерія розробила програму, яка спрямована на підвищення якості профілактики та лікування грипу

21.10.16 15:33 2847

Вінницька мерія розробила програму, яка спрямована на підвищення якості профілактики та лікування грипу

З листопада вінничани матимуть можливість за півціни вакцинуватись від різних штамів грипу, які будуть поширюватись цієї зими, а в центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) з’являться експрес-тести, які допоможуть визначати, чи є в організмі вірус і якої групи. Ці заходи передбачені у новій програмі міської ради «Стоп грип», і на їх реалізацію передбачаються кошти у міському бюджеті. Програма «Стоп грип» вже схвалена виконкомом, і буде винесена на розгляд депутатів міської ради 29 жовтня.

Щороку на початку зими вірусологи повідомляють українцям про штами грипу, які будуть поширюватись в країні, та про небезпечні наслідки і ускладнення, які вони викликають. Головна рекомендація лікарів, яка спрямована на мінімізацію ризику зараження або ускладнення від грипу, – це вакцинація. Але серед українців лише одиниці використовують цей метод профілактики. Тому зазвичай вірус швидко поширюється та спричиняє ряд ускладнень (найчастіше пневмонію), які мають, в тому числі, летальне завершення.

Програма «Стоп грип» спрямована на зниження динаміки поширення вірусу серед вінничан та подолання його наслідків. Вона передбачає безкоштовну вакцинацію дітей з інвалідністю та позбавлених батьківського піклування. Всі інші вінничани можуть придбати її за 50% знижкою.

Люди, які відчувають у себе ознаки хвороби, зможуть пройти експрес-тести у лікувально-профілактичних закладах міста та за 15 хвилин з’ясувати, чи дійсно у них грип, чи звичайна застуда. Правильно встановлений діагноз допоможе більш якісно підібрати ліки та успішно справитись із хворобою.

Під час епідемічного періоду минулого року в Україні померло понад 390 людей, у Вінниці – 24 вінничанина. Щороку у нашому місті на грип хворіє від 90 до 150 тисяч мешканців, більшість з них – це діти. Майже дві тисячі вінничан мають важкий перебіг і лікуються стаціонарно. Тому у Вінниці була розроблена нова програма «Стоп грип», яка спрямована на зменшення наслідків поширення вірусу серед вінничан. А також – зниження захворюваності на грип і ГРВІ та попередження їх ускладнень.

«Аналізуючи попередні роки, ми знаємо, що епідемія грипу з кожним роком має все більше негативних наслідків. Тому, за дорученням міського голови Сергія Моргунова та за ініціативи департаменту охорони здоров'я, радників міського голови з питань охорони здоров'я а також лікарів було розроблено програму «Стоп грип», яка має на меті надати вінничанам необхідну допомогу перед епідемією, а саме, у профілактичному напрямку», – каже заступник міського голови Галина Якубович.

«Міська програма «Стоп грип» – це по суті унікальний проект для України, адже чогось подібного в жодному місті нашої держави немає. Міська влада пішла назустріч думці фахівців, виділила кошти на придбання швидких тестів на часткове відшкодування вартості вакцини – це безпрецедентний крок. Також хочу наголосити, що вакцинація – це один з найкращих важелів впливу на епідемію. Вона може нашкодити лише у тому випадку, якщо її зробити не за показами і знехтувати протипоказання», – каже радник міського голови з питань охорони здоров’я Юрій Мостовий.

Програму презентував директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. «Програма «Стоп грип» має комплекс заходів: специфічна профілактика, тобто вакцинація, вчасна діагностика з використанням швидких тестів, адекватне лікування, противірусна терапія. У випадку появи ознак захворювання вінничанам необхідно обов’язково звернутись до лікарів. Група ризику – це діти до 6 років, особи після 60 років, ті, хто мають хронічні захворювання, вагітні жінки. А також – група професійного ризику: люди, які працюють з великою кількістю населення», – розповідає Олександр Шиш.

Вінницька мерія розробила програму, яка спрямована на підвищення якості профілактики та лікування грипу

Щодо вакцинації, то її проводитимуть з урахуванням бажання та протипоказань. 18 жовтня Міністерство охорони здоров'я визначилося з вакциною на епідемічний період 2016-2017 років – це Ваксигрип. Цей препарат розроблений з урахуванням нових штамів грипу, тож буде ефективний в цьому сезоні. З 31 жовтня вінничани вже зможуть звертатись у Центри первинної медико-санітарної допомоги для вакцинації.

«Згідно з програмою, дітям позбавленим батьківського піклування та дітям з інвалідністю робитимуть вакцинацію безкоштовно. На це будуть виділені кошти з міського бюджету. Також міська влада буде відшкодовувати 50% вартості першим вінничанам, які матимуть бажання пройти вакцинацію, а це більше 10 тисяч людей, які зможуть скористатися програмою. Орієнтовна повна вартість вакцини складатиме близько 180 гривень. Вакцинація є добровільним заходом і має медичні протипоказання, тому ми застерігаємо вінничан від самовільного придбання вакцини у аптечних мережах», – продовжив Олександр Шиш.

Основним місцем для вакцинації будуть Центри первинної медико-санітарної допомоги, яких у Вінниці п’ять. Саме сюди потрібно звертатись вінничанам, щоб дізнатись, чи можна їм проходити щеплення. «У кожному центрі буде окремий лікар, який не вестиме амбулаторний прийом, а лише обстежуватиме вінничан, які бажають отримати щеплення. Якщо у людини немає протипоказань, відбувається етап придбання вакцини. Препарат оплачується у аптеці (50%) і люди повертаються із чеком у Центр первинної медико-санітарної допомоги, де в кабінеті щеплень проводиться вакцинація. Тоді проходить спостереження за раннім післявакцинальним періодом», – розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Також програма передбачає придбання у лікувально-профілактичні заклади міста швидких тест-систем для проведення дослідження на грип. Завдяки ним за 15 хвилин можна з’ясувати чи людина хвора на грип та дізнатись, якої групи вірус – А чи В. Важливо пам’ятати, що ці тести діють лише у перші три дні захворювання.

Довідка

Грип – це гостре вірусне захворювання, яке може вражати людей, не залежно від їх віку чи статі. Це наймасовіше захворювання людини, на яке в світі щороку хворіє 0,5-1 млрд людей. В Україні на грип та ГРВІ щорічно хворіють 9-10 млн чоловік, у структурі всіх інфекційних захворювань на грип та ГРВІ припадає 95%. Вірус грипу є досить злоякісним. Його ще називають внутрішньо-клітинним паразитом. Він призводить до значної інтоксикації організму. Небезпека грипу полягає в тому, що він може вражати серцево-судинну систему, дихальні органи, а також центральну нервову систему людини. За оцінками ВООЗ у світі щорічно від усіх варіантів вірусу грипу під час сезонних епідемій смертність становить від 250 до 500 тис. чоловік.

Фото

Вінницька мерія розробила програму, яка спрямована на підвищення якості профілактики та лікування грипу

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)