Учениця 10 класу Вінницької школи №1 Вікторія Харченко цього року представляла Україну у складі нашої збірної у Нью-Делі (Індія) на Міжнародній олімпіаді з робототехніки.

Школярі з різних куточків планети втілювали найкмітливіші ідеї у роботобудуванні за допомогою конструктора, аби навчити свої творіння збирати, сортувати, вивантажувати чи утилізувати сміття. Вікторія працювала в команді «SeegiZmund» разом із киянином Сергієм Гледльовим.

За свій проект українські винахідники отримали максимальну кількість балів, і лише часові рамки стали на шляху до перемоги нашої команди.

«Ми виступали у старшій лізі, яка налічувала 80 команд. Наш робот виконав поставлене завдання – ми отримали 300 балів із 300 можливих. Але були роботи, які спрацювали швидше. Тому в заліку ми отримали 15 місце», - розповідає учениця.

Робот 15-річної вінничанки увійшов до двадцятки кращих проектів на престижному міжнародному конкурсі

Останні два роки робототехніка стала для Вікторії невід’ємною частиною життя – вона регулярно працює в студії «Роболабораторія» Палацу дітей та юнацтва, де її креативні проекти оживають під керівництвом Юрія Косаківського.

Участь дівчини в Міжнародній олімпіаді – результат її наполегливої праці і неординарних ідей, які не соромно показати світу.

Робот 15-річної вінничанки увійшов до двадцятки кращих проектів на престижному міжнародному конкурсі

«Для мене велика честь і неоціненний досвід представляти Україну на такому рівні. Я хочу подякувати за цю можливість і організаторам нашої команди, і народному депутату України Олексію Порошенку, який оплатив мій переліт до Індії та назад. Було цікаво побачити нову країну, познайомитись із новою культурою. Шкода, що не вдалось перемогти, але сподіваюсь наступного року у нас ще буде шанс», - каже сповнена ентузіазму Вікторія.

Робот 15-річної вінничанки увійшов до двадцятки кращих проектів на престижному міжнародному конкурсі

Подібні здобутки показують, що в Україні підростає покоління талановитих та здібних дітей, яким необхідно створювати можливості розвитку та реалізації їхнього потенціалу. В майбутньому це дасть Україні безцінних фахівців, здатних створити сильну та багату державу.  

Робот 15-річної вінничанки увійшов до двадцятки кращих проектів на престижному міжнародному конкурсіПереглядів: 3616
Поширень: 0