У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки Польщі

01.03.10 13:22 2602 4

Представленням місцевому керівництву новопризначеного Генерального консула Республіки Польщі Кшиштофа Свідерека завершилася процедура офіційного початку роботи нового офісу Генерального консульства у Вінниці.

У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки Польщі

З цією метою 26 лютого до міста прибув заступник міністра МЗС Польщі Анджей Кремер, надзвичайний та повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковські, заступник міністра МЗС України Валерій Чалий та інші високопосадовці двох держав.

У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки ПольщіВ облдержадміністрації їх приймав голова ОДА Олександр Домбровський, голова обласної ради Григорій Заболотний та Вінницький міський голова Володимир Гройсман.

Програмою урочистостей також було передбачено покладання квітів до меморіальної дошки першому керівнику незалежної Польщі Юзефу Пілсудському, котрий на початку минулого століття перебував у Вінниці, офіційне відкриття Генерального консульства та інші святкові заходи.

«Відкриття Генерального консульства у Вінниці, - сказав під час зустрічі делегацій Валерій Чалий, - є продовженням нашого курсу на європейську інтеграцію, який, я певен, не зміниться.

Стосунки України і Польщі є стратегічними. Для нас дуже важливо забезпечити вільне пересування людей, доступ українців до ЄС. Для нас важлива підтримка Польщі на шляху підписання, так званої, дорожньої карти безвізового режиму і транскордонне співробітництво. Тому сьогоднішня подія є знаковою».

У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки ПольщіАнджей Кремер повідомив, що Польща і надалі розвиватиме мережу консульських установ в Україні. Зокрема, аналогічна Вінницькій установа з’явиться у Севастополі та Івано-Франківську, а нове приміщення Генерального консульства відкриється у Львові. У такий спосіб польська сторона сподівається зміцнити регіональну співпрацю між нашими державами.

«Ми дуже високо цінуємо співпрацю Вінницької області та Свєнтокшиського воєводства, - продовжив дипломат. - І я хочу подякувати Олександру Домбровському за внесок у розвиток такої співпраці».

«Для нас важливо мати такий інструмент євроінтеграції, яким є Генеральне консульство у Вінниці, - сказав Олександр Домбровський. - Він дає можливість розпочати велику кількість двосторонніх і багатосторонніх проектів. У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки ПольщіЗокрема, це міг би бути центр вивчення європейських мов, дитячий міжнародний табір, університетський обмін і т.д».

Варто нагадати, що Генеральне консульство у Вінниці також обслуговуватиме мешканців Хмельницької та Житомирської областей, об'єднаних з Вінниччиною в один консульський округ. Саме географічне розташування останньої і стало важливим чинником під час прийняття рішення про заснування установи, рівнодоступної для жителів центрального Поділля. А з іншого боку - саме у Вінниці польська сторона побачила найбільше прагнення до співпраці.

Генеральне Консульство Республіки Польща розпочало свою роботу у Вінниці 5 лютого.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Борис
  Борис
  03-03-10, 08:52 | IP:77.121.114...
  Як це не нарікайте на поляків, які зневажають українських героїв, у той самий час на нашій землі рекламують та вшановують свого Пілсудського? Пілсудський був ворогом українців та зробив дуже багато поганого для українців. Більше аніж Бандера для поляків. То чоу ж Польшща свого героя нам навязує, а нашого порочить. Я розумію, що у Вінниці є чимало поляків та ще дехто, які будуть ганьбити українців та їхз героїв, а своїх розкручувати. Але для перспективи це шлях в нікуди, особливо для так званих національних меншин.
 • 3. Justance
  Justance
  02-03-10, 19:52 | IP:81.30.166...
  Їх так названа Вами "мережа" дає змогу полегшити отримання віз до країн Шенген. Отримати візу просто у Вінниці, у пристойному, комфортному приміщенні, а не їздити в Київ, стояти там в чергах кілометрових під відкритим небом.... Той хто цього не проходив, не зрозуміє.

  Ну і остання ремарка... Нарікаєте на поляків, які озвучують свою позицію по "питанню Бандери", і в той самий час не забули нагадати про Пілсудського. Особистості, які до речі, є героями для відповідного населення відповідних країн. Так що, не треба сьогодні вживати таких слів, наприклад, як "ганьба" в таких випадках.

  Сподіваюся на правильне розуміння моїх слів.

 • 2. Вінничанин
  Вінничанин
  02-03-10, 14:29 | IP:109.108.225...
  Яке ЄС? Поляки розгортають свою мережу. Ганьба полякам, які ганблять Україну в Європі та вказують, яких героїв нам визнавати. Ганьба Пілсудському ітим хто носить йому квіти.
 • 1. Justance
  Justance
  02-03-10, 13:12 | IP:195.34.206...
  Консульство Польщі у Вінниці іще один крок до ЄС.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)