У Вінниці започатковується нова практика – визначати кандидатуру для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» враховуючи думку вінничан, після проведення опитування серед мешканців. Цього року таке анкетування відбудеться вперше, і лише після нього комісія щодо присвоєння почесного звання подасть кандидатуру на розгляд та затвердження виконавчого комітету та міської ради.

Таку пропозицію сьогодні, 18 липня, висловив член комісії по розгляду матеріалів про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» Єгоян Самвел. «Тут стільки поважних людей в цьому списку, навіть не знаю, за кого проголосувати, всі достойні. Можливо зробити опитування, найняти якусь фірму, яка цим займеться професійно», - запропонував Єгоян Самвел.

Єгоян Самвел

Його підтримав інший член комісії, Юрій Пасіхов, але звернув увагу, що потрібно робити не просте опитування, а залучити до цієї роботи професійних соціологів, щоб результати були репрезентативні.

«Це гарна пропозиція. Як показує мій досвід, то будь-яке рішення, прийняте комісією, може прийматися суб’єктивно. А от вивчити думку вінничан - це пропозиція слушна. Але єдине прохання: це повинне бути фахове дослідження, не якесь інтернет опитування. Його потрібно зробити по всіх правилах соціологічних досліджень з репрезентативною вибіркою. Тобто, провести дослідження, яке дійсно буде відображати думку громадян», - каже Юрій Пасіхов.

Юрій Пасіхов

В цьому році на присвоєння звання «Почесний громадянин» надійшло 14 кандидатур. Серед запропонованих претендентів – лікар та громадський діяч Тетяна Височанська, народний художник України Володимир Козюк, громадська активістка, волонтерка Юлія Вотчер, Урядова уповноважена з питань прав людей з інвалідністю, директор центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» Раїса Панасюк.

Також в цьому році серед кандидатів – Вінницький міський голова 2006-2013 років Володимир Гройсман, бізнесмен та меценат Сергій Капуста, лауреат пісенного конкурсу «Голос країни - 7» Інгрет Костенко, доктор технічних наук Іван Кузьмін, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини Кобець Василь, головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Фомін, генеральний директор Вінницької обласної філармонії Анатолій Левицький, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, лікар Іван Лєта.

Цього року для визначення кандидата на звання «Почесний громадянин Вінниці» проведуть соціологічне опитування

Серед кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин» й вінницький письменник-просвітник Анатолій Подолинний, голова Вінницької міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Петро Соловей.

Цього року для визначення кандидата на звання «Почесний громадянин Вінниці» проведуть соціологічне опитування

В цьому році подавати кандидатури на присвоєння звання «Почесний громадянин» можна було до 14 липня. Оголошення з цього приводу було розміщено на офіційному сайті Вінницької міської ради  та надруковане у тижневику «Вінницька газета». Крім того, інформацію про збір кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин" було розміщене на сайті "Моя Вінниця". Остаточне рішення щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» за рекомендацією комісії буде прийнято міською радою.​Переглядів: 2630
Поширень: 0