Вінничани з обмеженими фізичними можливостями будуть проходити фізичну та психологічну реабілітацію вдома

01.04.10 09:07 3875 1

Новий проект ГО "Паросток" стартував у Вінниці

Вінничани з обмеженими фізичними можливостями будуть проходити фізичну та психологічну реабілітацію вдома

У Вінниці стартував новий проект громадської організації «Паросток» за підтримки МФ «Відродження», який спрямований на покращення якості життя людей з важкими порушеннями опорно-рухового апарату та вадами слуху і мовлення. Його ідея полягає у наданні різнопланової фахової допомоги в домашніх умовах. Масажисти, дефектолог, психолог, перукар та соціальні працівники будуть працювати з людьми з обмеженими фізичними можливостями безпосередньо у їх помешканнях.

Вінничани з обмеженими фізичними можливостями будуть проходити фізичну та психологічну реабілітацію вдомаЛюди з важкими порушеннями опорно-рухового апарату постійно отримують необхідні послуги у Вінницькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь», але випускники центру та решта інвалідів міста практично позбавленні соціального патронату та підтримки в кризових ситуаціях. Саме для таких людей і будуть працювати фахівці та волонтери в рамках нового проекту. Допомагатимуть їм і працівники міського Центру соціальних служб для молоді, які зажди підтримують усі прагнення та ідеї громадських організацій, що стосуються покращення життя людей з обмеженими фізичними можливостями.

Керівник проекту Ірина Саранча говорить, що фахівці працюватимуть не лише із дітьми з важкими вадами розвитку, а й з їхніми батьками, адже дуже важливо, щоб саме вони захотіли змінити життя своїх родин та активніше долучатись до усіх заходів, які проводяться для них. «Ми хочемо допомогти не тільки тим людям, яких ми знаємо, а й усім, хто цього потребує, - розповідає Ірина Саранча. – До нас можна звернутись за телефоном центру «Промінь» 35-01-05. Ми хочемо показати якомога більшій кількості людей, що вони можуть повноцінно жити і бути щасливими. Інвалідність це просто інша форма життя, яка не позбавляє людину отримувати задоволення від того, що вона живе на цьому світі. І на це мають право усі діти, які народжуються із вадами».

Вінничани з обмеженими фізичними можливостями будуть проходити фізичну та психологічну реабілітацію вдомаПсихолог проекту Лариса Полулях вважає, що долати психологічний бар’єр мають в першу чергу рідні інвалідів, бо саме вони гальмують соціальну адаптацію своїх дітей. «Основною мотивацією участі у цьому проекті для мене був досвід роботи у такому напрямку в Швеції. Я для себе завдання побачила саме в тому, щоб прибрати якомога більше ту грань, яка відділяє людей з обмеженими можливостями від людей, які називають себе звичайними, - розповідає Лариса Полулях. - Друге завдання - це пояснити людям з найближчого оточення, що вони мають повноцінно жити в суспільстві, користуватися всіма тими можливостями, які пропонує сучасний світ. Тому що дуже часто є батьки, опікуни чи інші родичі, які самі гальмують активну участь інваліда в суспільстві. І, можливо, коли ми будемо впроваджувати цей проект, ця грань буде потихеньку стиратись. Я б хотіла звернутись до усіх вінничан з проханням долучатись до нашого проекту. Нам потрібні волонтери, люди, які хочуть спробувати себе у іншій роботі, усі ті, хто має бажання допомогти та вільний час».

Підтримує проект і заступник голови Правління ГО «Паросток» Анастасія Ліщинська, яка сама пересувається на візку, але має надзвичайно велику внутрішню силу і бажання відкрити нові можливості для таких як сама. «Я, як людина на візку, зустрілась із тим, що ти замикається у собі і через психологічні перешкоди втрачаєш бажання активно жити. Для того, аби людина із фізичними проблемами і сама, і її оточення повірили у те, що вона комусь потрібна, що вона корисна у суспільстві, в рамках проекту працюватимуть багато спеціалістів. Інші фахівці будуть працювати над фізичною реабілітацією».

Важливе значення у суспільній адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями відіграє вміння висловлюватись. Проблема із мовленням чи не найголовніша у питанні соціальної реабілітації. Дефектолог центру «Промінь» Галина Бура говорить, що найбільшу роль у розвитку дитини відграють батьки, які дуже часто не продовжують ту роботу над розвитком мовлення, яку починають спеціалісти-дефектологи. «Наше завдання полягає не лише у тому, щоб відкоригувати мовлення дитини, а й у тому, щоб вплинути на психологічні розвиток, зокрема, на всі психологічні процеси: мислення, пам’ять, уяву, увагу. Для того, аби ввести дитину в суспільство, їй потрібно відкоригувати саме мовлення, щоб полегшити спілкування дітей з іншими людьми. Ми допомагаємо батькам, розповідаємо, як правильно спілкуватись з дітьми, які погано говорять, і вчимо самим надавати допомогу, хоч і не професійну, але ту, яка полегшить їхнє спілкування. Якщо дитина погано розмовляє і її не розуміють інші, то це не означає, що їй не можна бути в дитячому колективі. Батьки намагаються захистити дитину і цим захистом вони їй шкодять. А дитині потрібне спілкування. Цього, на жаль, батьки не розуміють і гальмують їх загальний розвиток».

Проект триватиме у Вінниці протягом шести місяців. За цей час усі спеціалісти впевнені, що вони побачать гарний результат свої роботи, адже усі діти та молоді люди матимуть можливість з допомогою фахівців активно попрацювати над собою задля покращення свого стану здоров’я. А після цього вони будуть й надалі прагнути до повноцінного життя, не зважаючи на важкий стан свого здоров’я.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1.
  24-04-10, 09:22 | IP:81.30.173...
  Шановнi редактори та автори статтi!. Я сама мама i вожу на реабiлiтацiю до wmuj центру свого 6-ти рiчного сина з дiагнозом -"розлад мовлення по аутичному типу".Я дуже задоволенна i широ дякую всiм спiвробiтникам центру за турботливе(людське) ставлення до його вiдвiдувачiв i за добро та працю,якi вони вкладають щоденно у реабiлiтацiю таких дiтей. Але на рiвнi всього суспiльства нормального,адекватного ставлення важко отримати.!
  Менi дуже пощастило,що мого сина взяли до звичайного дитсадочка у вiцi неповних 3-х рокiв i у цьому роцi вiн випускаэться з нього.Але,пiсля року i встановлення дитинi дiагнозу, дехто з керiвництва садочка одразу почав "наiзжати" на мене з вимогою забрати дитину у "спецзаклад" для дiтей з вадами мови чи розумовою вiдсталiстю.То це така туробта суспiльства про iнтеграцiю iнвалiдiв у нього i iх адаптацiю?????? Менi прийшлося оббiгати спецсадочки i комiссii МСЕК ,де дитинi не дали логопедичноi группи,мотивуючи це тим,що " це нелогопедична проблема" i тим,що,насправдi, розумовоi вiдсталостi,як таковоi, у дитини немаэ. Я не пiддалася на таниски педагогiв i зате тепер бачу величезний прогресс того,що дитина була у садочку з нормальними дiтьми. Мова мого сина набагато краща i "багатша",нiж у дiток з аналогiчним дiагнозом,але таких,що не вiдвiдували садочка. Дитина дикламуэ короткi вiршi,читаэ по буквах,рахуэ i майже нiчим не вiдрiзняэться вiд своiх однолiткiв,хiба що тим,що сама нiчого не розповiсть про себе i не дуже охоча до спiлкування.Але його вимова на рiвнi 3-х рiчноi дитини-краще,нiж мовчання!!!.Якщо не дозволяти таким дiткам бути у дошкiльних чи то початкових шкiльних закладах разом з однолiтками,то першi втратять у розвитку!!!!фiзичному i розумовому,а другi-у морально-виховному!!!!!!,а багато "педагогiв" -у Людянностi ,що взагалi заставляэ задуматися у iх якостях як людей i педпрацiвникiв. Так,на мое прохання у вчительки початкових классiв дозволити дитинi хоч пару разiв спробувати посидiти на уроках пiдготовки дiтей до першого классу,я отримала вiдмову,хоча в садочку дитина робить все те,що й нормальнi дiти!.Цим "шановна"педагог порушила право моэi дитини на освiту.Добре,що сама маю педосвiту i якось займаюся з дитиною,багато з нею iзжу.А якби не мала такоi можливостi? ,що тодi робити такiй дитинi,яка може стати нормальною,але суспiльство всiма руками i ногами вiдхрещуэться вiд них!!!!. Спроба декiлькох батькiв добитися створення классу для дiтей-аутистiв при нормальнiй школi зазнала невдачi,бо наш завоблоно мотивував це вiдсутнiстю коштiв i спецiалiстiв. Як ще можна iнтегрувати iнвалiда у суспiльствi i наблизити його життя до життя нормальних людей, якщо суспiльство не спiшить цьому сприяти,у садочках i школах не вчать дiтей до терпимостi i спiвчуття,навiтоь не намагаються цього робити.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)