Загальнонаціональне голосування відбулося в рамках спеціального проекту "Української правди" та Міжнародного саміту мерів "Рейтинг українських мерів-інноваторів".

У голосуванні взяли участь понад 13 тисяч людей. Мером-інноватором України за підсумками 2017 року було обрано очільника Вінниці Сергія Моргунова.

Серед найвизначніших інновацій Вінниці було виокремлено створення NGO-хабу, майданчика для діалогу між владою і громадськістю, онлайн-чату "Цілодобова варта" на сайті Вінницької міської ради, який приймає звернення громадян з питань житлово-комунального господарства, охорони здоров'я, освіти, транспорту тощо, та відкриття центру ІТ-підприємництва iHUB, що сприяє розвитку ІТ-сфери в місті.

Друге місце посів мер Житомира Сергій Сухомлин, третє – Юрій Бова, мер Тростянця.

До п’ятірки лідерів також увійшли мер Долини Володимир Гаразд та мер Вознесенська Віталій Луков.

Мета спеціального проекту – продемонструвати міста з населенням до 500 тисяч осіб, де найуспішніше впроваджуються інновації.

Голосування за найпрогресивнішого українського мера з-поміж 5 фіналістів тривало з 18 грудня до 11 січня.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук подякував усім, хто брав участь у голосуванні, за підтримку і довіру та зазначив, що це результат командної роботи та цілісного бачення розвитку міста.

«Справа не в оцінці роботи міського голови і не в рейтингах, а у нашій Стратегії розвитку Вінниці як комфортного і сучасного європейського міста. Зміни у місті – це командна робота, яка триває ще з 2006-го року. Разом з вінничанами ми творимо історію рідного міста і вболіваємо за його майбутнє. Від нас усіх, – кожного вінничанина, – залежить успішне впровадження інновацій і надалі та подальший розвиток міста в цілому», - написав Сергій Моргунов.

Також міський голова Вінниці вважає, що успіх України полягає в успішності територіальних громад. У кожної громади свій шлях розвитку, і інші міста, які потрапили до фіналу рейтингу (Житомир, Тростянець, Долина, Вознесенськ) яскраво це демонструють.

«Завжди є, чому повчитись один у одного. Переконаний, що усім громадам варто більше комунікувати, обмінюватись ідеями, досвідом та практиками, аби українські міста ставали ще більш успішними», - вважає Сергій Моргунов.

Для інформації:

Рейтинг формувався у три етапи: Спочатку кандидатів номінували шляхом заповнення анкети на сайті "Української правди" та оцінювало журі за критеріями світового аналогу рейтингу European Capital of Innovation. До них входять: міське планування, громадські послуги, культура, охорона здоров’я, екологія, безпека та охорона, комунікація, підприємництво, стартап-екосистема, бренд міста. Члени журі звертали увагу не лише на застосування технологій у цих сферах, а й на креативні рішення для лінійних задач. Результатом етапу став перелік із ТОП-20 мерів.

Другий етап передбачав живе обговорення та експертне оцінювання журі, де враховувався не лише факт наявності електронних сервісів, але і їхній реальний вплив на життя містян, комплексний розвиток міста та незаангажованість, репутація мера. Третій етап передбачав загальнонаціональне голосування на сайті "Української правди".

До складу журі увійшли: головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва, співзасновниця Міжнародного саміту мерів Ірина Озимок, координатор Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко. До журі також увійшли директор ініціативи StartupAmsterdam Рубен Ньювенхаус, член ради Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря, директор CANactions Валентина Зотова, головний радник з питань самоврядування ПРОМІС Кейді Ворд, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, генеральний директор "Датагруп" Михайло Шелемба, засновник проекту "Доступно.UA" Дмитро Щебетюк, представник компанії VISA Дмитро Крепак.Переглядів: 3325
Поширень: 0