Вчора, в ході наради заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка та директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмили Грабович, щодо організації функціонування Західного госпітального округу, з представниками Західного госпітального округу обговорено ряд важливих питань, що безпосередньо стосувались запровадження медичної реформи.

Завдяки впровадженню змін госпітальні округи значно розширять фунціональні можливості, а медичні послуги стануть ближчими до пацієнтів. Таким чином 60 відсотків пацієнтів, які сьогодні лікуються у лікарнях третинного рівня, отримуватимуть медичну допомогу в лікувальних закладах первинного та вторинного рівнів.

«З першого січня запрацювала Національна служба здоров’я, на яку покладено фінансування медичної галузі, - зазначив Ігор Івасюк. – Для того аби лікарні отримували кошти, потрібно на базі лікарняних закладів першого рівня до початку червня 2018 року відкрити неприбуткові комунальні підприємства, інакше їх фінансування здійснюватиметься з місцевих бюджетів».

Однак можуть виникнути ситуації, за яких вінничани платитимуть за надання первинної допомоги з власної кишені. Це стосуватиметься тих громадян, які до кінця 2018 року не укладуть декларації з сімейними лікарями. За послуги тим, хто вчасно підпише декларації, гроші надходитимуть від Національної служби здоров’я.

«До кожного мешканця потрібно донести інформацію про необхідність укладання декларацій, - наголосила Людмила Грабович, - адже відповідальність за проведення медичного реформування відтепер покладається на органи місцевого самоврядування та госпітальні громадські ради».

В ході зібрання перед учасниками наради поставили завдання, які потребують першочергового виконання. Зокрема, необхідно сформувати госпітальні громадські ради, проінформавати населення про укладання декларацій, реорганізувати лікувальні заклади та розробити стратегічний план розвитку госпітальних округів.Переглядів: 1780
Поширень: 0