У перший весняний день, представники  громад Вінниччини  виявили неабиякий інтерес до інформаційної сесії Програми «U-LEAD з Європою» з питань створення Центрів надання адміністративних послуг. Зустріч проходила у Вінницькому центрі розвитку місцевого самоврядування. Учасники  з 17 ОТГ області  ознайомились із моделями ЦНАП, результатами початкової Фази, а також з формами співпраці та умовами конкурсу на  залучення коштів міжнародної підтримки.

Громади Вінниччини готуються створювати ЦНАПи

Марина Дзензель, регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою»:

- В рамках реалізації Фази впровадження  Програмою буде здійснюватись підтримка створення та модернізації ЦНАП в ОТГ. Разом з тим , є широкі можливості для участі й інших зацікавлених сторін. Наприклад, ЦНАП може бути розташований у приміщенні райдержадміністрації, а працівники з ОТГ, чи навпаки, є  і можливість співпраці з РДА за відповідною угодою,  головне – це воля до позитивних змін та бажання працювати. У Вінницькій області вже другий ЦНАП , створений за підтрими Програми готовий до відкриття – це Калинівська ОТГ, де буде унікальна послуга паспортного сервісу. Програма надає можливість створення мобільного ЦНАП, який добре себе зарекомендував, а також методичну допомогу за потребами ОТГ – це можуть бути навчання, тренінги, консультації. Конкурс на участь в Програмі буде проходити з 1 по 30 березня і в рамках першого раунду, в цілому по Україні, буде відібрано 150 учасників.

Громади Вінниччини готуються створювати ЦНАПи

Оксана Поштар, керуюча справами Гніванської ОТГ:

- Наша громада створена в жовтні минулого року і до нас увійшли населені пункти суміжних районів. Люди, які живуть у м.Гнівань з населенням  15200  їздять до районного центру – Тиврова, де проживає близько 5000 осіб, а мешканці сіл Демидівка та Могилівка вирушають за послугами до Жмеринки. Нам потрібен ЦНАП, вже підшукали зручне приміщення в центрі міста і ми обов’язково будемо брати участь у конкурсі.

Громади Вінниччини готуються створювати ЦНАПи

Віталій Швець, радник з муніципальних послуг Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування:

- Громади, що мають ЦНАПи в райцентрі, звичайно, користуються послугами, але є ряд ОТГ,  які не мають такої можливості, на Вінниччині – це Якушинецька, Жданівська, Гніванська, Брацлавська, Вапнярська та Дашівська ОТГ  і вони безперечно мають скористатися нагодою  створити або модернізувати  ЦНАП. Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування готовий надати всебічну допомогу громадам, які бажають створити яісну систему адмінпослуг на своїй території.

Громади Вінниччини готуються створювати ЦНАПи

Як повідомляють експерти – до кінця 2020 року планується створення 600 ЦНАП за підтримки Програми «U-LEAD  з Європою». 

Для інформації: реформа децентралізації розпочалася рівно 4 роки тому – в лютому 2014 року. Вона спрямована на формування ефективної системи місцевого самоврядування, здатного вирішувати всі питання місцевого значення. Її ініціатором є Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.Переглядів: 1922
Поширень: 0