Сьогодні,14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. У Вінницькій міській раді з цієї нагоди привітали захисників, які за власним покликанням пішли служити в АТО. Секретар міськради Павло Яблонський та заступник міського голови Сергій Тимощук вручили їм грамоти та грошові премії.

З початку російської агресії чимало українців, в тому числі і вінничан, добровільно вирішили стати на захист держави. Вони цілими сотнями з Майдану вирушали у підготовчий центр у Нових Петрівцях у березні 2014 року.

«Сьогодні вся Україна вшановує героїзм і мужність захисників незалежності, територіальної цілісності нашої держави. Ми всі пам’ятаємо, що саме 14 березня 2014 року з Майдану пішли перші добровольці зібралися і вирушили захищати кордони нашої держави. Саме завдяки їм вдалося зупинити російського агресора, що дало можливість мобілізувати сили в тилу і озброїти армію. Саме навесні 2014 року був сплеск патріотизму, і багато добровольців, які не чекаючи повістку, приходили до військкомату. Чоловіки і жінки об’єднувались в батальйони і вирушали на Схід», - сказав секретар міської ради Павло Яблонський

У міській раді відзначили добровольців

У міській раді відзначили добровольців

Вінничанка Людмила Гаюк із позивним «Мама Люда» одна із тих, хто пройшов весь Майдан, а згодом вирушила на Схід. «Ми з чоловіком ми медики, пройшли весь Майдан, а потім зібрали команду і поїхали на Схід. Попали у «Правий сектор». Були у Мар’їнці, Красногорівці, Станиці Луганській, Пісках, Авдіївці. Загалом ми були на війні рік і три місяці. З війни завжди згадується те братство, якого тут не має. Зараз пережила інсульт і більше займаюся волонтерством. На Схід поки їхати не можу, працюю акушеркою в пологовому будинку», - розповіла доброволець Людмила Гаюк.

У міській раді відзначили добровольців

Довідка:

День українського добровольця відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

У міській раді відзначили добровольців

У міській раді відзначили добровольців

День установлений як свято Верховною Радою України 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.Переглядів: 1954
Поширень: 0