В Києві відбулась презентація ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018», який триватиме з 5 по 14 червня у Вінниці.

Серед спікерів - Міністр культури України Євген Нищук, ініціатор заходу, Народний художник України Володимир Козюк, голова наглядової ради «Книги рекордів України» Олег Іваненко, голова журі мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018», заслужений діяч мистецтв України, художник-живописець, директор Національного музею «Київська картинна галерея» Юрій Вакуленко, гендиректор Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогово», мистецтвознавець Оксана Старак-Повякель та ін.

Проект вінницького художника гримить на весь світ

- На заході були практично усі, хто хоче міняти світ культури України на краще! - сказав Володимир Козюк. - Дякую кожному, хто долучився, тільки разом ми зробимо так, щоб нас поважали у світі, щоб ми поважали самі себе!

Митець розповів, що метою його проекту є формування іміджу Вінниці як європейського міста, розвиток культурного потенціалу, презентація кращих зразків художнього мистецтва, підтримка та стимулювання до творчості художників України. Організатори запрошують до участі кращих професійних художників зі всієї України та зарубіжжя, які протягом майже двох червневих тижнів будуть відображати на своїх полотнах наймальовничіші куточки української «золотої провінції» - Вінниці та Поділля.

Обирати учасників журі буде з врахуванням результатів інтернет-голосування, етап відбору триватиме з 21 травня до 1 червня 2018 року.

Для участі у пленері професійні художники (від 16 років) до 20 травня цього року мають надіслати на е-mail: і[email protected] заповнену заявку. Зразок такої заявки розміщений на сайті Вінницької міськради www.vmr.gov.ua.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості проведення таких художніх пленерів, які створюють для митців можливість обмінюватись своїми творчими знахідками, останніми мистецькими тенденціями, налагоджувати професійну співпрацю.

- Існує чимало музичних та театральних конкурсів, проте, саме в частині художнього мистецтва не вистачає уваги до митців, - говорить Євген Нищук. - Мені б хотілося, щоб ця ініціатива мала продовження по різних містечках України, адже для нас дуже важливо звернути увагу на  культурний розвиток обласних центрів, регіонів і спрямувати туди великий творчий потенціал наших талановитих митців.

Проект вінницького художника гримить на весь світ

До речі, Міністерство культури (www.mincult.kmu.gov.ua), а також обласна та міська влада Вінниці виступають у якості партнерів проекту. Отримала ідея вінницького художника схвалення й самого Президента України.

За короткий період організатори конкурсу вже отримали понад 300 заявок від вітчизняних та іноземних митців - з Грузії, Литви та інших країн.

- Приємно, що проект розвивається, що кількість учасників збільшується, формується інакше ставлення до художників, - розповідає Володимир Козюк. - Ми влаштовуємо ці пленери, щоб популяризувати мистецтво наших художників, максимально змінити ставлення до їхньої праці та сприяти збільшенню поваги до їх творчості. Наше завдання відкривати таланти та популяризувати цих художників у подальшому.

Проект вінницького художника гримить на весь світ

Важливою складовою конкурсу є благодійність, зібрані кошти від квитків та інших заходів спрямують на підтримку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Також у рамках ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018» заплановані художні майстерні, майстер-класи, обмін досвідом та творчі зустрічі.

За підсумками Пленеру відбудеться підсумкова художня виставка у «Галереї ХХІ» та на Майдані Незалежності у Вінниці на день міста, де всі охочі зможуть познайомитись із роботами митців.Переглядів: 3118
Поширень: 0