Сьогодні, 9 травня, з нагоди 73-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом в кінотеатрі «Родина» керівники міста та області привітали ветеранів Другої світової війни. У залі були присутні також рідні фронтовиків та учасники АТО.

В кінотеатрі «Родина» для ветеранів Другої світової війни сьогодні під час зустрічі влаштували святкову концертну програму. Під час виступів виконавців та творчих колективів на великому екрані транслювалась хроніка як війни 1939-1945 років, так і відео сучасних подій, які тривають на Донбасі. Зі сльозами на очах ветерани та їх діти і онуки дивилися ці кадри та слухали пісні того часу і твори, написані уже в останні кілька років.

Десятки мільйонів смертей та скалічених доль – такою найстрашнішою ціною в історії людства у світі відновився мир у 1945-му році, коли антигітлерівська коаліція нарешті виборола перемогу у Другій світовій війні, зупинивши нацизм. Сьогодні Вінниця, як і вся Україна, вшановує пам'ять загиблих, та дякує тим ветеранам, які ще залишились живими до наших днів.

У Вінниці привітали ветеранів із 73-ю річницею Дня Перемоги над нацизмом

«Сьогодні важливий день – 73 річниця Перемоги у Другій світовій війні. Цей день важливий для українців з точки зору переосмислення тих подій, які відбувалися 73 роки тому. Ця війна в свої горнила втягнула 62 країни з 73-х, які існували в той час у світі. За різними оцінками, - історики ще довго про це будуть сперечатися, - під час тої війни загинуло від 65 до 85 млн людей. Наприклад, це сьогоднішнє населення Франції або Німеччини. Якщо говорити за неоцінений вклад саме українського народу в цю велику Перемогу цивілізації над тоталітарним режимом, то знову ж таки за різними оцінками – це від 8 до 10 млн людей. Україна за кількістю втрат у тій війні посідає третє місце. Вже не перший рік ми святкуємо це свято під гаслом – «Ніколи знову!». І мене дивує позиція північного сусіда нашої держави, ідеологія якого каже, що «можемо повторити». Це не прийнятно для будь-якої цивілізованої країни. Зараз на Сході України ваші внуки і правнуки достойно боронять Україну. Сьогодні вони разом із вами святкують цей великий День. Маємо велику надію, що зовсім скоро ми будемо святкувати Велику Перемогу українського народу над тією ідеологією, що «можем повторити». Бажаю вам довгих літ життя, єдності, патріотизму, і аби над нашою рідною Україною завжди був мир!», - звернувся до ветеранів міський голова Сергій Моргунов.

У Вінниці привітали ветеранів із 73-ю річницею Дня Перемоги над нацизмом

Привітали ветеранів голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій та голова обласної ради Анатолій Олійник. «Сьогодні справді дуже великий і світлий День. Моя покійна бабуся і дідусь розказували про події під час Другої світової війни, і саме головне, що тоді дуже сприймалося – це почуття великої гордості. Гордості за країну, народ і тих людей, які попри холод, голод, болото в дуже важкі періоди різних переосмислень вистояли. І через страшні жертви прийшли до великого свята Перемоги. Це спогади, які вселяють надзвичайну повагу до усіх учасників тієї війни і з покоління в покоління дають нам можливість гордитися вами», - зазначив голова ОДА Валерій Коровій.

У Вінниці привітали ветеранів із 73-ю річницею Дня Перемоги над нацизмом

Керівники міста та області вручили ветеранам та близьким тих фронтовиків, які не змогли прийти на зустріч, Почесні грамоти та грошові премії. Після святкової зустрічі всі присутні рушили на Європейську площу, аби покласти квіти до Меморіалу Слави та Пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям АТО.

У Вінниці привітали ветеранів із 73-ю річницею Дня Перемоги над нацизмом

У Вінниці привітали ветеранів із 73-ю річницею Дня Перемоги над нацизмомПереглядів: 3133
Поширень: 0