Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

14.07.10 03:39 6468

У липні, з нагоди 50-річчя автомобіля «запорожець», володарі автомобілів ЗАЗ-965, якого у народі називають «горбатий», а також інших ретроавтівок, проводять міжнародний автопробіг «Львів-Запоріжжя».

Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

13 липня більше 20 учасників автопробігу, серед яких члени автоклубів Німеччини, Польщі, Естонії, Білорусії та Молдови, а також представники клубів обласних центрів України, - завітали до Вінниці.

Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

Володарі «горбатих» з Києва, Львова, Вінниці, Дніпропетровська, Харкова та інших міст України, а також інших країн, розповідають, що Вінниця - одне із тих міст, де їх зустріли найбільш привітно. «Учасники вінницького клубу «ЗАЗ-ФЕНІКС» дуже привітні та приємні хлопці, - говорить президент Львівського клубу «ЗАЗ-Козак» Євген Кравз. - Учора ми з ними зустрілися, поспілкувалися, а вже сьогодні власники «горбатих» ЗАЗів з Вінниці долучилися до міжнародного автопробігу. Ми прагнемо потрапити до книги рекордів України, вистроївши найдовшу за кількістю колонну із «запорожців», а також побити рекорд місткості пасажирів у цьому автомобілі».

Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

Найстаршому автомобілю, який бере участь в автопробігу - 49 років. «ЗАЗ-965 - це машина часу, - каже Євген Кравз. - Ти ніби повертаєшся у дитинство, їдеш не поспішаючи, все навколо можеш роздивитися. Ця автівка для тих, у кого ностальгія за минулим».

Інший учасник автопробігу, колишній українець, нині живе у Німеччині, Григорій Кримерицин, зізнається, що любов до «горбатого» у нього із самого дитинства. «За своє життя змінив мабуть 8 чи 9 авто, але усі вони були Запорізького автомобільного заводу, - говорить він. - Чому така любов саме до цієї машини? Важко сказати. Це немов маленьке дитя, і немає значення, чи твоя ця дитина, чи це - дитина твоїх знайомих. Ти все одно його любиш. Ось так у мене із моєю «ластівкою».

Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

За словами президента Вінницького клубу «ЗАЗ-ФЕНІКС» Костянтина Ніколаєва, вартість «запорожця» становить від 500 до 10 тисяч доларів. «Усе залежить від стану авто, від його «фаршу» та пробігу, а також від того, скільки роботи було вкладено у нього, - каже Костянтин Ніколаєв. - Швидкість «горбатого» у середньому 60 км/год. Проте особисто я деколи розганяв своє авто і до 100 кілометрів за годину».

Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

Учасники автопробігу розповідають, що люди з їхнього оточення не вірять у те, що на автомобілі ЗАЗ можна їхати зі швидкістю до 100 км/год. «Був випадок, коли я навіть просив працівника ДАІ, який мене зупинив за перевищення, скласти протокол, аби мати доказ того, що їхав із швидкістю 90 км/год, - розповідає про випадок зі свого автомобільного життя Євген Кравз. - Проте він посміхнувся і сказав, що таке авто зустрінеш дуже рідко, і, побажавши щасливої дороги, відпустив далі».

На згадку про Вінницю усі володарі «горбатих» отримали подяки від клубу «ЗАЗ-ФЕНІКС» та пам'ятні медалі від комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради. У свою ж чергу, президент «ЗАЗ-Козак» вручив вінничанам солодкий презент - печиво із зображенням запорожця.

Фото

Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях» Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях» Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях» Вінничани долучились до міжнародного автопробігу на «запорожцях»

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)