Українські кардіохірурги провели першу вдалу операцію на серці щойнонародженої вінничанки

30.07.10 10:49 4836 2

Українські кардіохірурги провели першу вдалу операцію на серці щойнонародженої дитини

Українські кардіохірурги провели першу вдалу операцію на серці щойнонародженої вінничанки

Дев’ять годин лікарі Інституту серцево-судинних захворювань імені Амосова перешивали один із головних органів дівчинці з Вінниці. Сьогодні, після місяця реабілітації, Софійка з мамою вирушить додому.

Що в майбутньої дитини може бути вроджена вада серця, Марині Борух сказали ще на шостому місяці вагітності. Підтвердили це одразу ж після народження маленької Софійки.

Марина Борух, мати Софійки:
Наш вінницький педіатр Ганна Борисівна сказала, що почула шуми в серці. Потім, коли її привезли на УЗІ, я не знаходила собі місця.

Сюди – до Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова – дівчинку привезли другого дня після її народження. А вже восьмого бригада лікарів дев’ять годин боролася за життя Софійки. Уперше в історії цього Інституту таку операцію зробили вдало.

Ярослав Труба, завідувач відділу хірургії вроджених вад серця:
Технічно надто складно виконати цю операцію, тому що нам потрібно сформувати кровоплин як у легеневертері за допомогою додаткової судини, додаткового протезу, так і сформувати вплин через магістральну судину, тобто через аорту, щоб забезпечити коронарний крововплин.

Лікарі, що оперували Софійку, своєю роботою задоволені. Кажуть: тепер рятуватимуть більше дитячих життів.

Ярослав Труба, завідувач відділу хірургії вроджених вад серця:
Це було моральне задоволення – що ми перейшли цей поріг, і ми в подальшому можемо виконувати ці операції, тому що ми отримали перший позитивний досвід.

Окрім того, інститут має потрібні сучасні апарати. Кожен з них коштує 250 тисяч гривень. У дитячому відділі їх 11. Цього вистачить, щоб без черги лікувати хворих на серцеву ваду малюків.

Ярослав Труба, завідувач відділу хірургії вроджених вад серця:
Контролюється електрокардіограма у дитини, контролюється інвазивний тиск, тобто тиск прямого вимірювання, і контролюється сатирація, тобто насичення киснем крові.

Маленька Софійка почувається добре, після 20-ти днів у лікарні сьогодні вона вирушить додому. Попереду – ще дві операції, хоча й менш складні.

Марина Борух, мати Софійки:
Графік у нас нормальний. Поїли, спимо. Коли хочемо гуляти – трошки вередуємо, ідемо на вулицю. Я хвилююсь досі, звичайно, але я мушу тримати себе в руках.

Нині в черзі на лікування вади серця стоять четверо дітей.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:СТБ
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. нейрохирург
  нейрохирург
  10-06-12, 15:24 | IP:178.95.12...
  Вы наверное уже не врач, но еще не юрист. "...через вот такое внедрение и широкое, доступное, именно максимально доступное для всех граждан, использование новейших технологий, оборудование, знаний в медицине." - напоминает труды Ленина и Маркса.

  Прорывы в медицине сегодня осуществляются на самообразовании и самопожертвовании врачей. Медицина требует высокого уровня образования, высокой оплаты труда медработников и надлежащего государственного финансирования. Все остальное популизм.
 • 1. врач, юрист Ахметшин Р.Л.
  врач, юрист Ахметшин Р.Л.
  30-07-10, 20:43 | IP:109.167.28...
  Настоящая реформа в охране здоровья должна осуществляться не столько через "перестановку стульев" т.е. замену терапевтов семейной медициной, организацию больничных касс и т.д. и т.п. (все это вторичное), а прежде всего, через вот такое внедрение и широкое, доступное, именно максимально доступное для всех граждан, использование новейших технологий, оборудование, знаний в медицине.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)