Вінницькі архітектори змагаються за грант для реконструкції Вінницьких Мурів

10.12.10 01:32 3488

Учасники проекту будуть визначені європейськими фахівцями вже у Страсбурзі

Вінницькі архітектори змагаються за грант для реконструкції Вінницьких Мурів

Пам’ятка архітектури та містобудування національного значення Вінницькі Мури увійшла до переліку десяти об’єктів, які претендують на участь у пілотному проекті Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст України». Формування списку пілотних міст, до яких увійшла і Вінниця, відбувся на семінарі у жовтні в Національній парламентській бібліотеці України. Історичні пам’ятки відбирала робоча експертна група у складі представників Міністерства культури і туризму України та експертів Ради Європи.

Рада Європи розробила трирічний проект "Реабілітація культурної спадщини історичних міст України», в рамках якої обирає малі та середні міста для розробки перспективних інвестиційних планів розвитку культурних об'єктів таких міст, які розраховані на залучення ресурсів регіонального, національного і європейського рівня.

Над проектом по реконструкції Вінницьких Мурів працювала головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини управління містобудування і архітектури Вінницької міської ради Інна Редчик. У переліку міст від України, що претендують на підтримку Ради Європи та Європейської Комісії, окрім Вінниці знаходяться Мелітополь (Запорізька обл.), Староконстантинів і Меджибіж (Хмельницька обл.), Хмільник (Вінницька обл.), Луцьк, Івано-Франківськ, Жовква (Львівська обл.), Біловодськ (Луганська обл.) і Прилуки ( Чернігівська обл.). Визначення цієї десятки було першим етапом проекту і передбачало загальний менеджмент культурної та історичної спадщини країни. Наступний, другий етап, має на меті визначити з переліку 10 обраних міст - об'єкти пріоритетного втручання, яким буде надано фінансову допомогу.

Для всіх фінальних проектів буде складено інвестиційні та бізнес-плани, спрямовані на мобілізацію національних і міжнародних джерел фінансування. Учасники проекту "Реабілітація культурної спадщини історичних міст України» будуть визначені європейськими фахівцями вже у Страсбурзі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)