Вінницькі архітектори змагаються за грант для реконструкції Вінницьких Мурів

10.12.10 01:32 3046 3

Учасники проекту будуть визначені європейськими фахівцями вже у Страсбурзі

Вінницькі архітектори змагаються за грант для реконструкції Вінницьких Мурів

Пам’ятка архітектури та містобудування національного значення Вінницькі Мури увійшла до переліку десяти об’єктів, які претендують на участь у пілотному проекті Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст України». Формування списку пілотних міст, до яких увійшла і Вінниця, відбувся на семінарі у жовтні в Національній парламентській бібліотеці України. Історичні пам’ятки відбирала робоча експертна група у складі представників Міністерства культури і туризму України та експертів Ради Європи.

Рада Європи розробила трирічний проект "Реабілітація культурної спадщини історичних міст України», в рамках якої обирає малі та середні міста для розробки перспективних інвестиційних планів розвитку культурних об'єктів таких міст, які розраховані на залучення ресурсів регіонального, національного і європейського рівня.

Над проектом по реконструкції Вінницьких Мурів працювала головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини управління містобудування і архітектури Вінницької міської ради Інна Редчик. У переліку міст від України, що претендують на підтримку Ради Європи та Європейської Комісії, окрім Вінниці знаходяться Мелітополь (Запорізька обл.), Староконстантинів і Меджибіж (Хмельницька обл.), Хмільник (Вінницька обл.), Луцьк, Івано-Франківськ, Жовква (Львівська обл.), Біловодськ (Луганська обл.) і Прилуки ( Чернігівська обл.). Визначення цієї десятки було першим етапом проекту і передбачало загальний менеджмент культурної та історичної спадщини країни. Наступний, другий етап, має на меті визначити з переліку 10 обраних міст - об'єкти пріоритетного втручання, яким буде надано фінансову допомогу.

Для всіх фінальних проектів буде складено інвестиційні та бізнес-плани, спрямовані на мобілізацію національних і міжнародних джерел фінансування. Учасники проекту "Реабілітація культурної спадщини історичних міст України» будуть визначені європейськими фахівцями вже у Страсбурзі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. стас
  стас
  12-12-10, 17:56 | IP:93.180.213...
  перш ніж вазмущаться, слід уважно читати те, з чого вазмущаєшся. Проект передбачає фінансування у відібраних містах і які звісно самі ворушилисьз цього приводу, щоб підготувати проекти. Тому райони відпали відразу, а Хмільнику хто дохтор, що не заявлялись? І останнє, катакомби не віднесені до пам"ятників історичної спадщини -раз, друге - щоб туди лізти, буде мало бюджету Ради Європи за 2-3 роки.
 • 2. Андрій
  Андрій
  10-12-10, 16:29 | IP:109.108.241...
  Даешь катакомби!?
 • 1. Віталік
  Віталік
  10-12-10, 16:23 | IP:194.50.125...
  Я шас заплачу, як вони обирали? Наші ж спеціалісти напевно рекомендували що обрати що потребує? Кому нах нада ті мури? Що там реконструювати стіну??? Катакомби ж не входять до мурів? Хмільник, шо в Хмільнику цікавого? Той палац дивний і та башта від замку? Це на них туристи будуть злітатись? В 30 км від Вінниці є Іванів і Гущинці, на березі Бугу, в Іванові прекрасний палац-замок унікальна споруда, прямо на березі річки, старовинний костел. В Гущинцях невеличкий палац, вони ж рядом, якого там не розвивати туризм, кого здивуєш цегляними мурами від замку коли є той самий Меджибіж чи Камянець чи Хотин??? Короче як завжди, хотіли як краще а вийшло для когось краще.

  P.S. Якщо до МУРІВ входять катакомби і їх відкриють після реконструкції, тоді я забираю свої возмущєнія назад.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)