Освітяни Закарпаття подалися за досвідом на Вінниччину

28.04.11 09:43 2805

В рамках Всеукраїнської естафети педагогічних інновацій «Нові горизонти української школи» до Вінницької області завітала делегація освітян Закарпаття.

Освітяни Закарпаття подалися за досвідом на Вінниччину

Протягом трьох днів вони відвідуватимуть навчальні заклади різних рівнів у Вінниці, Тульчині та Калинівці.

Освітянам Вінниччини є чим пишатися, адже саме цій соціальній галузі приділяють величезну увагу. Щороку на неї витрачають близько 2-х мільярдів грн., з них 100 мільйонів – на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, діє декілька обласних програм з реальним фінансуванням. Один із пріоритетних напрямів роботи – підтримка талановитих учнів та педагогів. Їх заохочують преміями, загальна сума яких сягнула близько п'ятиста тисяч гривень.

Досягнень чимало, проте, нам є чому повчитись у закарпатських колег, зазначила заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова. Зокрема, в цій області на вищому рівні організовано процеси ліквідації соціального сирітства та захисту прав дитини. Завершили і оптимізацію мережі, закривши малокомплектні школи. На Вінниччині сьогодні діє 973 середніх заклади, в яких навчається 160 тисяч дітей. В Закарпатській області кількість учнів становить 157 тисяч, а шкіл усього 692. Керівник делегації, начальник управління освіти і науки Закарпатської області Андрій Мотильчак підказав один із шляхів вирішення такої проблеми.

Оскільки Закарпаття межує з 4 країнами Євросоюзу, то і фінансових можливостей допомогти освіті більше. Прикладом, тільки на програму "Шкільний автобус" спрямовано майже 4 млн грн., близько 5 мільйонів – на придбання спеціалізованих природничих кабінетів та меблів. Проте, у вінничан є чому повчитись, сказав керівник делегації. Зокрема, перейматимуть досвід відновлення дошкільних закладів, розвитку профтехосвіти, створення єдиного освітнього порталу, який сьогодні діє на базі вінницької гімназії №17. Підсумки побаченого та почутого підіб'ють 29 квітня на засіданні круглого столу та зустрічі із журналістами, повідомляє Вінницька державна телерадіокомпанія.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Закарпаття онлайн
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)