Банк Надра (Україна) відновлює роботу в звичайному режимі

19.07.11 17:13 4595 5

Зовнішня адміністрація банку Надра, призначена Національним банком України на початку 2009 року, завершить роботу до 12 серпня.

Банк Надра (Україна) відновлює роботу в звичайному режимі

Зовнішня адміністрація банку Надра, призначена Національним банком України на початку 2009 року, завершить роботу до 12 серпня, після чого клієнти отримають повний доступ до своїх рахунків, зазначила глава адміністрації Валентина Жуковська.

"На сьогодні ліквідність банку повністю відновлена, всі зобов'язання, взяті тимчасовою адміністрацією перед клієнтами, виконуються. Відразу після виведення тимчасової адміністрації всі грошові кошти, що знаходяться на рахунках клієнтів, будуть доступні їм у повному обсязі", - розповіла В. Жуковська в інтерв'ю Рейтер.

З активами у розмірі 22,45 мільярда гривень ($ 2,8 мільярда) Надра посідає 12-е місце серед 176 діючих у країні банків.

"У банку розпочинається процес формування органів управління, зокрема, наглядової ради і правління банку", - повідомила В. Жуковська.

Національний банк кілька разів продовжував роботу зовнішньої адміністрації, яка повинна була пропрацювати один рік. Востаннє режим, що обмежує вільний рух клієнтських грошей, був продовжений до 12 серпня.

"Плануємо, що тимчасова адміністрація вийде з банку раніше встановленої Національним банком України дати, тобто до 12 серпня", - зазначила В. Жуковська.

У 2009 році Національний банк ввів зовнішні адміністрації та встановив мораторій на виплати майже в двох десятках українських банків, що втратили платоспроможність в умовах фінансово-економічної кризи, яка охопила країну та закрила доступ до міжнародних ринків. Значна частина установ, у тому числі Укрпромбанк, були закриті. Три великих банки - Укргазбанк, Родовід і Київ - націоналізовано.

Надра став другим великим банком України, який за останні три роки вдалося врятувати від банкрутства завдяки приходу стратегічного інвестора. В 2009 році російська корпорація ВЕБ придбала 93,84% акцій Промінвестбанку і відновила діяльність цього банку, що посідає за розміром активів сьоме місце.

І КАПІТАЛ, І КЛІЄНТИ

За словами керівника зовнішньої адміністрації, ліквідність відновлена, в тому числі завдяки розміщенню додаткової емісії акцій на суму 3,5 мільярда гривень ($ 439 мільйонів) у другому кварталі цього року. За підсумками розміщення статутний капітал банку збільшився в 10 разів - до 3,9 мільярда гривень.

Всю додаткову емісію викупила зареєстрована в Австрії компанія Centragas Holding GmbH, підконтрольна українському бізнесменові Дмитру Фірташу.

Минулого тижня банк повідомив, що інвестор завершив оформлення операції і став повноправним власником 89,97% акцій. Близько 10% належать колишнім акціонерам, зареєстрованим на Кіпрі компаніям Novartik Trading Limited (6,12%), Manmade Enterprises Limited (3,08%).

За словами В. Жуковської, прихід мажоритарного акціонера сприяв розширенню клієнтської бази та покращенню показників діяльності банку, який і в майбутньому залишиться універсальною установою.

"Стабілізація діяльності банку дозволила нам, починаючи з другого півріччя 2010 року, залучити на обслуговування нові, досить великі компанії корпоративного сектора, в тому числі і підприємства нового акціонера банку. Всього це близько 400 організацій", - зазначила В. Жуковська.

Зокрема, клієнтами стали ряд підконтрольних Фірташу найбільших підприємств хімічної галузі - концерн Стирол, Рівнеазот, Сєвєродонецьке об'єднання Азот, акціонерне товариство Кримський Титан, а також держкомпанії Укргазвидобування і Укртрансгаз.

"Також спостерігається позитивна динаміка і серед клієнтів - представників малого та середнього бізнесу: банк залучив у цьому році близько 700 нових клієнтів, і ще 600 компаній даного сегмента вийшли з режиму очікування і повернулися до активної роботи з нами", - додала керівник зовнішньої адміністрації.

За її словами, у банку 10 636 активних клієнтів - юридичних осіб. Завдяки цьому за перше півріччя банк збільшив активи на 14% у порівнянні з даними на початок року - до більш ніж 26,2 мільярда гривень, а кошти клієнтів зросли на 11%, перевищивши 13,2 мільярда гривень. У першому півріччі банк отримав чистий прибуток на суму 404 911 гривень.

БОРГИ ЗА РОЗКЛАДОМ

За даними на 1 квітня 2011 року на балансі банку значаться виділені наприкінці 2008 року стабілізаційні кредити Нацбанку - близько 8 мільярдів гривень, які Надра повинен погасити до 2018 року.

Із 21,97 мільярда гривень загальної суми залучених коштів банку заборгованість в іноземній валюті на 1 квітня становила 8,91 мільярда гривень ($ 1,1 мільярда).

Значний обсяг зовнішніх боргів, як результат надмірно ризикованої діяльності колишніх власників банку, був однією з основних причин втрати його платоспроможності в умовах глобальної фінансової кризи наприкінці 2008 року.

У серпні 2010 року адміністрація Надра повідомила, що домовилася з кредиторами і реструктурувала на сім років всі зовнішні зобов'язання, які становлять $ 877 мільйонів. Зокрема, були відстрочені виплати за євробондами на суму $ 175 мільйонів з погашенням 28 червня 2010 року і за кредитами експортних кредитних агентств - на $ 95 мільйонів.

"Сума заборгованості переважно була реструктурована без списання, на умовах збільшення строків виконання кредитних угод. Такий термін виплат абсолютно відповідає можливостям банку", - розповіла В. Жуковська.

За її словами, в середині червня 2011 року банк виплатив щорічні відсотки - близько $ 6 мільйонів за єврооблігаціями, які були реструктуровані в червні 2010 року. Сплачено також відсотки за реструктурованою в червні 2010 року заборгованістю перед Експортно-кредитними агентствами (ЕКА). 30 червня 2011 року банк почав виплату основної суми заборгованості перед ЕКА, яка здійснюватиметься на піврічний основі до грудня 2017 року.

Надра став другим великим банком України, який за останні три роки вдалося врятувати від банкрутства завдяки приходу стратегічного інвестора. У 2009 році російська корпорація ВЕБ придбала 93,84% акцій Промінвестбанку і відновила діяльність цього банку, що займає за розміром активів сьоме місце. У той же час Укрпромбанк, що входить до першої двадцятки, був закритий.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Наталія Зінець
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Boris
  Boris
  22-07-11, 17:05 | IP:193.110.189...
  22.07.2011

  НАДРА БАНК об'єднав мережу банкоматів з Ощадбанком

  З метою поліпшення якості обслуговування клієнтів НАДРА БАНК продовжує розширювати свою банкоматну мережу. Так, у липні поточного року банк підписав угоду з Ощадбанком про об'єднання банкоматних мереж. Дана угода дозволяє НАДРА БАНКУ збільшити кількість власних банкоматів більш ніж у 2 рази. Після об'єднання їх число складе понад 2000 пристроїв, а географія покриття розшириться до 620 населених пунктів.

  З 26 липня поточного року власники платіжних карток НАДРА БАНКУ зможуть однаково користуватися банкоматоматними мережами Ощадбанку і НАДРА БАНКУ.
 • 5. Boris
  Boris
  21-07-11, 16:31 | IP:193.110.189...
  Пакети послуг різного класу пропонують банки клієнтам

  Враховуючи потреби сучасних, більш вимогливих споживачів банківських послуг - оперативне обслуговування, якісний сервіс, універсальні послуги, прийнятна ціна - банки почали пропонувати вдосконалені пропозиції - пакети послуг.

  Як повідомила кореспонденту УКРІНФОРМу директор роздрібного бізнесу "Надра Банку" Валентина Брожик, незалежно від соціального статусу, рівня доходів і фінансових устремлінь, всі клієнти хочуть отримувати якісну послугу за адекватну ціну. Пакети послуг (ПП), які пропонують банки, як правило, включають комплекс однакових послуг.

  Основна відмінність - це рівень можливостей для клієнта (відсоток доходу за депозитами, наявність бонусів, програма лояльності), який у пакетах преміум-класу вище. При цьому тарифи на основні банківські послуги в ПП, незалежно від класу пакета (від економ-пропозицій до ексклюзивних варіантів бізнес-і преміум-класу), завжди нижче, ніж вартість окремо взятої послуги. У сегментації клієнтів банки відштовхуються від обов'язково представленої в кожному пакеті послуг платіжної картки певного рівня, наприклад, у платіжної системи VISA - це Electron, Classic, Gold.

  Плата за оформлення пакету послуг в українських банках варіюється від 4,9 грн до кількох тисяч гривень. При цьому на ринку є декілька банків, які цю плату не стягують. Крім вартості за відкриття ПУ, клієнт платить за щомісячне обслуговування пакета в цілому, а не за кожну послугу окремо, що дозволяє оптимізувати його витрати і більш ефективно використовувати свої кошти.

  За словами В. Брожик, економічні потрясіння останніх років помітно вплинули на свідомість людей у всьому світі. Українці також намагаються економити, віддаючи перевагу низькобюджетним варіантам. Тому пакети послуг для фізичних осіб досить затребувані: клієнти заощаджують час на обслуговування і отримують вигідні тарифи.

  Сучасного споживача також приваблює в пакетах послуг наявність безкоштовного Інтернет-банкінгу та SMS-банкінгу. Зручне доповнення дозволяє оперативно управляти банківським рахунком, отримувати виписки, здійснювати платежі, використовуючи комп'ютер або мобільний телефон. За використання мобільного (SMS) банкінгу, в середньому, клієнт платить від 3 до 10 грн на місяць. Послугу "Інтернет-банкінг" банки надають безкоштовно. Однак не у всіх банках Інтернет-банкінг означає можливість повноцінного здійснення розрахунків. Послуга обмежена одержанням виписки та інформації про поточний стан рахунку.

  Банки намагаються робити пакетні пропозиції максимально збалансованими, надаючи клієнтам додаткові бонуси і можливість участі у різних партнерських програмах. За депозитними вкладами додатковий відсоток може становити від 0,1% до 0,75%.

  Заслуговує на увагу також накопичувальний рахунок - зручний інструмент для отримання додаткового доходу, у разі, якщо клієнт хоче мати вільний доступ до своїх грошей у будь-який час. При розміщенні коштів на накопичувальному рахунку процентні ставки нижче депозитних, але скористатися своїми грошима клієнт може на першу вимогу. Відсотки сьогодні варіюються від 5 до 9,5%.

  «Слід зазначити, що не завжди клієнт, що обслуговується в рамках тарифного пакета, має потребу у всіх запропонованих послугах. Тому він повинен вибрати оптимальний для себе варіант відповідного пакета послуг», - підкреслила В. Брожик.

  Анна Мєдвєдєва, КИЇВ. 21 липня 2011.
  Джерело: УКРІНФОРМ
 • 4. Boris
  Boris
  21-07-11, 13:01 | IP:193.110.189...
  21.07.2011

  Рахунок «Бізнес-Дохід» - інноваційне рішення від НАДРА БАНКУ для корпоративних клієнтів

  З метою забезпечення комфортного комплексного обслуговування корпоративних клієнтів НАДРА БАНК пропонує інноваційне рішення з ефективного управління коштами компаній - Рахунок «Бізнес-Дохід» із спеціальним режимом функціонування.

  Ця пропозиція дозволяє клієнту вільно користуватися коштами на своєму рахунку і одночасно отримувати додатковий дохід без відволікання грошових потоків на тривалий термін від основної діяльності.

  Рахунок «Бізнес-Дохід» поєднує в собі основні переваги поточного та депозитного рахунків, при цьому не обмежуючи доступу до коштів. Даний рахунок передбачає:

  • полегшену процедуру з оформлення розміщення коштів;

  • ефективне використання вільних грошових коштів завдяки можливості розподілу грошових потоків на розрахунки та накопичення;

  • отримання додаткового доходу на тимчасово вивільнені кошти;

  • вільний доступ до рахунку - можливість оперативно скористатися грошима в будь-який час, повернувши кошти на свій основний розрахунковий рахунок.

  «Ми подбали про те, щоб звичні фінансові інструменти стали ще більш вигідними та комфортними для ведення бізнесу, - зазначає Тетяна Кононова, директор Генерального департаменту корпоративного бізнесу НАДРА БАНКУ. - Сподіваємося, що для нових клієнтів дана пропозиція стане додатковим стимулом для початку співпраці з НАДРА БАНКОМ, оскільки вона забезпечує свободу прийняття рішень в рамках можливості отримання додаткової дохідності в короткостроковому періоді».
 • 3. Boris
  Boris
  20-07-11, 12:07 | IP:193.110.189...
  НАДРА БАНК запустив послугу з проведення термінових платежів для клієнтів малого та середнього бізнесу

  Із 20 липня 2011 року НАДРА БАНК запроваджує для клієнтів малого та середнього бізнесу послугу з проведення термінових платежів. Дана пропозиція дозволяє підприємцям оперативно, незалежно від їхнього територіального розташування, відправляти й отримувати кошти. Послуга з проведення термінових платежів діє як для платежів на паперовому носії, так і для системи «Клієнт-Банк».

  «Банк активно працює над впровадженням послуг, що сприяють розвитку бізнесу наших клієнтів, - розповідає Олександр Чумак, директор Департаменту малого та середнього бізнесу НАДРА БАНКУ. - Розуміючи, наскільки важливою для клієнтів є швидкість проведення платежів при сплаті податків, розрахунках з контрагентами, ми пропонуємо послугу, яка максимально скорочує час розрахунків. Дана пропозиція особливо актуальна для клієнтів з високим темпом розвитку бізнесу».
 • 2. Boris
  Boris
  20-07-11, 10:50 | IP:193.110.189...
  Очень скоро все смогут проверить и увидеть, что банк начал работу. Осталось совсем немного времени.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)