Виробника препарату «Амізон» покарано за оману споживачів

22.11.12 08:51 3945 1

Про це повідомляє прес-служби Антимонопольного комітету України.

Виробника препарату «Амізон» покарано за оману споживачів

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України оштрафувала на 7,6 млн грн ПАТ «Фармак» (м. Київ) за розповсюдження оманливої реклами лікарського засобу «Амізон».

Як встановив Комітет, товариство поширило неправдиві відомості під час рекламування зазначеного препарату на телебаченні.

Зокрема, рекламний ролик містив наступне твердження: «9 з 10 українців обирають саме «Амізон».

Як наслідок, у громадян могло скластися враження, що 90 % - це відсоток від усієї кількості українців, що є споживачами «Амізон».

Насправді, як показало маркетингове дослідження, на яке і посилається ПАТ «Фармак» у цьому рекламному ролику, 90 % - це лише та кількість людей, що хворіли на грип, застуду та кашель, і при цьому використовували лікарський засіб «Амізон».

Натомість відсоток усіх споживачів, які приймали препарат «Амізон», за інформацією того ж дослідження становив лише 6,2 %.

Розслідуванням встановлено, що під час проведення рекламної кампанії лікарського засобу «Амізон» значно зросли обсяги його реалізації. Так, у листопаді 2011 року обсяги реалізації препарату збільшилися порівняно з листопадом 2010 року на 346,82 відсотка - з 194,8 тис. шт. до 675,6 тис. шт.

Отже, поширення на телеканалах України рекламного ролика могло сприяти вибору споживачами саме цього препарату, та в результаті вплинути на обсяг реалізації лікарського засобу «Амізон». Порушення припинено.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. Жека
  Жека
  22-11-12, 22:27 | IP:194.50.125...
  Потому что давно пора ВООБЩЕ запретить рекламу фармпрепаратов и БАДов вместе с ними. Лучше бы соцрекламу какую-то пустили... А так недалекие люди идут в аптеку, там им фармацевт (вернее, продавец лекарств) делает вид, что ставит диагноз, они вместе выбирают препарат, а потом врач стационара виноват, что за пять минут вылечить не может от последствий такого беспредела.
  Расширить финансирование здравоохранения, расширить штаты участковых, ввести систему электронной записи на прием, посадить отдельного врача для всех "безочередников" и пустить все, кроме витаминов и перевязочных материалов по рецептам.
  Не так давно в одной из аптек видела бабульку, которая подсунула фармацевту пачку вырезанных реклам из разных газет-журналов и попросила "дать все, что в 100 грн впишется". И что вы думаете - фармацевт спокойно продала. Причем три разных гипотензивных препарата и кардиотоник. Жива бабка али нет - кто знает. В случае чего виноват все равно будет участковый, а не дура из аптеки.
  Короче говоря, повторю еще раз: запретите рекламу любых фармсредств!!! Хоть раз подумайте о людях, а не о прибылях.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)