Брати необхідно тільки ті гриби, за яких ви певні, що вони їстівні

25.06.13 02:28 2884

Аби убезпечити себе та свою родину від отруєнь – при купівлі лісових грибів на ринку необхідно вимагати від продавців ветеринарне свідоцтво.

Брати необхідно тільки ті гриби, за яких ви певні, що вони їстівні

Через дощову та теплу погоду грибний сезон цьогоріч розпочався раніше. А разом із збором дикорослих грибів з’явилися і перші випадки отруєння ними.

За словами головного санітарного лікаря Вінниці Олександра Сорочана, на сьогоднішній день у місті зареєстровано вже три випадки отруєння грибами, постраждало чотири людини. А по області протягом цьогорічного грибного сезону зареєстровано вже 22 випадки отруєнь, 32 особи госпіталізовано з підозрою на отруєння, в тому числі 3 дітей. «В основному отруєння пов’язані з помилковим збором грибів, - розповідає Олександр Сорочан. – А більше всього від отруєнь страждають літні люди».

При зборі грибів, навіть маючи деякі знання та досвід, завжди потрібно строго дотримуватись основного правила - брати необхідно тільки ті гриби, за яких ви певні, що вони їстівні. Гриби, які викликають сумнів, не слід вживати в їжу і пробувати на смак, тим більш у сирому вигляді. Не можна збирайте гриби, навіть їстівні, у міських парках, скверах, дворах, а також уздовж шляхів, адже вони накопичують отруйні речовини і стають непридатними для споживання. При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

А купувати гриби необхідно тільки на офіційних ринках і обов’язково вимагати у продавця ветеринарне свідоцтво.​

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)