Реформування медичної галузі області набирає обертів

03.08.11 19:44 3918 5

Протягом 2011-2013 рр. реформування первинної ланки медичної допомоги буде повністю завершено

Реформування медичної галузі області набирає обертів

Сьогодні у Вінницьку область з робочим візитом прибула делегація на чолі з Радником Президента України – Керівником Головного управління з питань реформування соціальної сфери Анатолієм Максютою.

За словами Анатолія Максюти, основна мета візиту – побачити конкретні заходи здійснення реформування галузі охорони здоров’я на Вінниччині. Результатом цього стане презентація іншим пілотним областям позитивних моментів та заходів, які вдало впроваджені у вінницькому регіоні.

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації Микола Джига запевнив учасників наради, що протягом 2011-2013 рр. реформування первинної ланки медичної допомоги буде повністю завершено. На даний час основними проблемними питаннями в досягненні цієї мети є – відсутність матеріально-технічної бази та відповідних спеціалістів на рівні районів. «Сьогодні ми проводимо велику пропагандистську роботу. Левова частка заходів спрямована на агітацію серед населення негативного впливу від алкоголю та тютюнопаління» - відзначив Микола Джига. За його словами Вінниччина нині по праву має вважатись центром здоров’я України і це є одним з основних заходів реформування медичної галузі.

Доповідаючи робочій групі, начальник управління охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Лідія Діденко акцентувала свою увагу на тих заходах, які в області вже здійснені, на основних проблемах, що виникли під час цього, на завданнях та потребах задля здійснення наступних етапів реформування галузі охорони здоров’я.

Зокрема, за словами Лідії Діденко, в області повністю здійснені заходи по розмежуванню первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги. Відповідно до цього, заклади первинної ланки втричі більше отримали фінансування на медичні препарати. А цей момент, у свою чергу, вплинув на підвищення морального духу працівників, які були не дуже задоволені реформою.

Поряд з позитивними моментами, які ми бачимо сьогодні, є достатньо й проблем. Як відзначила начальник обласного управління охорони здоров’я, велика проблема – зарплата лікарів у селі та забезпечення їх житлом. Невирішеним залишається питання створення госпітальних округів. Що ж стосується завдань, які поставила перед собою обласна влада це перш за все: проведення роз’яснювальної роботи серед медпрацівників; створення реєстру пацієнтів; стимулювання сільських медиків; навчання сімейних лікарів тощо.

Підводячи підсумки наради Анатолій Максюта наголосив: «Ми повинні наблизити медицину до людини. Як ми до цього готові і що для цього необхідно ми хочемо побачити на базі Вінницької області».

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Хома
  Хома
  12-09-11, 07:52 | IP:80.91.178...
  Яку швидку допомогу можливо надати людині в місті,де в робочі дні,з одного кінця міста до другого треба іхати годинами,через хаотичний рух транспорту.
  Де разом з напівпорожним транспортом загального призначення ідуть безчисленні маршрутки,які належать чиновникам міськоі ради.Місто забито транзитним транспортом,та транспортном чиновників ,викликанних з районів.І якби влада міста піклувалось не фонтанами,та площами,а будівницьтвом транспортних розвязок,мостів,пішоходних переходів,та наведенням порядку в русі,та парковках транспорту,то це набаго більше поліпшило оказанню першоі медичноі допомоги населенню міста.
 • 4. Семен
  Семен
  11-09-11, 17:18 | IP:80.91.178...
  Який біс буде вибирати міського голову, депутатів міськоі влади,які без дебат,громадського обговорення і жодного заперечення ліквідували в місті Вінниці окремі лікувальні заклади.При тому заслухали міських чиновників і виступи двух депутатів медичних чиновників,які зацікавлені в скороченні бюджетноі підтримки такое важливоі для населення галузі-як медицина.
 • 3. Михаил
  Михаил
  11-09-11, 17:05 | IP:80.91.178...
  Самая большая глупость "медицинской реформы"-это ликвидация узких специалистов и внедрение семейной медицины,от которой отказались даже в США.И когда на сесии городского совета,"специалист в области медицины" Рева,сравнивает медицину с образованием по уровням,то это нонсенс,так как если ученика не научили в трех уровнях,то это не беда.Но если больного упустили на первом уровне,то на остальных уровнях ему поможет только могила.Данная реформа несет увеличение смертности и заболеваемости населения,но потом скажут что это ошибки властьимущих,а человеческие жизни никто не вернет.Этот комментарий прошу поднять из архива,через пять лет в условиях реформы и убедиться в его состоятельности.Эта "медицинская реформа" ведет к экономии бюджетных средств,но не для жизни и здоровья населения.
 • 2. Борис
  Борис
  08-08-11, 09:47 | IP:85.159.0...
  А ещё бОльшая проблема, что теперешних интернов никто ничему не учит, не передает опыт. Они учатся сами. А медицине нельзя научиться по учебнику. Когда поколение опытных врачей уйдет, медицина окажется в таком же загоне, как и машиностроение.
 • 1. ауте
  ауте
  04-08-11, 20:48 | IP:46.164.173...
  Зарплатадолжна быть6-8 тыс,что б не думать о еде,о взятках!! есть разные врачи-в онкодиспансере и больница скорой помощи=2 разницы,а поликлинические лаборанты -зарп 1200гр=нормально?

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)