Раїса Богатирьова повідомила вінницькій владі наміри Президента по медичній реформі

12.06.12 16:48 4612 4

11-12 червня у Вінниці пройшло розширене засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України.

Раїса Богатирьова повідомила вінницькій владі наміри Президента по медичній реформі

11-12 червня у Вінниці пройшло розширене засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України за участі віце-прем’єр-міністра України – міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Раїса БогатирьоваКолегія була присвячена реформуванню галузі охорони здоров’я України як частини виконання національного плану на 2012 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2012-2014 роки «заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

- Під час свого виступу голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига поінформував, що станом на 1 червня на Вінниччині функціонує 34 центри медико-санітарної допомоги, зареєстровані, як самостійні юридичні особи. «В 2012 році заплановано провести ремонтні роботи 302 об’єктів первинного рівня вартістю 5,5 млнгрн, за 5 місяців виконані роботи в 112 об’єктах на загальну суму 2 млнгрн в стадії ремонту в даний час знаходиться 66 об’єктів», - сказав він. М.Джига зазначив, що таким чином за три роки буде повністю приведемо у відповідність матеріально-технічний стан об’єктів первинної ланки медицини області. «Стан медицини сьогодні є обличчя влади. Ми робитимемо усе, щоб на Вінниччині галузь медицини була на найвищому рівні. Адже тут бути по-іншому не може – в нас медицина прославлена видатним та всесвітньо відомим вченим, хірургом Миколою Пироговим», - додав М.Джига.

-  Президент дав нам пас, – сказала віце-прем’єр, – він визначив, що в модернізації країни охорона здоров’я – пріоритет номер один. Тепер м’яч на нашому полі. Тому чекаю від вас конкретних пропозицій. Вам зсередини краще видно, як і що зробити, де щось робиться недосконало. Ви отримаєте повну підтримку МОЗ і Глави держави. На Вінниччині ми хочемо представити всі позитиви і можливі ризики при реорганізації первинної медико-санітарної допомоги. Працюючи в пілотних областях, ми хочемо виробити такі зміни, щоб ми могли, змінивши свої внутрішні системні відносини, приступити до зміни ставлення людей, суспільства до медика і медичної галузі. Альтернативи цьому немає, курс, який запропонував Президент і який визначений в програмі реформ, є для нас дороговказом. А з урахуванням напрацьованого досвіду будемо пропонувати доповнення, зміни до наших планів і посилення нормативної бази, яка давала б нам реальні можливості змінювати відносини в системі охорони здоров’я.

Важливим у проведенні сьогоднішньої конференції, за словами Р.Богатирьової – є й питання підготовки кадрів. «Це питання не тільки, якого лікаря ми випускаємо, кого ми приймаємо в лави майбутніх медиків, як ми організовуємо процес навчання і взагалі, яку ми філософію людині, яка буде працювати медиком, закладаємо. Наш великий земляк Микола Пирогов сказав, що належна організація медицини, медичної допомоги іноді врятує більше життів, ніж сама медична допомога», - сказала вона.

Після пленарного засідання учасники колегії поїхали дивитися, як вінницька медицина реформується на практиці. Об’єктом вивчення стала Калинівська центральна районна лікарня.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ВінницяОК, Винница.info
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Для Юрія
  Для Юрія
  13-06-12, 17:31 | IP:77.121.99...
  Ви шановний дуже помиляєтесь,бо Германіі медики мають від 1000 до 5000 евро,а не зарплатню двірника.Підготувати сімейного лікаря треба як мінімум 10 років теоретичноі і практичноі роботи.Реформи треба начинати,але з обговоренням з населенням для якого треба ці реформи.І як це ви гадаете нам сьогоднішнім хворим лікуватись у сімейного лікаря(напівфабриката)з тим рівнем підготовки який на сьогодні є.Сьогодні на Вінничині йде планомірне знищення населення через ці пілотні мульки.Навіть з 40 швидких обіщаних МОЗ,отримано тільки 5 подарованих Калетником.А пілотувальники на місцях-педагоги ьа статисти,люди дуже далекі від лікування хворих людей.За підтримку цієі реформи на теренах Вінницькоі області ПР,та голова облради,мер міста Вінниці-вже політичні покійники,бо який леший розпишеться в бюлетні за цих діячив,які підтримуя дану реформу знищують своіх виборців.
 • 3. юрий
  юрий
  12-06-12, 20:15 | IP:178.74.226...
  я звісно не фанат новинок в медицині. проте галузь потребує вирішення кількох проблем
  1. оптимізувати витрати - 3% ВВП виділяється на медицину, в Європі 7-8%
  проте при теперішній структурі - піднявши двічі витрати на медицинцу - НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ.
  2. встановити відповідальність лікарів. В Німеччині щорічно реєструється 100 тис лікарських помилок - в УКраїні жодної. Пацієнт НЕЗАХИЩЕНИЙ ніким і нічим. Є спроби захисту з боку страхових компаній. Проте це примітивний захист.
  3. сформувати якісні кадри.
  Кроки реформації прості
  1. Підготувати якісного сімейного лікаря (не курси 6 місяців)
  2. Скоротити зайві витрати в лікарнях (особливо кількість кадрів). Скільки працівників наприклад має клінічна лікарня №2 майже 1000 чоловік!!!
  3. Надати мед працівнику достойну зарплоату -5-10 тис грн. і встановити чітку відповідальність.

  ОСь і все панове...
 • 2. Скот
  Скот
  12-06-12, 18:49 | IP:77.121.99...
  Ведеться дуже усилена пропаганда цієі дурості в ЗМІ,виступають державні чиновники і навіть деякі головні лікарі.Але вчора на каналі ICTI в програмі свобода слова,дали слово одному лікарю із всіх присутніх,який висказав свою думку з приводу цієі реформи,хоч цей лікар відомий практичний психиатр,але він толком роз*яснив присутнім(Акімова,Богатирева,Мойсеенко,Поліщук,Поляченко)що це безглузді діі направлені на знищення населення Украіни.Звясовуется що сімейний лікар,крім 28 медичних спеціальностей,ще і повинен псіхів лікувати.І саме головне,як би всі можновладці і народні депутати лікувались не за кардоном,чи в спецклініках,а як ми всі,то в них би даже на думку невпала впровадження сімейноі(земськоі)медицини.І ще був виступ заслуженного статиста Вінницькоі області пані Діденко о скорочення смертності на теріторіі Вінницькоі області за час реформ,що подаеться дуже великому сумніву.
 • 1. 1
  1
  12-06-12, 17:45 | IP:82.207.102...
  Член ПР приезжала смотреть на сколько эффективно у ПР-асов получается ликвидация первичной медицинской помощи. Увидела, что есть еще куда "дожимать" и теперь винницкий опыт пойдет по всей Украине.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)