Новий рік на Вінниччині розпочнеться з новим закон «Про зайнятість населення»

01.11.12 09:54 2999 4

З 1 січня 2013 року набуває чинності новий закон «Про зайнятість населення», про що поінформувала 31 жовтня перший заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва під час прес-конференції.

Новий рік на Вінниччині розпочнеться з новим закон «Про зайнятість населення»

Як наголосила С.Аляб’єва метою даного закону є удосконалення механізмів забезпечення державою конституційного права кожної особи на працю, сприяння зайнятості шляхом стимулювання окремих категорій населення, зокрема молодь, до більш активної позиції на ринку праці та створення додаткових робочих місць. Для досягнення поставлених цілей в законі знайшли своє відображення низка суттєво нових механізмів сприяння та забезпечення зайнятості.

Як зазначила С.Аляб’єва значний блок нововведень стосується запровадження системи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування осіб, які потребують додаткових гарантій з працевлаштування. Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце осіб, віднесених до категорії «квотників», за направленням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості та трудової міграції, строком не менше ніж на два роки щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи. Роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців, за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу, щомісяця, компенсуються витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, із коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду України.

Суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних громадян терміном не менше ніж на два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідно прийняту особу.

Також будуть розширені можливості для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років. Особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

С.Аляб’єва зауважила, що суттєвим зрушенням стане надання додаткової підтримки молодим спеціалістам шляхом, по-перше, організації стажування окремих категорій молодих спеціалістів, а, по-друге, стимулювання таких осіб до працевлаштування у селах і селищах.

Досить позитивними видаються положення, що стосуються стимулювання молоді до роботи у сільській місцевості. Зокрема, молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як на три роки з підприємствами, установами та організаціями, що розташовані в селах і селищах, надається житло на термін роботи за відповідною професією та одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету. При цьому, якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність.

Серед інших цікавих нововведень Закону можна виділити встановлення фіксованої квоти у розмірі 5% від загальнооблікової чисельності підприємства для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно.

За словами С.Аляб’євої особам, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, віднесені до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Раніше до такої категорії громадян відносилися особи, яким залишилося 2 роки і менше до настання права на пенсію за віком.

Діяльність кадрових агентств буде приведено у відповідність до європейських стандартів, відповідно до яких оплачувати їх послуги буде виключно роботодавець, а не особа, що шукає роботу.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Сергій
  Сергій
  25-12-12, 10:11 | IP:46.227.139...
  Навіть технічна база, по правді кажучи, не витримує ніякої критики, документообіг все ще в основній масі відбувається в паперовому вигляді. То яким же чином новий закон вступає в силу бачать усі люди, що звертаються до ЦЗ, ніякої підготовки навіть і не пахне, просто шкода
 • 3. Сергій
  Сергій
  25-12-12, 10:03 | IP:46.227.139...
  Пройшли 2 місяці з часу прийняття нового закону, а зрушень в центрах зайнятості=0. Які були вакансії, такі і є: менеджери, промоутери, двірники, водії... Якщо взяти статистику, то порівняно з іншими джерелами пошуку роботи, ЦЗ пропонують близько 10 від того, що реально є на ринку праці. Після 45 - рекомендують вакансію прибиральниці... Мадо того, як мінімум половина вакансій існує тільки на папері. Навчання на курсах - пропонують так, щоб людей поменше потрапили на ті курси. Сенсу з ЦЗ в такому вигляді, як вони є, - не бачу абсолютно! Звичайно, їхні працівники тримаються своєї роботи, бо бачуть реальне безробіття і безвихідь людей, які до них звертаються по допомогу. Все зводиться до консультацій, які ні до чого не призводять, а реальної допомоги, тобто отримання роботи, а не фількиної грамоти, як правило, ніхто не отримує. Працевлаштовуються одиниці. Як на мене, то ні кадри, які працюють в ЦЗ на даний час, ні система роботи не відповідають вимогам сучасності. Потрібна цілковита реорганізація ЦЗ і створення, на мою думку, єдиного в місті ЦЗ, який би дійсно працював на кшталт перетворення міської ради за останні роки.
 • 2. мит
  мит
  01-11-12, 13:44 | IP:94.179.43...
  на бумаге звучит красиво...
 • 1. Сергій
  Сергій
  01-11-12, 10:37 | IP:46.227.139...
  Дай Боже вам сил у здійсненні задуманого!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)