У Вінниці відбулось громадське обговорення змін до генерального плану міста

09.11.12 15:27 6193 17

9 листопада у залі засідань міської ради відбулись громадські слухання з приводу обговорення змін до Генерального плану міста. Робота над актуалізацією головного містобудівного документу обласного центру триває іще з літа. В листопаді цей процес має завершитись, і міська рада затвердить зміни, які підготували фахівці інституту «Діпромісто» та департаменту архітектури, містобудування та кадастру міської ради з урахуванням громадської думки.

У Вінниці відбулось громадське обговорення змін до генерального плану міста

Генеральний план Вінниці був затверджений у 2007 році. З того часу життя не стояло на місці. Тому й виникла необхідність внесення змін до Генплану та передбачити нові тенденції розвитку і розбудови обласного центру. Ця процедура передбачає виконання ряду вимог, серед яких і громадське обговорення проекту.

«Генеральний план має бути «живим», відповідати сучасному стану міста та перспективам його розвитку. Він повинен відображати ті тенденції, які відбувають на території міста, – каже міський голова Володимир Гройсман. – Для нас це досить серйозний і важливий документ. Генеральний план має забезпечувати сталий розвиток нашого міста за європейським принципом і підходами. Окрім нього є ще ряд містобудівної документації, над якою ми зараз працюємо».

Зміни, які планується внести у Генеральний план міста пов’язані з потребою актуалізації багатьох позицій містобудівного розвитку, які виявлено в процесі моніторингу за останні п’ять років. «Перш за все необхідна констатація перетворень тих функцій, які фактично відбувались на багатьох територіях, - говорить головний архітектор міста Олександр Рекута. – Це, як правило, колишні промислові площадки або землі Міністерства оборони України, де відбувались зміни цільового призначення. Наприклад, завод транспортних агрегатів, електротехнічний завод, «Термінал», фабрика «Вінничанка». Також є кілька знакових територій, по яких вже розпочато розробку містобудівної документації для створення суспільно важливих об’єктів. Як приклад, це територія в межах лісопарку біля молитовного будинку, де планується розміщення міжрегіональної університетської клініки медичного університету, центр сімейного дозвілля з потужним благоустроєм території на півострові Бригантина та інші».

В змінах до Генерального плану передбачено також перспективну межу міста, яка проходитиме по об’їзній дорозі. Це неблизька перспектива, але необхідна. Адже на сьогоднішній день у місті є земельні ділянки, які фактично є частиною Вінниці, а юридично належать до земель навколишніх сільських рад. Для прикладу, на таких територіях знаходяться торгівельний центр «Шок» та нова фабрика «Рошен». Подібні ділянки, які впритул наближені до міста, вже мають своїх власників, котрі також мають розуміти майбутній розвиток окраїн обласного центру та відповідно формувати свої плани.

Зміни у Генеральний план необхідні іще через те, що у місті фіксується позитивний приріст населення. Покращення демографічної ситуації передбачає ряд інших моментів, пов’язаних з усіма сферами життєдіяльності обласного центру.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 17. Юля
  Юля
  26-11-12, 11:37 | IP:46.227.139...
  Вношу предложение: территория электро-технического завода оказалась не самым удачным местом для базара. Рынок "МаКи" за свои рамки вдоль 50-летия выходить видимо не собирается. Раз уж начали корпус завода перестраивать под социальное жилье, то почему бы всю территорию не переделать в новый микро-район. Там же по идее коммуникации старые все есть и подводки. их надо обновить. Место ровное на возвышенности. вся городская инфраструктура есть (и магазины, и транспорт, и школы, и садики) и поликлиника. Ну все рядом. Переделайте в жил.массив. Я понимаю что цена может быть не социальная, но и Подолье дешевым не назовешь. и не всем тот район нравится. А в Тяжилов или на Старый город перебираться из центра , то без машины никак. Была бы классная альтернатива.
 • 16. Сергій
  Сергій
  16-11-12, 09:24 | IP:37.72.43...
  Мені здається, що дійсно треба було розповсюдити дану інформацію, і як мінімум створити відкрите обговорення передчасно хоча б на даному сайті. Але я вів до того, що наразі кожен з нас так саме має РЕАЛЬНУ можливість висловитися і при наступному затвердженні гарні пропозиції будуть прийняті до розгляду! Просто на самому обговоренні повинні бути присутні в основному спеціалісти, але пропозиції від усіх нас приймаються весь час, і я думаю, що багато з них реалізовуються якщо не у Генплані, то за поточними програмами. А я ніякого відношення до цього не маю, і ті, хто мають, навряд чи стануть тут дописувати.
 • 15. Audit
  Audit
  16-11-12, 08:55 | IP:94.45.138...
  Дійсно якісь дива - обговорення треба ШУКАТИ на сайті. Сірьожа гадає що інет вже в кожному домі, а газет та радіо не існує. Мапа генплану в такому розмірі що там вгадується тідльки місто загалом, не більше. Це таке обговорення? Це більше схоже - можливість була, але люд не скористався.
 • 14. Ната
  Ната
  15-11-12, 09:35 | IP:93.183.204...
  Для Лідії. Тоді буде як у Верховній Раді - тільки мордобой і скандали, причому на самих засіданнях, щоб по телевізору показали. Тоді толку з тих депутатів точно не буде.
 • 13. Лідія
  Лідія
  14-11-12, 14:52 | IP:178.74.230...
  Добре, що хоч повідомили вже за прийняті рішення. Ось, панове, зараз потрібно й задуматися про склад депутатів міськради.... Щоб не було там представників одного мера, а були депутати різних сил, враховувались різні думки.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)